کسری حقوق کارمندان در کرمان و کسری مدرک کارمندان در یزد!

0

پاراف کسری حقوق کارمندان در کرمان و کسری مدرک کارمندان در یزد! : سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به عملکرد و حقوق بودجه‎های مصوب گفت: پیش بینی ۳۵ هزار میلیارد کسری حقوق در کرمان وجود دارد که تاکنون تهران قول مساعدتی در جهت تامین اعتبار این بودجه نکرده است.

جعفر رودری صبح امروز در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه بودجه استان کرمان در سال جاری ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: اعتبارات استانی و الزامات ۵۶.۵ درصد، نفت و گاز ۳۳ درصد، طرح‌های استانی ویژه ۳۳ درصد و نقدینگی در حد ۳۰ درصد به خزانه استان کرمان رسیده است.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به عملکرد و حقوق بودجه‎های مصوب گفت: پیش بینی ۳۵ هزار میلیارد کسری حقوق در کرمان وجود دارد که تاکنون تهران قول مساعدتی در جهت تامین اعتبار این بودجه نکرده است. وی گفت: در جهت نظارت بر هزینه‌ها با توجه تاکید استاندار تلاش‌های بسیاری در جهت ساماندهی صورت گرفته است.

رودری با اشاره به رویکردهای سند ششم برنامه توسعه گفت: برنامه ششم قرار بود با برنامه‌های قبلی تفاوت داشته باشد و رویکرد جامع‌تری نسبت به مسائل استان‌ها داشته باشد اما رویکرد اصلی برنامه بر این قرار گرفت که برنامه‌ریزی به شکل جامع اما با نگاه به موارد خاص در استان‌ها و کشور دنبال شود.

همچنین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: ۳۰ درصد کارمندان دولت را افراد دیپلم و زیردیپلم تشکیل می‌دهند که باید برای آموزش و ارتقای آنان برنامه‌ریزی کرد.

سیدمجتبی حسینی‌پور در دومین جلسه هم اندیشی تحول اداری دستگاه‌های اجرایی استان که در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار شد، با اشاره به ارائه خدمت بالغ بر ۴۱ هزار نفر در دستگاه‌های اجرایی استان یزد، توضیح داد: به استناد آمار موجود، سطح تحصیلات حدود ۳۰ درصد از کارمندان استان دیپلم و زیر دیپلم است که این وضعیت می‌تواند کارایی و اثربخشی فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین برای افزایش بهره‌وری دستگاه‌ها، توانمند‌سازی این افراد ضرورت دارد.

وی با اشاره به سیاست‌های دولت در حوزه تحول اداری گفت: تاکید دولت بر نمود یافتن این فعالیت‌ها در سطح جامعه است. پیاده سازی سیستم اتوماسیون تردد، اجرای طرح قیمت تمام شده خدمات و سیستم رصد نیروی انسانی از برنامه‌هایی است که می‌تواند تاثیر مثبت اجتماعی به همراه داشته باشد و در سایر دستگاه‌های اجرایی مورد استفاده قرار گیرد.*تسنیم.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید