معاون اول رئیس جمهور : نظام اداری فعلی کشور با مشکلات جدی مواجه است

هم رده مطالبات بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی کشوری راه آهن پرداخت می شود : محمد رضا نصرت نظامی معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن از موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در تامین اعتبار و ابلاغ آن به صندوق بازنشستگی کشوری جهت پرداحت همه مزایای بازنشستگان و مستمری بگیران این صندوق که قبلا در راه آهن اشتغال داشتند خبر داد.

وی گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با درک صحیح از فلسفه وجودی شرکت راه آهن و فعالیت های آن در توسعه و پیشرفت فضای اقتصادی و اجتماعی کشور، به صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان صندوق حمایتی کارکنان دولت ابلاغ کرد همچون گذشته نسبت به پرداخت حق عایله مندی، اولاد و سایر مزایای مشابه کارکنان رسمی و پیمانی راه آهن که به درجه بازنشستگی رسیده اند، اقدامات لازم را انجام دهد.

صندوق بازنشستگی کشوری با دریافت این ابلاغیه، نسبت به پرداخت تمامی این مزایا از ابتدای سال جاری و به صورت یکجا در وجه بازنشستگان و مستمری بگیران راه آهن اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: در روز های اخیر با صندوق مذکور در حال مذاکره بوده ایم تا این مزایا را زودتر از حقوق شهریورماه طی یک سند جداگانه در وجه ذی نفعان آن پرداخت کند. معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن خاطر نشان کرد: شرکت راه آهن همچون بسیاری از دستگاه های دولتی فاقد صندوق حمایتی مستقل برای کارکنان بازنشسته خود است و کارکنان این شرکت پس از رسیدن به درجه بازنشستگی، با توجه به نوع استخدامی خود تحت حمایت صندوق های سازمان بازنشستگی کشوری یا سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرند. این بدان مفهوم است که بازنشستگان از خدمت این دستگاه ها برای دریافت حقوق و مزایای بازنشستگی خود نمی بایست نگران وضعیت اقتصادی دستگاهی باشند که در آن ۳۰ سال خدمت کرده اند چرا که این دلیلی محکم برای تشکیل صندوق های حمایتی مستقل از دستگاه های اجرایی و بنگاه های اقتصادی است.

تلاش شرکت راه آهن برای متقاعد نمودن سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پرداخت عیدی سالانه و مزایای عایله مندی، حق اولاد و موارد مشابه برای کارکنان رسمی و پیمانی بازنشسته از خدمت، رفع دایمی نگرانی این عزیزان از محدودیت های اقتصادی و نقدینگی راه آهن بوده است که با صبر و شکیبایی آنان به نتیجه ی مطلوب رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع گفت: راه آهن از مساعدت های مستمر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در این خصوص و موارد مشابه دیگر قدردانی می نماید و معتقد است رویکرد این سازمان راه رسیدن به توسعه و شکوفایی صنعت ریلی را هموار و کوتاه می کند.

وی در پایان به احداث نمازخانه و سکوی برخی ایستگاه ها اشاره کرد و افزود: هدف از ساخت و اجرای این پروژه ها، ارائه خدمات با کیفیت جهت رفاه حال مسافران در ایستگاه ها و توسعه فضای سرویس دهی به آنان بوده است.روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.