1. هم‌رده
  2. خدمت سربازی
  3. کاهش سهمیه سربازان امریه

کاهش سهمیه سربازان امریه

خدمت سربازی

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از برنامه‌ریزی برای کاهش سهمیه سربازان امریه خبر داد.

به گزارش هم رده به نقل از «تابناک» سردار موسی کمالی در گفت: و گو با ایسنا با اشاره به انتشار خبرهای متعدد مبنی بر فراخوان و دعوت از مشمولان سربازی برای مأمور شدن یا همان امریه شدن در دستگاه‌های مختلف گفت: متأسفانه مدتی است که در برخی از خبرها اعلام می‌شود که مشمولان خدمت سربازی می‌توانند دوره سربازی خود را در برخی از دستگاه‌های دولتی و نهادها سپری کنند و این خبرها طوری منتشر می‌شود که گویا بناست هزاران نفر دوران سربازی خود را در دستگاه‌های دولتی مأمور شوند، درحالی‌که چنین موضوعی صحیح نیست.

وی با اشاره به کاهش آمار موالید در کشور اظهار کرد: بر اساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی، قانون برنامه توسعه و فصل هشتم قانون خدمت وظیفه عمومی، ستاد کل نیروهای مسلح در صورت وجود مشمول مازاد موردنیاز می‌تواند تعدادی از این مشمولان را به دستگاه‌های دولتی واگذار کند و شرط آن نیز این است که اولاً خللی به توان و آمادگی رزمی نیروهای مسلح وارد نشود و ثانیاً این سربازان در حوزه‌های بهداشتی، امدادی، تولیدی، جهاد کشاورزی، تحقیقاتی و… به‌کار گرفته شوند.

کمالی بابیان اینکه درگذشته با توجه به بالا بودن تعداد مشمولان دست نیروهای مسلح برای اختصاص سهمیه سرباز امریه به دستگاه‌های دولتی باز بود، خاطرنشان کرد:، اما در حال حاضر با توجه به کاهش تعداد موالید و نیاز نیروهای مسلح به نیروی انسانی، سیاست انقباضی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح در مورد سربازان امریه و سهمیه آنان در پیش گرفته‌شده است.

جذب سربازان امیریه به تدریج کاهش و به صورت کامل حذف می شود

در همین راستا نیز تصمیم بر آن شده تا سهمیه دستگاه‌های مختلف برای جذب سرباز امریه به‌تدریج کاهش یابد و حتی در مورد برخی از دستگاه‌ها این سهمیه حذف شود. به عبارتی دیگر این‌طور می‌توان گفت که شرایط دریافت سهمیه امریه محدودتر و سخت‌تر خواهد شد.

کمالی با تأکید بر اینکه مشمولان غایب سربازی به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانند از امریه استفاده کنند، گفت: بنابراین لازم به تاکید است که آنچه از سوی برخی رسانه‌ها و دستگاه‌ها مبنی برجذب سرباز در فلان نهاد یا سازمان اعلام می‌شود قطعی نبوده و مورد تأیید ستاد کل نیروهای مسلح نیز نیست؛ لذا لازم است که خانواده‌ها و مشمولان به امید اینکه ممکن است سهمیه سربازی در نهاد یا دستگاهی را به‌دست آورند، وضعیت خدمتی خود را به تأخیر نیندازند و تکلیف خود را مشخص کنند.

منبع: خبرگزاری تابناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست