فرهنگیان کشور وام کم بهره دریافت خواهند کرد

0
فرهنگیان کشور وام کم بهره دریافت خواهند کرد
فرهنگیان کشور وام کم بهره دریافت خواهند کرد

پاراف فرهنگیان کشور وام کم بهره دریافت خواهند کرد : شهاب الدین قندالی مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور در همایش گرامیداشت مقام معلم در آرادان گفت : این وام با کارمزد دو درصد و اقساط ۳۶ ماهه به فرهنگیان اعطا می شود .

رح استمرار عضویت فرهنگیان بازنشسته در صندوق هم تصویب شده و معلمان و فرهنگیانی که بازنشسته می شوند هم می توانند به عضویت خود در این صندوق ادامه دهند

وی افزود:حق عضویت هر عضو صندوق معادل پنج درصد حقوق و فوق العاده های دریافتی وی است .

در سه سال گذشته حدود دو هزار و ۴۰۰میلیارد تومان سود صندوق ذخیره به فرهنگیان پرداخت شده است .

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور همچنین در همایش گرامیداشت مقام معلم در گرمسار ، ارزش دارایی های این صندوق را ۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : برنامه ریزی این صندوق به گونه ای است که سود دهی آن را به بین دو تا سه هزار میلیارد تومان در سال برسانیم.
شهاب الدین قندالی گفت : در سه سال گذشته حدود دو هزار و ۴۰۰میلیارد تومان سود صندوق ذخیره به فرهنگیان پرداخت شده است .

وی افزود: این مبلغ سود در ۱۷ سال گذشته ، حدود هزار و ۵۶۰میلیارد تومان بوده است ولی میزان آن در سه سال گذشته افزایش چشمگیری یافت .
مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور به عضویت ۹۱۸ هزار نفر فرهنگی در این صندوق اشاره کرد و گفت: سود رسانی و سرمایه گذاری پایدار از برنامه های آینده این صندوقاست .

غلامرضا کاتب ، نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت : با همکاری دولت و مجلس ، بودجه آموزش و پرروش به ۲۷ هزار میلیارد تومان رسیده است . همچنین در برنامه رتبه بندی حقوقی و آموزشی معلمان کشور مجلس سه هزار و ۵۰۰میلیارد تومان در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار داده است و کیفی بخشی و ورود فن و حرفه به آموزش های مدارس در اولویت قرار گیرد .خبرگزاری صدا و سیما.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید