ایجاد بخش سوال از سخنگو، پاسخ از دولت در پایگاه اطلاع رسانی دولت

0
ایجاد بخش سوال از سخنگو، پاسخ از دولت در پایگاه اطلاع رسانی دولت
ایجاد بخش سوال از سخنگو، پاسخ از دولت در پایگاه اطلاع رسانی دولت

پاراف ایجاد بخش سوال از سخنگو، پاسخ از دولت در پایگاه اطلاع رسانی دولت : با اعلام سخنگوی دولت و ایجاد یک بخش جدید در پایگاه اطلاع رسانی دولت امکان پاسخگویی تخصصی به برخی سوالات رسانه ها و افکار عمومی فراهم شد.

از این پس در خبرهایی با عنوان”سوال از سخنگو؛ پاسخ از دولت” که در صفحه ویژه سخنگوی دولت منتشر خواهد شد به بعضی از سوالات رسانه ای و نیز پاسخ های دستگاه های اجرایی پرداخته خواهد شد.

دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و سخنگوی دولت ازایجاد یک بخش جدید در صفحه سخنگوی دولت برای پاسخگویی تخصصی به برخی سوالات رسانه ها و افکار عمومی خبر داد.

به گزارش پاراف به نقل از دولت، نوبخت دلیل ایجاد این بخش را محدودیت زمانی در جلسات هفتگی سخنگوی دولت و همچنین لزوم پرداخت تخصصی با توجه به گزارش های ارسالی دستگاه های اجرایی ذیربط به برخی از مهمترین سوالات رسانه ها اعلام کرد.

برخی از سئوالاتی که اخیرا پاسخ داده شده است:

۱- پرداخت مطالبات بازنشستگان فرهنگی چه زمانی انجام می شود؟
دفتر سخنگوی دولت، توضیحی را درباره زمان پرداخت مطالبات بازنشستگان فرهنگی منتشر کرد. پاسخ دفتر سخنگوی دولت به سوال «پرداخت مطالبات بازنشستگان فرهنگی چه زمانی انجام می شود؟» به این شرح است: بازنشستگان تاکنون ۲۰ درصد از پاداش خود را دریافت کرده اند و مابقی به زودی پرداخت می شود.

۲- دلایل ممنوعیت ثبت نام در رشته علوم انسانی در مدارس دولتی از سال آینده چیست؟
دفتر سخنگوی دولت، درباره دلایل ممنوعیت ثبت نام در رشته علوم انسانی در مدارس دولتی از سال آینده،توضیحاتی را ارائه کرد.پاسخ دفتر سخنگوی دولت به این سوال به این شرح است: وزارت آموزش و پرورش نه تنها تصمیمی درباره ممنوعیت یا محدودیت سازی تحصیل دانش آموزان در رشته علوم انسانی را ندارد بلکه بر اساس سند تحول بنیادین موظف به گسترش و تقویت مدارس خاص علوم انسانی است واصلا موضوع حذف علوم انسانی در شورایعالی آموزش و پرورش مطرح نبوده است لذا تاکید بر توسعه مدارس فرهنگ به منظور تقویت و حمایت از رشته علوم انسانی است.

۳- آخرین وضعیت رشته های فاقد مجوز دانشگاه آزاد اسلامی؟

 پاسخ دفتر سخنگوی دولت به سوال یکی از رسانه ها درباره آخرین وضعیت رشته های فاقد مجوز دانشگاه آزاد اسلامی، به این شرح است: تمام رشته های پیشنهادی دانشگاه آزاد اسلامی و ظرفیت های آنها همانطور که در گذشته نیز معمول بوده بر اساس ضوابط و مقررات شورای گسترش آموزش عالی و شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی و تصویب قرار می گیرد و این روال در آینده نیز دنبال خواهد شد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here