هفته آینده نوبت صدور کارت اعتباری کالا برای معلمان و بازنشستگان

0
هفته آینده نوبت صدور کارت اعتباری کالا برای معلمان و بازنشستگان
هفته آینده نوبت صدور کارت اعتباری کالا برای معلمان و بازنشستگان

پاراف هفته آینده نوبت صدور کارت اعتباری کالا برای معلمان و بازنشستگان : طرح کارت اعتباری خرید کالای مصرفی با دوام با تسهیلات 10 میلیون تومانی و سود 12 درصد از دوشنبه گذشته در کشور آغاز شد و در فاز اول این طرح مقرر شد تا حقوق‌بگیران و بازنشستگان دولتی مشمول طرح شوند و به مرور سایر گروه‌ها به لیست مشمولان افزوده شوند.

با گذشت دو روز از شروع طرح کارت اعتباری خرید کالای مصرفی بادوام وزارت صنعت، معدن و تجارت روز گذشته از قرار گرفتن فرهنگیان و صندوق‌های بازنشستگی در لیست مشمولان این طرح از هفته آینده خبر داد.

حال در فاز دوم طرح و به گفته مجتبی خسرو تاج صدور و توزیع کارت‌های اعتباری 10 میلیون تومانی خرید کالا برای فرهنگیان و افراد مشمول صندوق‌های بازنشستگی در دستور کار قرار گرفته و پس از آن کارت‌های اعتباری برای صاحبان مشاغل آزاد و دانشجویان نیز صادر و توزیع خواهد شد.

به گزارش پاراف به نقل از دنیای اقتصاد، قائم مقام وزیر صنعت با بیان اینکه بیش‌از 3600 کد کالا در شبکه خرید کالاهای کارت‌های اعتباری وارد شده است به خبرگزاری تسنیم گفت: این اعتبارات برای خرید کالاهای داخلی است و پول آن مستقیم به حساب تولیدکنندگان واریز خواهد شد. علاوه بر اضافه شدن به لیست مشمولان طرح خرید کالای بادوام ایرانی وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور تکمیل لیست کالاهای مشمول طرح خرید کالاهای مصرفی بادوام، اقدام به در نظر گرفتن درگاه اختصاصی برای تولیدکنندگان کرد؛ به‌طوری‌که تولیدکنندگان متقاضی می‌توانند با مراجعه به سامانه تعیین شده نسبت به ثبت نام برای قرار گرفتن در لیست مشمولان طرح خرید کالای مصرفی بادوام اقدام کنند.

کارت خرید کالای ایرانی، ابزاری اعتباری است که توسط بانک‌های کشور برای عموم مردم که درآمد مشخص و ثابتی دارند، صادر شده و دارنده آن می‌تواند تا سقف تعیین شده که متناسب با درآمد ماهیانه و حداکثر معادل یکصد میلیون ریال خواهد بود، کالاهایی را که فهرست آنها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده است، خریداری کند.

استاندارد بودن کالا، خوشنامی در بازار و نداشتن شکایت به لحاظ کیفیت از جمله ملاک‌هایی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رصد تولیدکنندگان در نظر گرفته و در صورت احراز شرایط پیش‌بینی شده از سوی این وزارتخانه تولیدکنندگان در لیست جدید طرح خرید کالاهای مصرفی بادوام قرار خواهند گرفت. به گفته مسوولان این طرح با هماهنگی صورت گرفته با دستگاه‌های مرتبط با حقوق‌بگیران و بازنشستگان دولتی در هفته جاری مقرر شد تا درخواست متقاضیان از سوی این دستگاه‌ها به بانک‌ها ارائه و از هفته آینده کار توزیع کارت آغاز شود.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید