شرط و شروط استفاده حق التدریسی از مربیان پیش دبستانی

0
فانی وزیر آموزش و پرورش
فانی وزیر آموزش و پرورش

پاراف شرط و شروط استفاده حق التدریسی از مربیان پیش دبستانی :علی اصغر فانی ، وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری گفت: برای استفاده حق التدریسی مربیان پیش دبستانی از مهرماه براساس جنسیت، رشته و نیاز آموزش وپرورش اقدام می کنیم.

وی با بیان اینکه حدود یک و نیم میلیون دانش آموز در مدرسه غیردولتی، ۱۱ میلیون نیز در بخش دولتی تحصیل می کنندافزود: به ازای هر ۱۵ دانش آموز یک نیرو را اگر در نظر بگیریم به تعداد ۷۵۰ هزار نیروی انسانی نیاز داریم در حالی که ما اکنون ۹۵۰ هزار نیرو داریم.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید براینکه نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش اصولی و صحیح توزیع نشده است تصریح کرد: در ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی به دنبال توزیع صحیح به لحاظ جنسیت و رشته هستیم.

وی یادآور شد: آموزش و پرورش تمام تلاش خود را در ذیل ساماندهی توزیع مناسب نیروی انسانی می کند که در این راه موفق هم بوده ایم.

فانی با بیان اینکه کاهش نیرو انسانی به معنی بستن ورودی آموزش وپرورش نیست بیان کرد:در مهرماه ۹۵ اولین ورودی های دانشجو – معلمان را در وزارت آموزش و پرورش داریم و از نیروهای انسانی که نیاز فوری ما را برطرف می کنند نیز استفاده می کنیم.

فانی در پاسخ به پرسش  مبنی بر اینکه چرا استخدام نیروی مرد بیشتر از نیروی زن است و در بخش مدیریتی کمترین نیروی زن دیده می شود، بیان کرد: در حال حاضر ۵۱۸ هزار و ۷۷ نفر نیروی زن و ۴۶۰ هزار و ۲۱۰ نفر نیروی مرد شاغل در آموزش و پرورش داریم. این در حالی است که ۵۱ درصد دانش‌آموزان ما پسر و کمتر از ۴۹ درصد دختر هستند.در شهر تهران اکنون در مقطع متوسطه ۲هزار و ۳۰۰ همکار فرهنگی زن مازاد بر نیاز داریم و باید در استخدام‌ها کمبودهای خود را جبران کنیم.

وی ادامه داد: شهر تهران ۸۱ درصد از نیروی‌های انسانی‌اش زن هستند و به همین خاطر است که باید در سهمیه استخدامی به مردان توجه داشته باشیم اما درخصوص مدیران این گفته صحیح است و به دنبال آن هستیم در سطوح بالای مدیریتی از زن‌ها بیش از گذشته استفاده کنیم.

فانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر بلاتکلیف خواندن مدیران مجتمع های آموزشی که تعطیل شده اند تصریح کرد: در سال های گذشته مجتمع آموزشگاه های روستایی- شهری راه اندازی شده است و مغایر از مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش است و مجتمع آموزشگاهی که بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش است به قوت خود باقی می ماند و سایر مراکز تحت عنوان مجتمع آموزشگاهی جمع خواهد شد.

وی درباره مدیریت یکپارچه پیش دبستانی ها نیز گفت: در رابطه با مربیان پیش دبستانی دستورالعمل هایی ابلاغ شده است مصوبه مجلس شورای اسلامی بر اساس جنسیت، رشته، نیاز آموزش وپرورش بوده است که از مهرماه به صورت حق التدریس از این مربیان با شرایط مصوبه مجلس استفاده خواهیم کرد.

فانی درباره دیدار با خانواده های معلمان زندانی نیز گفت: خانواده های همکاران فرهنگی که بازداشت هستند درخواست دیدار داشتند که اجابت کردیم و گزارش هایی به بنده دادند و شنیدم و در حال پیگیری هستم تا بتوانم با بازگشایی مدارس شاهد آزادی همکاران باشیم.

فانی درباره سرانه مدارس نیز تصریح کرد: مبلغی به عنوان سرانه با اولویت مدارس کمتر توسعه یافته واریز شده است.از محل فروش گاز خانگی ۲۰۰ میلیارد تومان باید به سرانه مدارس اختصاص یابد که باید احراز شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه وجه دریافت نباید شرط ثبت نام باشد، تصریح کرد: امسال دولت ۲۵ هزار میلیارد تومان برای آموزش و پرورش بودجه کنار گذاشته که سرانه هر دانش آموز ۲ میلیون تومان می شود اما کافی نیست، مردم در حدی که اجبار نباشد کمک کنند.*مهر.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here