پرسش و پاسخ مشترکین عضو صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران

0

پاراف پرسش و پاسخ مشترکین عضو صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران :

*** آیا امکان خریداری اماکن رفاهی در نقاط ایران الخصوص شمال یا شهرهای توریستی ایران و یا حتی خارج از ایران فی مثال سوریه و …. با سود سپرده های صندوق وجود دارد تا اشخاص در قبال عدم دریافت سود بتواند از امکانات رفاهی بصورت رایگان استفاده نماید؟

جواب: حداقل در حال حاضر زمينه چنين اقدامي وجود ندارد و به صلاح و صرفه اعضاء محترم صندوق نيست.

*** در فعالیت های بازرگانی ، پروژه عمرانی و …. که منجر به تورم نشده و کاهش تورم را به همراه داشته باشد فعالیت می کنید تا ثروت افزایی داشته باشد حالا اگر احتمالا پروژه ای به شکست منجر بشود آیا تدبیری در خصوص و جبران خسارت اندیشیده شده است؟ یا همه با هم دست به دست هم ضرر را جبران خواهیم کرد؟

جواب: كليه ي فعاليتهاي بازرگاني و عمراني صندوق ذخيره، به طور كامل كارشناسي شده و پس از يقين از داشتن حداكثر سود و نداشتن ريسك، اقدام به سرمايه گذاري مي شود. لازم به ذكر است كه ممكن است حوادث پیش بینی نشده ای بوجود بيايد كه خارج از اختيار مدير عامل صندوق بوده و زياني به همراه داشته باشد كه اين موضوع در كليه فعاليتهاي اقتصادي اجتناب ناپذير است.

*** مدیران صندوق ذخیره از چه طریقی انتخاب شده اند؟ مگر نه این که 3% و د رآتی (8 , 13,18%) از حقوق کارکنان شهرداری کسر خواهد شد(طبق تمایل خود ایشان) بنابراین آیا کارکنان د رانتخاب مسئولین صندوق صاحب نظر هستند؟ رای گیری میشود؟

جواب: بر اساس اساسنامه مؤسسه – هيأت مؤسس، هيأت امنائي را كه همه از مديران و مسئولان مورد وثوق شهرداري مي باشند را به عنوان هيأت امناء صندوق انتخاب و هيأت مديره و مديرعامل نيز توسط هيأت امناء انتخاب مي شوند. بديهي است هر يك از كاركنان و مديران شهرداري كه تمايل داشته باشند توان و تخصص خود را در اختيار صندوق ذخيره قراردهند، با كمال ميل استقبال مي شود.

*** آیا صندوق ذخیره در آینده برنامه ای در جهت پرداخت تسهیلات به سهامداران جهت خرید مسکن خودرو و.. دارد؟

جواب: صندوق ذخيره برنامه اي براي پرداخت وام و ساير تسهيلات اعتباري به اعضاء ندارد و صرفاً از طريق از طريق بانك شهر و تعاونی اعتباری اقدام مي شود.

*** آیا صندوق تمهیداتی می تواند داشته باشد که محلی برای کمک به اعضا مثلا برای ازدواج، خرید جهیزیه ، اعمال جراحی و… در نظر بگیرد.

جواب: صندوق ذخيره بر نامه اي براي پرداخت وام و ساير تسهيلات اعتباري به اعضاء ندارد و صرفاً از طريق از طريق بانك شهر اقدام مي شود.

*** در خصوص محاسبه سود تعلق گرفته شده لطفا اطلاع رسانی مناسب در سایت قرار گیرد.

جواب: همانطور كه مكرراً به اطلاع رسانیده شده، مجمع عمومي بابت عملكرد سال 88، 30% سود قطعي را به تصويب رسانده و به حساب همه ي اعضاء منظور نموده است و از ابتداي سال 89 نيز سود علي الحساب 20% محاسبه و به حساب اعضاء منظور مي گردد.

*** لطفا در خصوص مبلغ 5000000ریال اهدایی شهرداری ذکر شده در اولین صورت وضعیتهای توزیع شده در سال 88 توضیحاتی بفرمایید.

جواب: مبلغ 150 ميليارد ريال توسط شوراي محترم اسلامي شهر تهران جهت خريد سهام بانك شهر در اختيار صندوق ذخيره قرار گرفت، كه صندوق نيزاقدام به خريد سهام بانك نموده و كليه اعضاء از منافع اين سرمايه گذاري بهره مند مي شوند لازم به ذكر است از آنجائي كه هنگام واگذاري مبلغ 150ميليارد ريال از سوي شوراي شهر معوقه اعضاي صندوق 30هزار نفر بودند. چنين استنباط گرديد كه به هر يك مبلغ 5ميليون ريال اختصاص يافته در حالي كه چنين برداشتي اشتباه و منافع آن به كل اعضاء كه در حال حاضر بيش از 40هزار نفر مي باشد خواهد رسيد.

*** سود 500هزار تومان به صورت برگه هایی تحویل کارکنان گردید و ذیل آن مرقوم شده بود که 5 سال دیگر غیر قابل واگزاری بوده و بعد آن به شخص تعلق می گیرد(پس چرا این جمله نوشته شده بود) لازم به ذکر است که برگه مذکور به مهر وامضا صندوق مهمور گشته است.

جواب: مبلغ 150 ميليارد ريال توسط شوراي محترم اسلامي شهر تهران جهت خريد سهام بانك شهر در اختيار صندوق ذخيره قرار گرفت، كه صندوق نيزاقدام به خريد سهام بانك نموده و كليه اعضاء از منافع اين سرمايه گذاري بهره مند مي شوند لازم به ذكر است از آنجائي كه هنگام واگذاري مبلغ 150ميليارد ريال از سوي شوراي شهر معوقه اعضاي صندوق 30هزار نفر بودند. چنين استنباط گرديد كه به هر يك مبلغ 5ميليون ريال اختصاص يافته در حالي كه چنين برداشتي اشتباه و منافع آن به كل اعضاء كه در حال حاضر بيش از 40هزار نفر مي باشد خواهد رسيد.در مدت اعلام شده از سوي بانك شهر شما ميتوانيد با مراجعه به سايت صندوق و اعلام نظر سود خود را براي خريد سهام بانك شهر اختصاص دهيد.

*** آیا بعد از بازنشستگی می شود تسویه حساب نکند و از مزایا استفاده کند یا خیر؟

جواب: اين موضوع با اساسنامه فعلي صندوق مغايرت دارد، ليكن در حال بررسي و كارشناسي حقوقي هستيم تا انشاءاله رفع مغايرت صورت گرفته و بازنشستگان بتوانند به عضويت صندوق ادامه دهند.

*** آیا امکان دارد در فیش حقوقی اعضای صندوق هر ماه کم و کیف هر عضو را توضیح دهید؟(سود و اندوخته)

جواب: فيش حقوق اعضاء در اختيار مراكز هزينه است و صندوق دسترسي ندارد ولي كليه اعضاء مي توانند با مراجعه به سايت صندوق كليه اطلاعات مورد اشاره را مشاهده نمايند.

*** تکلیف همکارانی که در سالهای قبل مبلغ 3% از حقوقشان کسر گردیده ولی در این برگه ها منظور نشده چه می شود؟

جواب: اين موضوع را بايستي سازمانهاي مربوطه كه 3% را از حقوق كسر كرده اند جداً پيگير باشند و مبالغ كسر شده از زماني كه به صندوق پرداخت مي شود مشمول سود قرار مي گيرند.

*** چرا پرسنلی که درخواست تعاونی شهریار را اعلام نکرده اند از آنها مبلغ 300000 ریال کسر گردیده است؟آیا این مقدار به حساب آنها استرداد خواهد شد؟

جواب: در خصوص مبلغ 000/300 ريال با توجه به اينكه صندوق وكيل اعضاء براي سرمايه گذاري مي باشد تشخيص داده است كه سهام دار شدن در تعاوني شهريار براي کلیه اعضاء سود آور است و حال چنانچه افرادي تمايل نداشته باشند مي توانند با انصراف خود به تعاوني شهريار مبلغ پرداختي را دريافت نمايند و سهم خود را باطل نمايند.

*** فرق صندوق ذخیره با تعاونی شهریار در چیست؟

جواب: اين دو نهاد اقتصادي مستقل و با هيأت مديره و مديرعامل ها و مأموريتهاي اقتصادي جداگانه اي مي باشند كه در نهايت هدف هر دو ثروت سازي ، سود رساني – و ايجاد ارزش افزوده براي اعضاي خود مي باشد.

*** آیا امکان تغییر درصدهای اعلام شده از طرف همکاران، در آینده وجود خواهد داشت؟(5-10-15)

جواب:تا سقف 25 درصد امکان پذیر شده است.

*** اگر مغایرتی در اطلاعات پرسنلی وجود داشت راهش چیست؟

جواب: از طريق وب سايت و يا طي ارسال تصوير شناسنامه و كارت ملي قابل اصلاح مي باشد.

*** تعدادی از صورت وضعیت های پس انداز پرسنل به واحد مربوطه تحویل نشده است و پرسنل از چه طریقی می توانند به مدرک فوق دست پیدا کنند؟

جواب: از طريق نمايندگان و رابطين محترم و يا مراجعه به سايت صندوق ذخيره مي توانيد صورت وضعيت پس انداز خود را دريافت نمائيد.

*** سودی که در سایت صندوق ذخیره مشخص شده و درخواست شماره حساب شده کی به حساب همکارانی که خواهان سود هستند واریز میگردد؟

جواب: پس از ثبت نام، بعد از مدت 10 روز تا پنجم هر ماه وتریز خواهد شد.

*** امکان ثبت نام و حذف از طریق سایت وجود دارد؟

جواب: خير. عضويت در صندوق و يا خروج آن صرفاً با معرفي كتبي سازمان استخدام كننده((خدمات اداري شهر- هاديان شهر و…))امكان پذير است.

*** تصحیح اشتباهات پرسنلی چگونه است؟

جواب: براي اصلاح مشخصات فردي هم از طريق مراجعه به سايت صندوق ذخيره و نیز هم از طريق رابطين محترم رفاهي امكان پذير است.

*** در صورت فوت ناگهانی ذخیره کارکنان به چه صورت اعمال(پرداخت) می شود؟

جواب: به وارث قانوني قابل پرداخت است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here