دفاع نوبخت از یارانه گرفتن کارمندان تهرانی!

0
دفاع نوبخت از یارانه گرفتن کارمندان تهرانی!
دفاع نوبخت از یارانه گرفتن کارمندان تهرانی!

پاراف دفاع نوبخت از یارانه گرفتن کارمندان تهرانی! : محمدباقر نوبخت که در جلسه علنی امروز مجلس برای تعیین تکلیف نهایی سرنوشت یارانه ها در سال ۹۵ در خلال بررسی لایحه بودجه امسال حضور یافته بود، بار دیگر از مخالفت دولت با حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر سخن گفت: اگر بحث عدالت را کنار بگذاریم باید بگویم از نظر دولت حذف یارانه‌ پردرآمدها امکان اجرایی شدن ندارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر در سال ۹۵ اصلا برای دولت اجرایی نیست.

سال گذشته در تبصره ۲۰ قانون بودجه دولت موظف شد یارانه نقدی افراد پردرآمد را حذف کند، دولت بر اساس این تکلیف حدود ۴.۵ میلیون نفر را از دریافت یارانه نقدی حذف کرد، اما پس از آن بنا بر برخی ضرورت‌ها و ارائه اسناد از طرف برخی خانوارها و نیز توصیه نمایندگان مجلس، متوجه شدیم در حال ظلم به ۱.۵ میلیون نفر هستیم و باید یارانه آنها را برگردانیم از این جهت مجدداً یارانه نقدی ۱.۵ میلیون نفر بازگردانده شد.

مجلس حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر را به دولت تکلیف کرده است.اگر دولت اقدام به حذف یارانه نقدی آنها نکند و پرداخت صورت گیرد، مجرم تلقی شده و تصرف در اموال عمومی محسوب می‌شود و ما تحت تعقیب قرار می‌گیریم، از مجلس محترمی که تا این حد با دولت همراهی داشته، انتظار نداریم دولت را به خاطر یک اقدام اجرایی در مظان اتهام و جرم قرار دهد و دولت را تحت تعقیب کند.

واقعاً از مجلس نهم که حامی افراد کم درآمد است هم این تصور نمی‌رود که در پایان کار خود یارانه نقدی ۲۴ میلیون نفر را حذف کند، در حالیکه شما می‌دانید درآمد ۳ میلیون تومانی یک کارمند در شهری مثل تهران زیاد نیست، این فرد نزدیک همین رقم را باید اجاره خانه بدهد و باید هزینه تحصیل فرزندانش را تأمین کند آن هم با همین وضعیت که یک درآمد هم بیشتر ندارد.

اگر دولت یارانه یک کارمند با درآمد سه میلیونی را قطع نکند، به جهت عدم اجرای قانون مجرم است. اما آیا این انصاف است که ما در پایان این مجلس که این همه به دولت کمک کرد، چنین مصوبه‌ای داشته باشد، لذا برای حْسن ختام مجلس محترم تقاضا می‌کنم با پیشنهاد کمیسیون تلفیق مخالفت کنید.

گفتنی است حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت پس از سخنان نوبخت گفت: ممکن است افرادی باشند که درآمدشان ۳ میلیون تومان باشد اما به دلیل مسائلی از قبیل بیماری یا افراد تحت تکفل این عدد نتواند شاخص باشد.خبر آنلاین.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید