جزئیات بازنگری در نظام جدید حقوق و دستمزد کارمندان و کارکنان دولت

2

جزئیات بازنگری در نظام جدید حقوق و دستمزد کارمندان و کارکنان دولت به نقل از مهر: محمدباقر نوبخت با بیان این‌که یکی از عوامل موثر بر بهره‌وری نیروی کار، حقوق و دستمزد است، گفت: در برنامه ششم توسعه، بخش قابل توجهی از رشد اقتصادی معطوف به افزایش بهره‌وری خواهد بود.وی افزود: دولت مصمم است به بازنگری حقوق و دستمزد بپردازد تا نابرابری‌ها و تفاوت دریافتی‌های کارکنان که موجب کاهش ایجاد انگیزه بین کارکنان می‌شود، به طور کامل رفع شود.

نوبخت بیان کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان نیز طی چهار مرحله اجرایی می‌شود و با توجه به برخی شاخص‌ها همانند سنوات، مدرک تحصیلی از مقدماتی تا سطح بالا اجرا می‌شود. سخنگوی دولت همچنین از استخدام یک کارمند در دولت به ازای سه بازنشسته خبر داد.

وی از استخدام 38 هزار و 675 نفر در این دولت که در گذشته مشکلاتی داشتند، خبر داد و افزود: البته بازنشستگان نیز نگرانی‌هایی دارند که هنوز پاداش و حق مرخصی آنها پرداخت نشده و ما برای برطرف شدن مشکلات آنها تلاش می‌کنیم. دولت به ازای بازنشستگی سه کارمند خود یک نیروی جدید استخدام می‌کند.

وی بیان کرد: لایحه رتبه بندی فرهنگیان طی ماه های آینده انجام و تا مهر ماه اجرا خواهد شد.

معاون رییس جمهور از در حال تهیه بودن برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور خبر داد و افزود: تمامی استان ها نیز باید در اسرع وقت برنامه جامع توسعه ای خود را در این راستا آماده و به سازمان برنامه ریزی کشور ارائه دهند.

نوبخت از تدوین ساختار سازمانی مدیریت برنامه ریزی کشور در استان های مختلف خبر داد و گفت: سازمان های مدیریت در استان ها موظف هستند نهایت همکاری و هماهنگی را با استاندار به عنوان مقام عالی دولت داشته باشند.

2 نظرات

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here