بسته خبری پاراف : تعیین مشاغل سخت و زیان آور ایثارگران، قوانین کار و بیمه، مرخصی زایمان، کاهش ساعات کار بانوان و ..

0
بسته خبری
بسته خبری

پاراف بسته خبری پاراف : تعیین مشاغل سخت و زیان آور ایثارگران، قوانین کار و بیمه، مرخصی زایمان، کاهش ساعات کار بانوان و .. : در چند روز گذشته هیات دولت تصویب نامه های موضوع مشاغل سخت و زیان آور و درجه آنها در بیمارستان ها و سایر مراکز بهداشتی و درمانی مشمول قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان آور – مصوب ۱۳۶۷ و مشاغل سخت و زیان آور و درجه آنها در  بنیاد شهید و امور ایثارگران را تصویب و ابلاغ نمود. بر اساس جداول موضوع بخشنامه های فوق برخی از مشاغل سخت و زیان آور تعیین شده اند و مشمول قوانین مربوطه خواهند بود.

تشکیل هیات رسیدگی به شکایات مناقصات دستگاه های دولتی

به منظور تاکیدات رییس جمهوری مبنی بر رعایت حقوق شهروندی در ارکان مختلف دولت، با تلاش رئیس سازمان برنامه و بودجه، دو اقدام تشکیل هیات رسیدگی به شکایات مناقصات دستگاه های ملی و پرداخت مطالبات مردم اجرایی شد.ادامه مطلب فوق در اینجا.

اعلام شرایط و جزئیات جذب پرسنل امریه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت ایجاد شده در اصل ۱۴۷ قانون اساسی و ارائه طرح سربازان تعاون یار اقدام به جذب و بکارگیری کارکنان وظیفه دارای شرایط احراز بصورت امریه در ادارات کل استانی با توجه به سهمیه ابلاغی در راستای تحقق اهداف سازمانی وزارت متبوع نموده است.ادامه مطلب فوق در اینجا.

همه چیز درباره مشاغل سخت و زیان آور

کارهای‌ سخت‌ و زیان‌ آور کارهایی‌ است‌ که‌ در آنها عوامل‌ فیزیکی‌، شیمیایی‌، مکانیکی‌ و بیولوژیکی‌ محیط‌ کار غیر استاندارد بوده‌ که‌ در اثر اشتغال‌ کارگر تنشی‌ به‌ مراتب‌ بالاتر از ظرفیت‌های‌ طبیعی‌ (جسمی‌ و روانی‌) در وی‌ ایجاد می‌گردد که‌ نتیجه‌ آن‌ بیماری‌ شغلی‌ و عوارض‌ ناشی‌ از آن‌ می‌باشد.ادامه مطلب فوق در اینجا.

سرنوشت مفاد حذف شده قانون جامع ایثارگران از لایحه احکام دائمی

مواد اصلاحی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که در لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت، از این لایحه حذف شد، لذا از آنجایی که تدوین و ارائه طرح مجزا در این زمینه هم با ایرادی مستند به اصل ۷۵قانون اساسی روبه‌رو خواهد شد، تصمیم گرفته شده که در لایحه برنامه ششم توسعه بدان‌ها پرداخته شود.ادامه مطلب فوق در اینجا.

برگزاری مجدد آزمون صلاحیت حرفه ای معلمان برای مردودی ها

با توجه به درخواست­ های مکرر مهارت آموزان مشروط و احراز صلاحیت نشده مبنی بر برگزاری زود هنگام آزمون مجدد، دانشگاه بر آن است علی­ رغم هزینه­ های مالی و مشکلات برنامه­ ای نسبت به تعیین تکلیف سریع ­تر مهارت آموزان و تسهیل و زمینه­ سازی برای خدمت در آموزش و پرورش اقدام به عمل آورد.ادامه مطلب فوق در اینجا.

 جزئیات مقررات بیمه انواع قراردادهای کار 

در حال حاضر کشور دارای دو نظام استخدامی و اداری است و دیگر سیستم‌ها در واقع برگرفته یا ترکیبی از این دو نظام استخدامی هستند. ١٧ صندوق بیمه اجتماعی بازنشستگی در کشور وجود دارد که به لحاظ اهمیت و فراگیری صندوق تامین‌اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. انواع قرارداد اشتغال و استخدام در دستگاه‌های دولتی با انواع قرارداد کار در بخش خصوصی و کارگاه‌ها و کارخانجات مشمول قانون کار، متفاوت است.ادامه مطلب فوق در اینجا.

قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص

ماده واحده ـ ساعات کار هفتگی بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به چهل و چهار ساعت کار در هفته هستند اما دارای معلولیت شدید یا فرزند زیر شش سال تمام یا همسر یا فرزند معلول شدید یا مبتلا به بیماری صعب العلاج میباشند و یا زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاههای اجرائی موضوع ماده(۲۲۲ )قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب۱۳۸۹/۱۰/۱۵ و بخش غیردولتی اعم از مشمولان قانون کار و قانون تأمین اجتماعی بنا به درخواست متقاضی از دستگاه اجرائی مستخدم و تأیید سازمان بهزیستی کشور یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا دادگستری، سی و شش ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای چهل و چهار ساعت تعیین میشود.ادامه مطلب فوق در اینجا.

بخشنامه نحوه کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش و پرورش

ساعات کار بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به چهل و چهار ساعت کار در هفته هستند؛ اما دارای معلولیت شدید یا فرزند زیر شش سال تمام یا همسر و فرزند معلول شدید یا دارای بیماری صعب العلاج می باشند و یا زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاه های اجرایی با درخواست کتبی متقاضیان ، سی و شش ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای چهل و چهار ساعت تعیین می گردد.ادامه مطلب فوق در اینجا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here