بسته بیمه تکمیلی فرهنگیان نهایی شد

0

پاراف بسته بیمه تکمیلی فرهنگیان نهایی شد :  بمعاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش،‌ سید محمد بطحایی با تشریج جزئیات بیمه تکمیلی فرهنگیان از انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان با شرکت آتیه سازان حافظ خبر داد و گفت: قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان از تاریخ 1394.3.1 به دو صورت 4 و 12 ماهه با شرکت آتیه سازان حافظ منعقد شد.

وی همزمانی انعقاد قرارداد با تعطیلی مدارس، نقل و انتقال فرهنگیان در تابستان، همزمان نبودن انعقاد قرارداد با بیمه تکمیلی بازنشستگان در شهریور ماه و بروز وقفه 3 تا 4 ماهه برای همکارانی که اوایل مهر ماه بازنشسته می‌شوند را از جمله دلایل انعقاد این قرارداد به‌صورت 4ماهه و یک‌ساله برشمرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نظرسنجی به عمل آمده در خصوص 4 بسته معرفی شده به فرهنگیان خاطرنشان کرد: بسته شماره 2 با 65 درصد و بسته‌های شماره 3 و 4 با 25 درصد به‌ترتیب بیشترین و کمترین امتیاز نظرسنجی را از همکاران فرهنگی به خود اختصاص داده است.بسته شماره 2 نیز با در بر داشتن تمام تعهدات بسته‌های 3 و 4 به‌عنوان بسته نهایی بیمه تکمیلی فرهنگیان انتخاب شد.

بطحایی تنها تفاوت بسته شماره 1 با 2 را صرفاً پوشش خدمات دندان‌پزشکی با خسارت محدود ذکر و تصریح کرد: در صورت درخواست فرهنگیان، هر یک از استان‌های کشور می‌توانند خدمات بسته شماره 1 را نیز برای آنها پیش‌بینی کنند.

وی افزود: برای جلوگیری از افزایش حق بیمه مقرر شد بسته شماره 2 با نرخ 30هزار تومان اجرا و از این مبلغ نیمی توسط فرد و نیمی توسط وزارت آموزش و پرورش پرداخت شود.

وی نحوه نظارت، محاسبه و پرداخت هزینه‌ها را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و گفت: در روش مذکور هزینه‌های بیمه شدگان فرهنگی با نظارت مستقیم آموزش و پرورش پرداخت خواهد شد.

بطحایی تصریح کرد: با توجه به افزایش حق بیمه در صنعت بیمه کشور تلاش بر این است با مدیریت صحیح منابع و انتخاب روش اجرا به‌صورت صندوقی با حداقل نرخ افزایش، قرارداد بیمه تکمیلی انجام شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از انعقاد قرارداد این شرکت با بیش از 9هزار مرکز درمانی طی سال گذشته در سطح کشور سخن گفت و ادامه داد: در صورت جابه‌جایی شرکت بیمه‌گر، قطعاً شرکت جدید نیازمند فرصت چندماهه برای انعقاد قرارداد با این مراکز خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر پیش‌بینی همه نیازهای درمانی همکاران فرهنگی در این قرارداد گفت: کلیه هزینه‌های دارویی و درمانی بیماران صعب‌العلاج و پرهزینه نیز در این قرارداد لحاظ شده است.

بطحایی با اشاره به آسیب‌شناسی به عمل آمده از قرارداد سال گذشته یکی از مشکلات عمده در اجرای قرارداد را تأخیر در پرداخت خسارات دانست و تصریح کرد: در اجرای قرارداد به‌روش صندوقی با توجه به مدیریت بر منابع مالی توسط وزارت آموزش و پرورش، مدت زمان پرداخت خسارت به‌شدت کاهش خواهد یافت.

وی ابراز امیدواری کرد ظرف کمتر از 15 روز کاری هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان به حساب آنها واریز شود. با اجرایی شدن روش مذکور همه هزینه‌های بیمه شدگان با نظارت آموزش و پرورش محاسبه و پرداخت خواهد شد.

وی یکی دیگر از مشکلات موجود را عدم انعقاد قرارداد سال گذشته برخی مراجع درمانی با این شرکت ذکر کرد و گفت: با انعقاد قرارداد شرکت آتیه سازان حافظ با بیش از 9هزار مرجع درمانی شاهد مرتفع شدن بخش زیادی از مشکلات طی سال جاری خواهیم بود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: با توجه به تعهدات پیش‌بینی شده قطعاً مشکلی در ارتباط با تأمین هزینه‌های درمانی فرهنگیان وجود نخواهد داشت و امید می‌رود این قرارداد موجبات رضایتمندی بیش از پیش همکاران فرهنگی را به‌همراه داشته باشد.*تسنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید