جزئیات و پاسخ به ابهامات آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش

0

پاراف جزئیات و پاسخ به ابهامات آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش : سیدمحمد بطحایی در جمع خبرنگاران در خصوص آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت: هم اکنون در حال بررسی منابع آزمون استخدامی هستیم و طی هفته آینده جدول سهمیه‌ها، رشته‌ها و منابع را آماده و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال خواهیم کرد.

وی افزود: تمام تلاشمان بر این است تا زمان برگزاری این آزمون قبل از مهر باشد. اما مطابق یکی از آئین‌نامه‌های سازمان مدیریت، آزمون‌های استخدامی باید به صورت سراسری و هر 6 ماه برگزار شود. براین اساس در نظر دارند تا آزمون استخدامی آموزش و پرورش را در آبان برگزار کنند.

* تلاش می‌کنیم تا آزمون استخدامی قبل از شهریور برگزار شود

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش ما بر این است تا آزمون استخدامی قبل از شهریور برگزار شود و داوطلبان بتوانند از مهر در دانشگاه فرهنگیان تحت آموزش قرار بگیرند.

میزان سهمیه های استخدامی:

وی در خصوص سهمیه‌های استخدامی شهرهای مختلف کشور در آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: سهمیه‌های استخدامی مطابق با نیازهای مدنظر در مناطق مختلف کشور است و براین اساس به هر منطقه براساس نیازهایش به جذب نیرو سهمیه اختصاص می‌یابد که جداول سهمیه‌ها، اواخر هفته آینده مشخص خواهد شد.

اعتبار دوره آموزشی!

وی اظهار کرد: هم اکنون در بحث اعتباراتمان برای برگزاری دوره یکساله آموزشی در دانشگاه فرهنگیان، بودجه‌ای را پیش‌بینی نکردیم اما در حال بررسی هستیم و اگر توانستیم از سایر منابع هزینه‌های تحصیل این افراد در دانشگاه فرهنگیان را تامین کنیم، هیچ هزینه‌ای را از اشخاص دریافت نخواهیم کرد. اما اگر موفق به این کار نشدیم یا توانستیم مقداری از هزینه را تامین کنیم، بخش دیگر هزینه از افراد دریافت خواهد شد.

سهمیه استان تهران؟

چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اﻇﻬﺎﺭ ﺩاﺷﺖ: ﺩﺭ ﺁﺯﻣﻮﻥ اﺳﺘﺨﺪامی ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮاﻥ ﺳﻬﻤﻴﻪ‌ای ﻧﺪاﺭﺩ و بیشتر سهمیه‌ها معطوف به مناطق محروم است.

علیرضا کمرئی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز درخصوص وضعیت جذب نیرو در شهرستان‌های استان تهران گفت:‌ هنوز جداول و سهمیه‌های مربوطه برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر نشده است اما در شهرستان‌های استان تهران به جذب نیرو نیاز داریم و به هر میزان که به ما سهمیه بدهند، جذب نیرو خواهیم داشت.

رشته های مورد نیاز؟

آیا آموزش و پرورش نیازی به فارغ التحصیلان دانشگاهی که در مقاطع مختلف از لیسانس تا دکترا از جمله فارغ التحصیل رشته‌های جغرافیا، کشاورزی، روان‌شناسی، فیزیک و شیمی دارد ی یا خیر؟

پاسخ تمام مسئولان آموزش و پرورش این است که هنوز ضوابط،‌ سهمیه‌ها و رشته‌های مورد نیاز به‌صورت قطعی مشخص نشده است و تا زمانی که قطعی نشده و به تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نرسد، نمی‌توان آن را اعلام کرد.

محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش می گوید: با توجه به تعداد سهمیه‌ای که برای استخدام در نظر گرفته شده،‌ دستورالعمل مربوطه تهیه شده است که در این دستورالعمل باید شرایط عمومی استخدام دولت رعایت شود و از جمله این شرایط داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر است.

وی عنوان کرد:‌ جزییات رشته‌ها و گروه‌هایی که می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند و نحوه انتخاب و میزان بهره‌مندی مربیان پیش‌دبستانی از امتیازات در نظر گرفته شده در دستورالعمل ذکر شده است. آزمون استخدامی در تابستان امسال برگزار خواهد شد، دستورالعمل مربوطه پس از هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ خواهد شد.

همچنین سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از آماده شدن جداول آزمون استخدامی پنج هزار نیروی جدید این وزارت‌خانه خبر داده است. وی در خصوص نحوه برگزاری این آزمون گفت: تا دوهفته آینده ضوابط و منابع آزمون اعلام خواهد شد و در صورت تأیید و تصویب سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد. فرزندان فرهنگیان شاغل و بازنشسته در این آزمون از امتیاز ویژه برخوردارند.

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز:

بطحایی می‌گوید: براساس مجوز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها با مدرک لیسانس و بالاتر این فرصت را پیدا می‌کنند از طریق آزمون وارد دانشگاه شده و دوره یک‌ساله آموزش را طی کنند و در صورت موفقیت از مهر 1395 به‌صورت استخدام پیمانی در آموزش و پرورش به کار گرفته خواهند شد.

 مربیان پیش دبستانی:

محمد فاضل مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش تسنیم «نیروهای شرکتی و مربیان پیش‌دبستانی در این آزمون استخدامی در اولویت هستند؟» می‌گوید:‌ هنوز جزئیات دقیق اعلام نشده است، بنابراین نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد اما قرار است تا فرزندان فرهنگیان، مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی در اولویت باشند.

مسئولان آموزش‌وپرورش به داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی هشدار داده‌اند تا فریب افراد سودجو و فرصت‌طلب را که با انتشار آگهی از داوطلبان برای ثبت نام در آزمون استخدامی هزینه دریافت می‌کنند، نخورند.*تسنیم

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید