جریمه روزانه برای استخدام اتباع خارجی غیرمجاز

0

پاراف جریمه روزانه برای استخدام اتباع خارجی غیرمجاز : محمد تقی حسینی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل با اشاره به افزایش جریمه به کارگیری نیروی کارغیر مجازخارجی گفت: در سال ۹۴ اگر کارفرمایی از نیروی کار خارجی غیر مجاز استفاده کند روزانه ۱۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان جریمه می‌شود.

وی گفت:در صورتی که کارفرمایان می‌خواهند از نیروی کار خارجی استفاده کنند, این موضوع منوط به این است که آنها کارت کار داشته باشند و اگر کارفرمایان خاطی به توصیه‌های وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی توجه نکنند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل در خصوص جریمه کارفرمایان در صورت استفاده از نیروی کار خارجی اظهار داشت: در سال 94 اگر کارفرمایی از نیروی کار خارجی غیر مجاز استفاده کند روزانه 118 هزار و 700 تومان جریمه می‌شود.

کارفرمایان در بخش های دولتی و خصوصی باید از کارگرانی استفاده کنند که کارت کار داشته باشند در غیر این صورت جریمه خواهند شد.

وی افزود: به زودی شعب ویژه ای برای رسیدگی به تخلف کارفرمایی که از کارگر غیر مجاز استفاده می کنند با همکاری قوه قضائیه راه اندازی می شود. بخشنامه‌ای در خصوص ممنوعیت استفاده از کارگران خارجی غیر مجاز وجود دارد. بر اساس این بخشنامه هیچ نهاد خصوصی و عمومی نمی تواند از کارگران غیر مجاز استفاده کند.

حسینی با اشاره به دستورالعمل کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی گفت: به کارگیری اتباع خارجی افغان در 16 استان غربی و مرکزی ممنوع است. هدف از اجرای این برنامه مدیریت بهتر اتباع خارجی در این استان‌هاست.*تسنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید