جزئیات تغییر در زمان پرداخت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

0
جزئیات تغییر در زمان پرداخت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
جزئیات تغییر در زمان پرداخت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

پاراف جزئیات تغییر در زمان پرداخت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی : رحیم اردلان، معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت متمرکز حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تحت پوشش این سازمان از آبان ماه سال‌جاری خبر داد.

وی افزود : بازنشستگان و مستمری بگیرانی که حقوق خود را از پنجم تا نوزدهم هرماه صرفاً از طریق بانک رفاه کارگران دریافت می‌کنند، هدف اجرای این برنامه هستند.

به گزارش پاراف به نقل از تامین، وی با بیان اینکه تا پایان سال‌جاری این برنامه تکمیل شده و دوره پرداخت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بین 20 تا 27 هر ماه خواهد بود، افزود: زمان دریافت حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیرانی که تاکنون بین پنجم تا نوزدهم هرماه حقوق دریافت می‌کردند، به مرور و هر ماه 3 روز به دوره پرداخت مورد نظر نزدیک می‌شود.

اردلان در توضیح بیشتری افزود: برای مثال مستمری‌بگیران و بازنشستگانی که پنجم هرماه حقوق خود را دریافت می‌کردند، در آبان‌ماه هشتم، آذرماه یازدهم، دی‌ماه چهاردهم، بهمن‌ماه هفدهم و اسفند ماه بیستم و از فروردین 95 به بعد نیز بیستم هرماه حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

وی گفت: افرادی که از تاریخ 20 لغایت 25 هرماه حقوق دریافت می‌کنند، بدون تغییر در زمانبندی، حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

همچنین حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری مشخص شدن همپوشانی‌ها و پیش‌گیری از تخلفات احتمالی را از مزایای اجرای این برنامه عنوان و اظهار داشت: بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی اموال و منابع مالی این سازمان را متعلق به خود می‌دانند و از هرگونه اقدام و برنامه‌ای که باعث حفظ و صیانت از این دارایی‌ها و پیش‌گیری از سوءاستفاده احتمالی شود، استقبال می‌کنند.

وی همچنین کوتاه شدن دوره پرداخت مستمری را زمینه ساز افزایش عدالت در زمان پرداخت ارزیابی کرد و افزود: دوره زمانی طولانی 20 روزه‌ای که در گذشته برای پرداخت حقوق در نظر گرفته شده بود، باعث بروز مشکلات زیادی در اجرای برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی می‌شد و عملیات اداری این سازمان را دچار مشکل می‌کرد.

صادقی پرداخت متمرکز حقوق بازنشستگان را باعث شفافیت بیشتر گردش مالی سازمان تأمین اجتماعی دانست و گفت: امیدوارم حساب‌های متعددی که واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی داشتند با اجرای این برنامه تجمیع شوند و شاهد ارتقاء هرچه بیشتر سلامت اداری در سازمان تأمین اجتماعی باشیم.

جزئیات تغییر در زمان پرداخت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here