تسویه بدهی بازنشستگان در سال 95

0
اصلاح ساختاری صندوقهای بازنشستگی در برنامه ششم
اصلاح ساختاری صندوقهای بازنشستگی در برنامه ششم

پاراف تسویه بدهی بازنشستگان در سال 95 : محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در نشستی خبری پیرامون لایحه بودجه سال 1395 در محل این سازمان درباره پاداش خدمت بازنشستگان در سال 95 نیز گفت: براساس قانون بودجه امسال، در این زمینه پیش‌بینی ای صورت نگرفته بود اما در لایحه بودجه سال 95 معادل 45 هزار میلیارد ریال (4 هزار و 500 میلیارد تومان) است، چنانچه بیش از این رقم نیاز باشد، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اختیار دارد تا 10 درصد از محل جابه‌جایی اعتبارات به هر ردیفی اضافه کند، بنابراین می‌توان این رقم را به 50 هزار میلیارد ریال (5 هزار میلیارد تومان) افزایش داد. وی اظهار امیدواری کرد: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود در سال آینده دولت یازدهم بدهی ای به بازنشستگان نداشته باشد.

رای متعادل کردن حقوق افراد، 12 درصد میزان آن را افزایش می‌دهیم اما این افزایش برای افرادی که شیب حقوق آنها کمترین میزان است، تا 20 درصد نیز افزایش می‌یابد. وی تاکید کرد: هر چقدر که حقوق‌ها پایین‌تر باشد، میزان افزایش بیشتر خواهد بود و 12 درصد تا 20 درصد حقوق‌شان رشد خواهد کرد؛ در اصل حقوق افرادی که هم‌اکنون 7 میلیون و 500 هزار ریال می‌گیرند، به 10 میلیون ریال افزایش خواهد یافت. ضمن اینکه قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه، حقوق افرادی که هم‌اکنون حداقل است، 2 برابر شود تا عدالت اجتماعی را برقرار کنیم.

سخنگوی دولت از رشد 12 درصدی حقوق شاغلان و بازنشستگان در سال 95 خبر داد و گفت: برخی از مشاغل کمیاب و خرد هستند و برای جذب این مشاغل امکان 50 درصد فوق‌العاده شغل وجود دارد. وی ادامه داد: برای متعادل کردن حقوق افراد، 12 درصد میزان آن را افزایش می‌دهیم اما این افزایش برای افرادی که شیب حقوق آنها کمترین میزان است، تا 20 درصد نیز افزایش می‌یابد. وی تاکید کرد: هر چقدر که حقوق‌ها پایین‌تر باشد، میزان افزایش بیشتر خواهد بود و 12 درصد تا 20 درصد حقوق‌شان رشد خواهد کرد؛ در اصل حقوق افرادی که هم‌اکنون 7 میلیون و 500 هزار ریال می‌گیرند، به 10 میلیون ریال افزایش خواهد یافت. ضمن اینکه قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه، حقوق افرادی که هم‌اکنون حداقل است، 2 برابر شود تا عدالت اجتماعی را برقرار کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در پاسخ به این پرسش که آیا حذف یارانه پردرآمدها در سال 95 ادامه می‌یابد، اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف به شناسایی افراد پردرآمد برای حذف یارانه‌ها در سال جاری شد و اقداماتی را نیز انجام داد؛ قرار است حذف یارانه پردرآمدها در سال آینده نیز ادامه یابد.پاراف.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here