جزئیات و ضوابط استخدام پرستار به روش جدید

0

پاراف جزئیات و ضوابط استخدام پرستار به روش جدید : دکتر حسین مبارکی، مدیر عامل موسسه کارآفرینان آوا سلامت اخیراً در مصاحبه ای با پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری اعلام داشت: از این پس پرستاران مورد نیاز برای ارائه خدمت در واحدهای تابعه دانشگاههای علوم پزشکی کشور تحت عنوان کارمندان قراردادی موسسه کارآفرینان آوا سلامت بر اساس مجوزهای صادره از سوی مبادی ذیربط در وزارت بهداشت، جذب و بکار گرفته می شوند و همان طور که پرستاران نیز شاهد خواهند بود، به هیچ عنوان مسائل گذشته و استثماری که در مورد پرستاران شرکتی وجود داشت در مورد پرستاران کارمند موسسه تکرار نمی شود.
وی افزود: آنها به مرور و حسب هماهنگی با دانشگاهها و تامین اعتبار ازحقوق و مزایای مشابه کارمندان رسمی و پیمانی برخوردار خواهند بود و این کارمندان دیگر قرار نیست شهروند درجه دو در سازمان تلقی شوند و تمام کارمندان تمام وقت موسسه نیز همانند سایرین حق برخورداری از گواهی اشتغال به کار برای ضمانت و دریافت تسهیلات مختلف را دارند و تمام امور اداری آنان مانند کارمندان رسمی از سوی موسسه برای آنها انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: الگوی نوبتی در حوزه مدیریت نیروی انسانی کارکنان موسسه اعمال خواهد شد و رفتار سازمانی در موسسه کار آفرینان آوا سلامت هیچ اختلافی با رفتار سازمانی سایر دستگاهها با کارکنان رسمی شان نخواهد داشت.
به گفته دکتر مبارکی، حق و حقوق پرستاران تحت پوشش این موسسه بر اساس قراردادهای منعقده با دانشگاههای علوم پزشکی کشور تعیین می شود و عین توافق حاصله با هر دانشگاه به کارکنان بکار گرفته شده در واحدهای خدمتی دانشگاه توسط موسسه محاسبه و پرداخت می شود.
دکتر مبارکی افزود: برای این موسسه بیش از هر چیز رعایت کامل منافع کارمندان و دانشگاه ها مهم است و بر خلاف شرکت های پیمانکاری قبلی نیروی انسانی که صرفا نقش انتقال حقوق را بعهده داشته و سود حرف اول را برای آنها می زد، این موسسه، موسسه ای غیر تجاری، وابسته به هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت است و فرد خاصی در آن ذی نفع نیست و هر چه هم که باشد و هر درآمدی هم که باشد ،صرف ارائه خدمات بهتر در سطح کشور خواهد شد.
وی اظهار داشت: همچنین در تلاش هستیم که حتی المقدور در آینده ای نزدیک با حمایتهای وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی کشور حقوق، مزایا و … کارکنان موسسه ، همزمان با کارمندان رسمی و پیمانی دانشگاه ها پرداخت شود. همچنین به زودی سایت رسمی و سیستم اتوماسیون موسسه، راه اندازی شده و تمامی کارکنان موسسه در سراسز کشور با آن در ارتباط خواهند بود.
دکتر مبارکی ادامه داد: کارکنان موسسه تابع کامل قوانین کار و تامین اجتماعی هستند و در اموری نظیر مرخصی استحقاقی ، استعلاجی ، زایمان و… عین ضوابط مربوطه برای آنان اعمال می شود و همه ماهه به صورت منظم حق بیمه آنان به سامانه سازمان تامین اجتماعی واریز می شود.
وی افزود: اگر پرستاران بر اساس نیاز و تشخیص واحدهای محل خدمت خود بیش از سقف مقرر در قرارداد، اضافه کاری انجام بدهند، منطقا پرداخت این مازاد اضافه کاری حق مسلم آنان بوده و موسسه خود را مکلف می داند که پیگیری لازم را برای تامین اعتبار از سوی دانشگاهها و پرداخت به عمل آورد.
مبارکی با تأکید بر اجرای کامل قانون ارتقاء بهره وری در خصوص پرستاران کارمند موسسه، گفت: تمامی پرستاران متقاضی استفاده از مزایای قانون فوق مخیرند در این خصوص درخواست خود را به واحدهای محل خدمتی خود ارائه کنند تا از مزایای قانون بهره مند شوند و در مورد دریافت کارانه نیز برابر دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارتخانه با آنان رفتار خواهد شد.
مدیرعامل موسسه افزود: با هماهنگی معاونت پرستاری وزارت بهداشت امیدواریم بتوانیم از برترین های پرستاران موسسه نیز در روز پرستار به عنوان پرستاران نمونه در کنار سایر کارکنان پرستاری دانشگاهها تقدیر شود.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید