جزئیات طرح مهر ولایت خانواده شهداء و ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران

2
ایثارگران
ایثارگران

پاراف جزئیات طرح مهر ولایت خانواده شهداء و ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران : سردارشریفی مسئول امور ایثارگران سپاه از اجرایی شدن طرح” مهر ولایت” سپاه پاسداران در بین خانوادهای شهدا خبرداد.

بر اساس این طرح، هر پاسدار به عنوان معینِ یک خانواده شهید انتخاب شده و موظف است مسائل و مشکلات خانواده شهید مربوط به خود را از نزدیک بررسی و برای رفع مشکلات، به امور ایثارگران منتقل کند.

رییس ایثارگران سپاه همچنین درخصوص توجه سپاه به مسائل روحی – روانی خانواده جانبازان گفت: قرار است که جانبازان به همراه خانواده های خود به سفر اعزام بشوند تا بخشی از مسائل روحی و روانی آنان کاسته شود. درکنار این هم، فقط بحث روح و روان مطرح نیست بلکه بحث معیشت جانبازان هم مدنظر است که بخش عمده ای از جانبازان ما، جانبازان عزیزبسیجی هستند که مشکل معیشتی دارند.

 در خصوص ماده ۳۸ قانون جامع، کارهای خوبی شده بود منتهی این احکام حقوقی برای بنیاد شهید نرفته بود، ولی بحمدالله با همکاری بسیار خوبی که بنیاد شهید داشت و علی رغم مشکلات اقتصادی که در کشور هست الان در حوزه پرداخت پاداش خانواده شهدا، کارکنان شاهد و مطالبات دیگری که وجود دارد این بخش را بحمدالله با همکاری خوب و دستور ویژه ای که در این رابطه خود آقای انصاری دادند و از منابع داخلی بنیاد مبالغی را برای این موضوع گذاشتند، مشکلات کمتر شده است و از بهمن ماه ۹۴ مرحله به مرحله تعدادی احکام حقوقی جانبازان را از بالاترین درصد یعنی از ۷۰ درصد شروع کرده ایم و تا امروز ۱۹ هزار نفر از عزیزان احکامشان صادر و به بنیاد شهید ارسال شده است که به طور متوسط ۴۰۰ الی ۴۵۰هزار تومان اضافه شده است.

وی اظهارامیدواری کرد: با آماده نمودن افزایش حقوق امسال نیز، اگر بنیاد بتواند در تیرماه اجرا کند، خواهیم فرستاد و اگر نه که برای مرداد اجرا می شود و این معوقات از اول فروردین ۹۵ انشاالله به جانبازان عزیز پرداخت خواهد شد.

رییس ایثارگران سپاه همچنین ادامه داد: یک بحثی هم هست راجع به تبصره ماده ۳۸ که بیشتر برمی گردد به جانبازانی که پاسدار یا شاغل دستگاه های دولتی دیگری هستند، ولی در زمان اعزام و جانبازیشان بسیجی بوده اند و در حال حاضر هم از بنیاد هیچ حقوقی نمی گیرند؛ این ها یک بخشی هستند که حالت اشتغال بنیاد شهید نیستند و برای جانبازان درصد پایین است. برای آن ها هم یک اصلاح حقوق داریم که ما به صورت آزمایشی احکام حدود ۲۰۰ نفر از این ها را برای ستاد کل فرستاده ایم که ان شاالله اگر تایید بکنند از طریق سازمان نیروهای مسلح درحقوق آن ها اعمال خواهد شد.

2 نظرات

  1. خدایی خانواده های شهدا و جانبازان حقشونه
    اگه اونا نبودن الان کشور ماهم مثل عراق بود
    درود بر روح پرشکوه معمار کبیر انقلاب و صلوات برای سلامتی رهبر معظم انقلاب
    که همیشه یار و یاور این خانواده ها بودند

  2. با سلام
    جانباز ۳۵درصد و حالت اشتغال بنیاد شهید هستم و ۳۵ ماه سابقه جبهه دارم و در سال ۹۳ فرم ماده ۳۸ را از بنیاد گرفتم و پس از تکمیل آن را دباره به بنیاد شهید دادم ولی تا آلان که حقوق تیر ماه گرفتم ماده ۳۸ یا ۱۹۰ سپاه به حقوق اضافه نشده و خبر های شنیده میشه که در مرداد ۹۵ با حقوق مرداد ماده ۳۸ اضافه میشه این خبر چقدر مورد تایید شماست. و کسی تا حالا خبر دقیق نگفته از کی اعمال میشه از شما خواهش دارم به جوابی به جانبازان بدهید هر روز امروز و ف وا میکنن ولی جواب درست نم دهند خواهشا میکنم که بگیرد دقیقا از چه ماه به حقوق اضافه میشه

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here