روزه برای کارمندان توسط دولت چین ممنوع اعلام شد!

0

پاراف روزه برای کارمندان توسط دولت چین ممنوع اعلام شد! : رویترز اعلام کرده است که  رسانه های رسمی چین و سایت های دولتی این کشور در منطقه مسلمان نشین “سین کیانگ” گزارش ها و اخطارهای رسمی را منتشر کرده اند که از اعضای حزب حاکم، کارمندان دولت و بخش های عمومی، دانشجویان و معلمان و مدرسان دانشگاه می خواهد از روزه گرفتن در ماه رمضان خودداری کنند.

دولت چین در سایت اینترنتی اش گفته است مسؤولان سلامت غذا در منطقه “جین گخه” چین واقع در نزدیکی مرزهای قزاقستان در هفته گذشته تصمیم گرفتند رستوران های حلال را به باز ماندن و غذاپختن در ساعت های روز ماه رمضان وادار کنند.

رسانه های رسمی در منطقه ماربیشی چین نیز گفته اند که مسولان حزب حاکم تعهدات شفافی و کتبی درباره خودداری از انجام هر گونه مراسم ها و فعالیت های مذهبی و عدم مشارکت در فعالیت های دینی ارائه کرده اند و گفته اند که همگان را به روزه نگرفتن در ماه رمضان دعوت خواهان کرد.

گروه های مسلمان چین و فعالان حقوق بشر مدعی هستند سیاست های سرکوب گرایانه دولت چین در سین کیانگ از جمله اعمال محدودیت هایی برای انجام فعالیت های دینی باعث بروز تنش هایی در این منطقه شده است.
دولت پکن به شدت این گزارش ها و ادعاها را رد می کند. سال گذشته میلادی هم اتفاق مشابهی در چین روی داد.*عصر ایران.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید