نوبخت: ضوابطی برای پرداخت‌ها به افراد و مدیران در شرکت‌ها در نظر گرفته شده است

0
نوبخت: ضوابطی برای پرداخت‌ها به افراد و مدیران در شرکت‌ها در نظر گرفته شده است
نوبخت: ضوابطی برای پرداخت‌ها به افراد و مدیران در شرکت‌ها در نظر گرفته شده است

 

پاراف نوبخت: ضوابطی برای پرداخت‌ها به افراد و مدیران در شرکت‌ها در نظر گرفته شده است : محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت گفت : افکار عمومی شهادت می‌دهند که دولت با سعی بلیغ و با استفاده از همه توانایی‌های دیپلماسی خارجی به این هدف رسید و ارکان نظام از جمله مجلس، ‌شورای عالی امنیت ملی و همچنین رهبر انقلاب نتیجه این مذاکرات را پذیرفتند. ممکن است انتقاد شود که برجام دستاورد حداکثری نیست و دولت هم هیچ‌گاه ادعایی نکرده که یک بعد مطلق را به دست آورده بلکه همیشه از واژه برد- برد استفاده کرده است. بالأخره در مجموع برجام منافع ملی ایران را تأمین کرد و رقبای سیاسی و انتخاباتی دولتمردان فعلی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس همه مخالف برجام بودند. دولت با همه این موانع توانست برای اینکه فرصت رشد اقتصادی را فراهم کند تحریم‌ها را بردارد.

نوبخت در مورد ساماندهی حقوق کارمندان دولت گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به صورت سازمانی موظف است که این موضوع را پیگیری کند که آن را در ضوابط اجرایی بودجه لحاظ کردیم تا انضباط لازم برای این کار وجود داشته باشد. بنابراین، بعد از تصویب هیأت وزیران در مورد ضوابط اجرایی تعیین شده، اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد و ضوابطی را در نظر داریم که پرداخت‌ها به افراد و مدیران در شرکت‌ها ضابطه‌مندتر باشد و با نظارت بیشتری انجام شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تورم برای اردیبهشت‌ماه منفی ۰.۴ درصد است. تورم نقطه به نقطه در فروردین ۷.۷ دهم و در اردیبهشت‌ماه ۶.۸ دهم درصد بود و تورم سالانه در فروردین ۱۰.۸ و در اردیبهشت ۱۰.۲ است. از سویی سه سال است که روند کاهنده نرخ تورم در حال انجام است و رشد اقتصادی هم مثبت شده است. سخنگوی دولت در ادامه با بیان اینکه ما بسته کوتاه مدت خروج از رکود را در سه‌ماهه سال ۹۴ اجرایی کردیم و به رشد مثبت ۲.۲ دهم درصد رسیدیم، خاطرنشان کرد: نمی‌گوییم این رشد بسیار مثبت است و مردم می‌توانند با این رشد حرکت فزاینده و سریع را مشاهده کنند. اما این رقم نسبت به رشد منفی ۶.۸ درصد گام مثبتی است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در کنار پرداخت یارانه، اقدام به پرداخت یارانه طرح سلامت هم کرده‌ایم، گفت: نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان برای طرح سلامت پرداخت کرده‌ایم و دولت این طرح را اجرا می‌کند. امسال بیشتر از این هم برای تولید خواهیم داشت و در بخش مسکن ۲۰۰ هزار واحد برای روستائیان مصوب شده و مسکن ارزان قیمت نیز یکی از برنامه‌ها و مصوبات دولت است. دولت ضمن توجه به حمایت‌های اجتماعی به رشد اقتصادی و مهار تورم همت گماشته است.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در سال گذشته برای طرح تحول سلامت ۳ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفتیم و گفت:‌ قانون برنامه پنجم مشخص کرده است که منابع هدفمندی یارانه‌ها در سال گذشته ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که از این رقم نیز بیش از ۱۰ درصد برای طرح تحول سلامت اختصاص دادیم و در صورت نیاز از دیگر منابع مجاز نیز برای ادامه طرح استفاده خواهیم کرد.

نوبخت در مورد موضوع تجمیع بیمه‌ها توضیح داد: تجمیع بیمه‌ها به صورت مناسب پیگیری خواهد شد و بررسی‌های لازم مبنی بر اینکه تجمیع منابع اتفاق بیفتد یا وظایف را خواهیم داشت و سازمان مدیریت نیز پیشنهادی برای این موضوع دارد تا در موقع مناسب اجرایی شود.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید