جزئیاتی از شرط و شروط افزایش حقوق کارمندان در سال جدید

0
جزئیاتی از شرط و شروط افزایش حقوق کارمندان در سال جدید
جزئیاتی از شرط و شروط افزایش حقوق کارمندان در سال جدید

پاراف جزئیاتی از شرط و شروط افزایش حقوق کارمندان در سال جدید : محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در اهم اظهارات اقتصادی خود شاز پرداخت 2000 میلیارد تومان یارانه به تولید خبر داده است. وی از پرداخت یارانه یه بیش از 75 میلیون ایرانی با وجود حذف‌های انجام شده سخن گفته و اعلام کرده است که اگر بودجه سال آینده را مجلس در سال جاری تصویب نکند به طور حتم از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان هم از اول سال بعد خبری نیست.

سخنگوی دولت نوبخت ، همچنین از ارائه سبد کالا و یا همان بسته امنیت غذایی دیگر به اقشار هدف خبر داده و گفته است که وعده دیگری از توزیع سبد کالا یا سبد امنیت غذایی در حال انجام است و مجموعه خاصی اهدای کالاها را انجام می دهد.

تصویب لایحه بودجه سال آینده که دولت در 27 دی ماه و در اولین روز اجرای برجام به مجلس برده از مهمترین دغدغه های این روزهای دولت و به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی است. این در حالی است که مجلس با توجه به انتخابات پیش رو معتقد است که زمانی برای تصویب لایحه ای که دولت دیرتر از موعد به مجلس برده وجود نداشته و باید به سال بعد موکول شود از این رو لازم است که دولت لایحه دو دوازدهم برای بودجه سال آینده ارائه کند. با این حال دولتی ها نیز تاکید دارند که طبق آیین نامه مجلس حتی با وجود انتخابات و تعطیلات مجلس در صورت کاری فشرده تر، زمان برای تصویب بودجه 1395 وجود داشته لازم است که برای ابتدای سال بعد قانون جدیدی که بر اساس شرایط پسا تحریم تنظیم شده اجرایی شود نه بودجه دو دوازدهمی که بر اساس بودجه تحریمی امسال است.

با توجه به اینکه با عدم اجرایی شدن قانون بودجه از ابتدای سال تمامی ماده ها و تبصره های آن هم به طور طبیعی اجرایی نخواهد شد، نوبخت در این باره حقوق کارکنان را مورد اشاره قرار داده و گفته که اگر بودجه به تصویب نرسد، قطعا افزایشی که برای بازنشستگان و کارمندان گفتیم از ابتدای سال 1395 عملیاتی نمی شود.

بر این اساس اگر مجلس لایحه بودجه سال آینده را در سال جاری تصویب نکند و از اول سال 1395 در اختیار دولت نباشد، کارکنان و بازنشستگان هم نباید منتظر افزایش 12 درصد حقوق خود از ابتدای سال آینده باشند.

سخنگوی دولت درباره پرداخت عیدی کارمندان دولت که برای سال جاری حدود 688 هزار تومان تعیین شده نیز عنوان کرده که پرداخت عیدی و حقوق از الان شروع شده است. با این توضیح که تا پایان این ماه 15 هزار میلیارد تومان حقوق و عیدی کارکنان پرداخت می شود و در اسفندماه نیز، حقوق کارکنان دولت پرداخت خواهد شد.

همچنین سخنگوی دولت در پاسخ به خبرنگاران درباره پروژه مخالفان قوه مجریه در خصوص محرمانه کردن آمار کلان کشور گفته است که من هر هفته اعداد و ارقام را بیان می کنم. سایت سخنگوی دولت نیز این آمار را منتشر می کند. مجلس به همه اسناد و مدارک موجود دسترسی دارد و همکاران دولت با حضور در مجلس، مطالبی را بیان می کنند و بلافاصله اخبار و اطلاعات روی شبکه ها و سایتها می رود. بنابراین، ما هیچ چیز محرمانه ای نداریم. البته برخی اسناد طبقه بندی شده و برخی نیز هنوز تکمیل نشده است. هیچ قرارداد محرمانه ای در وزارت نفت نداریم و وزارت نفت هم باید اطلاعات خود را منتشر کند. درباره خودروی پژو هم که می گویند مسایل محرمانه است! چه زمانی معمول بوده قراردادها را روی سایت قرار دهند که اگر ما الان نگذاریم، بگویند محرمانه عمل شده؟

وی این راهم گفته که عادل آذر-رئیس مرکز آمار- قرار است ریز تحولات رشد اقتصادی را به رسانه ها اعلام کند.مهر.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید