جزئیات نحوه دریافت وام ازدواج و سایر وام های کم بهره و قرض الحسنه بانکها

سؤال مهمی که برای زوجین مزدوج و یا در شرف ازدواج پیش می‌آید این است که وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی را چه کسانی می‌توانند دریافت کنند و آیا تاریخ ثبت ازدواج مهم است یا خیر؟ طبق اعلام صورت گرفته وام ۱۵ میلیونی ازدواج شامل تمام کسانی می‌شود که وام ازدواج دریافت نکرده‌اند و هر زوجی که وام نگرفته است می‌تواند وام ۱۵ میلیونی دریافت کند.

درصورتی‌که افرادی در صف انتظار دریافت وام باشند و زمان دریافت وامشان با پرداخت رقم ۱۵ میلیونی وام همراه باشد، به این زوجین نیز وام ۱۵ میلیونی پرداخت می‌شود. منبع تأمین اعتبار وام ازدواج از محل منابع در اختیار پس‌انداز، جاری و سپرده قرض‌الحسنه بانک‌ها خواهد بود و بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانک مرکزی درباره پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج مربوط به بانک‌هایی می‌شود که حساب‌های قرض‌الحسنه دارند و می‌توانند از منابع خود این تسهیلات را پرداخت کنند.

شرایط پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی بر اساس دستورالعمل، ضوابط و مراحل سال گذشته خواهد بود و در سراسر کشور با ارقام مشابه و یکسان به زوج‌های جوان پرداخت می‌شود. با توجه به پرداخت سریع وام و نبود لیست انتظار، اولویت خاصی برای پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی به زوجین در نظر گرفته نشده است و همه زوج‌های جوان در تمامی شهرها می‌توانند با ثبت درخواست از این وام استفاده کنند. طبق قوانین جدید که به تصویب رسید، مدت‌زمان بازپرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی، ۵ ساله خواهد بود.

جزئیات وام ۴ درصدی طرح نیکان بانک آینده

در طرح نیکان بانک آینده نرخ سود تسهیلات (کارمزد)، ۴ درصد تعیین‌شده است. سقف رقم تسهیلات دریافتی طرح نیکان ۲۰ میلیون تومان خواهد بود که با توجه به میانگین حساب مشتری در بازه زمانی تعیین‌شده، مشخص خواهد شد.

 • نوع سپرده قرض‌الحسنه
 • حداقل سپرده‌گذاری ۳ ماه
 • سقف تسهیلات ۲۰ میلیون
 • سود تسهیلات ۴ درصد
 • اقساط ۱۲ ماه( به ازای یک ماه سپرده‌گذاری بیشتر، ۴ ماه به تعداد اقساط اضافه می‌شود)

برای استفاده از طرح نیکان و دریافت تسهیلات ابتدا باید در یکی از شعب بانک آینده حساب قرض‌الحسنه افتتاح کنید. در این طرح میزان تسهیلات با توجه به میانگین حساب شما در بازه زمانی ۳ ماهه از زمان افتتاح حساب تعیین و معادل میانگین حساب تسهیلات پرداخت خواهد شد. به‌طور مثال اگر شما متقاضی دریافت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی هستید، باید مبلغ ۲۰ میلیون تومان را به مدت ۳ ماه در حساب قرض‌الحسنه بانک آینده سرمایه‌گذاری کنید و در پایان ماه سوم معادل رقم حساب خود، تسهیلات دریافت کنید.

در طرح تسهیلاتی نیکان آینده، مشتری بعد از گذشت حداقل سه ماه و دریافت تسهیلات می‌تواند، حساب قرض‌الحسنه خود را ببندد و دریافت وام ملزم به بلوکه شدن حساب سپرده نیست. در این طرح متقاضی تسهیلات باید به ازای هر ۱۰ میلیون تومان، یک ضامن کسر از حقوق رسمی (دولتی) را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی کند. ضمن اینکه جواز کسب و چک نیز با صلاحدید شعب، به‌عنوان ضامن دوم برای تسهیلات بالای ۱۰ میلیون تومان (یک ضامن کسر از حقوق الزامی است) پذیرفته خواهد شد.

وام ۹ درصدی در طرح تسهیلات ارزان‌ قیمت پاسارگاد

در طرح تسهیلات ارزان‌قیمت بانک پاسارگاد، متقاضیان حقیقی و حقوقی می‌توانند با توجه به میزان معدل گردش حساب کوتاه‌مدت خود در بازه زمانی مشخص، با انتخاب نرخ کارمزد دلخواه و تعداد اقساط تسهیلات دریافت کنند. در این طرح مشتری متناسب با ضریب امتیازی حساب‌جاری یا کوتاه‌مدت خود مشمول برخورداری از این تسهیلات می‌شود. طبق اعلام بانک پاسارگاد، حداقل مانده روزانه ۱۰۰ هزار تومان در حساب متقاضی، یک امتیاز محسوب می‌شود.

 • نوع حساب جاری یا کوتاه‌مدت
 • سود سپرده جاری (بدون سود)، کوتاه‌مدت (۱۰ درصد)
 • حداقل موجودی برای کسب ۱ امتیاز روزانه ۱۰۰ هزار تومان
 • حداقل تسهیلات ۲۰ میلیون (حقیقی)، ۵۰ میلیون (حقوقی)
 • سود تسهیلات ۱۸ درصد حساب برای دارندگان کوتاه‌مدت، ۹ تا ۱۸ درصد برای دارندگان حساب‌جاری
 • سقف اقساط ۱۲ ماه سررسید یکجا، ۳۶ ماه اقساط ماهیانه

طبق اعلام بانک پاسارگاد، میزان تسهیلات پرداختی در این طرح برای دارندگان حساب کوتاه‌مدت یک برابر معدل حساب و برای دارندگان جاری بین یک تا سه برابر معدل حساب مشتری (بر اساس امتیاز کسب‌شده) در بازه زمانی حداقل ۶ ماهه خواهد بود. در این طرح حداقل مبلغ تسهیلات برای اشخاص حقیقی ۲۰ میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی ۵۰ میلیون تومان تعیین‌شده است که در واقعاً باید معدل حساب افراد حقیقی در بازه زمانی ۶ ماهه ۲۰ میلیون تومان و معدل حساب افراد حقوقی در همین مدت ۵۰ میلیون تومان باشد. اشخاص حقوقی موردنظر در این طرح شامل صاحبان مشاغل، فعالان اقتصادی، پذیرنـدگان فعال دستگاه‌های کارت‌خوان بانک (دارای مجوز فعالیت) می‌شود.

تسهیلات با نرخ سود ۶ درصد در طرح ۶۷ بانک صادرات

طرح ۶۷ بانک صادرات درواقع حساب سپرده کوتاه‌مدتی است که امکان دریافت تسهیلات به پشتوانه موجودی این حساب را برای مشتریان بانک صادرات به وجود آورده است. شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن (۴۸ ساعت کاری) بعد از افتتاح حساب کوتاه‌مدت ۶۷، نسبت به دریافت تسهیلات اقدام و درخواست خود را به شعبه بانک صادرات که در آن افتتاح حساب کرده‌اید، ارائه کنید.

 • حداقل سپرده ۵ میلیون
 • سود سپرده ۷ درصد
 • میزان تسهیلات ۸۰ درصد سپرده
 • سقف تسهیلات ۲۰۰ میلیون
 • سود تسهیلات ۶ درصد
 • حداکثر اقساط ۳۶ ماه

مدت‌زمان بازپرداخت و تعداد اقساط طرح ۶۷ بر اساس میزان سرمایه‌گذاری و تسهیلات دریافتی متقاضی مشخص می‌شود که طبق اعلام بانک صادرات حداکثر زمان بازپرداخت آن ۳۶ ماهه خواهد بود. با توجه به بلوکه شدن حساب سپرده کوتاه‌مدت مشتری بعد از دریافت تسهیلات، متقاضی نیازی به ارائه سایر وثایق ضمانتی برای گرفتن وام ندارد. حساب سپرده کوتاه‌مدت مشتری تا زمان تسویه کامل تسهیلات دریافتی، بلوکه می‌شود و مشتری اجازه برداشت از حساب را نخواهد داشت.

طرح اندوخته خانواده بانک مهر ایران

این طرح شرایطی کاملاً مشابه با صندوق‌های رایج در میان خانواده‌ها یا کارکنان ادارات و سازمان‌ها دارد و اعضاء با پرداخت سهم اندوخته ماهانه و تجمیع مبالغ خرد علاوه بر پس‌انداز از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند می‌شوند. البته با این تفاوت که در صندوق‌های خانوادگی صرفاً از پولی که اعضاء به‌صورت ماهیانه پرداخت کرده‌اند، تسهیلات پرداخت می‌شود اما در این طرح و از طریق پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه حمایتی، میزان دریافتی افراد صندوق را تا دو برابر افزایش می‌دهد. سقف تسهیلات پرداختی از محل منابع بانک در این طرح ۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

در این طرح اعضای صندوق می‌توانند با درخواست متقاضیان و برحسب تعداد افراد خانواده در یکی از ۴ گروه تعیین‌شده، شرکت کنند. تعداد اعضای گروه‌های تعیین‌شده در این طرح ۵ نفره، ۱۰ نفره، ۱۵ نفره، ۲۰ نفره خواهد بود. در این طرح مبلغ سهم اندوخته در ابتدای دوره با نظر متقاضیان تعیین می‌شود که بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغیر و در طول دوره ثابت خواهد بود. این طرح برای صندوق‌هایی با هر تعداد افراد قابل‌اجراست و مدت‌زمان پرداخت سهم اندوخته توسط اعضا، ۱۰ مرحله به‌صورت مستمر و ماهیانه خواهد بود.

 • تعداد اعضاء ۵، ۱۰، ۱۵ و ۲۰ نفره
 • سهم پرداختی اعضاء حداقل ۲۰۰ هزار تومان
 • سقف تسهیلات بانک ۲۰ میلیون تومان
 • کارمزد تسهیلات از محل پرداختی اعضاء ۲ درصد
 • کارمزد تسهیلات از محل منابع بانک ۴ درصد
 • سقف اقساط ۲۲ ماه

در این طرح پرداخت تسهیلات بانک مهر ایران از ماه سوم آغاز می‌شود. بنابراین پس از دریافت سهم اندوخته ماه سوم تمامی اعضا، و به‌صورت ماهیانه یعنی ۱۰ فقره تسهیلات در ۱۰ ماه متوالی به اعضای معرفی‌شده پرداخت می‌شود. مبلغ تسهیلات پرداختی بانک در هرماه با تعداد اعضاء و مبلغ پرداختی ماهانه اعضاء متناسب خواهد بود که طبق فرمول زیر محاسبه می‌شود:

۲ × مبلغ سهم اندوخته ماهیانه× تعداد اعضا = مبلغ تسهیلات پرداختی در هرماه

به‌طور مثال اگر حق عضویت ماهانه هر نفر ۵۰۰ هزار تومان باشد، هر یک از اعضا می‌توانند دو فقره وام ۵ میلیون تومانی (جمعاً ۱۰ میلیون تومان) در یکی از ماه‌های چهارم تا سیزدهم دریافت کنند.

حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات بانک ۲۲ ماه است که ۲ قسط مربوط به پرداخت کارمزد و ۲۰ قسط مربوط به بازپرداخت تسهیلات خواهد بود. در طرح اندوخته خانواده مهر ایران به هر یک از اعضا، حداکثر دو نوبت تسهیلات از محل اندوخته اعضا و منابع بانک پرداخت می‌شود که کارمزد تسهیلات پرداختی از محل سهم اندوخته اعضا، ۲ درصد و کارمزد تسهیلات پرداختی از منابع حمایتی بانک ۴ درصد محاسبه و از وام‌گیرنده طی دو قسط دریافت می‌شود.

طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران

در طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران کلیه صندوق‌های خانوادگی و نظایر آن با هر تعداد عضو که داشته باشند، می‌توانند در طرح شرکت کنند و تا دو برابر میزان سهم اندوخته تسهیلات بگیرند. صندوق‌های خانوادگی با هر تعدادی می‌توانند به‌عنوان گروه در این طرح شرکت کنند و مبلغ حق عضویت در ابتدای هرماه حسب نظر اعضای صندوق تعیین که حداقل ۱۰۰ هزار تومان تعیین است. اولین حق عضویت انتخابی به‌عنوان سقف مبلغ در نظر گرفته می‌شود که قابل‌افزایش برای ماه‌های بعد نیست و حداکثر تا دهم هرماه باید پرداخت شود. تعداد و مدت پرداخت حق عضویت تا پرداخت تسهیلات به‌تمامی اعضا به‌صورت مستمر و ماهیانه خواهد بود و مدت آن با توجه به تعداد اعضاء یا میزان تسهیلات متغیر است.

 • تعداد اعضاء نامحدود
 • سهم پرداختی اعضاء حداقل ۱۰۰ هزار تومان
 • سقف تسهیلات ۴۰ میلیون تومان
 • کارمزد تسهیلات از محل پرداختی اعضاء ۲ درصد
 • کارمزد تسهیلات از محل منابع بانک ۴ درصد
 • سقف اقساط ۳۶ ماه

در این طرح تسهیلات معرفی‌شدگان از سوی بانک پس از واریز حق عضویت تمامی اعضاء در هرماه و تا ۲ برابر مجموع آورده اعضاء در پایان هرماه پرداخت خواهد شد. سقف تسهیلات پرداختی به هر فرد در این طرح ۴۰ میلیون تومان تعیین‌شده که ۲۰ میلیون تومان از محل اندوخته اعضا و ۲۰ میلیون تومان از منابع بانک خواهد بود. برای دریافت تسهیلات در طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران، معرفی یک ضامن معتبر از سوی اعضای صندوق الزامی است.

حداکثر مهلت بازپرداخت اقساط تسهیلات این طرح ۳۶ ماه تعیین‌شده که ۳ قسط مربوط به کارمزد و ۳۳ قسط مربوط به اصل مبلغ تسهیلات دریافتی فرد متقاضی است. کارمزد تسهیلات پرداختی طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران برای تسهیلات دریافتی از محل سهم اندوخته اعضا ۲ درصد و کارمزد تسهیلات دریافتی از منابع بانک ۴% خواهد بود.

طرح تسهیلاتی کوثر ۷ موسسه مالی و اعتباری کوثر

در این طرح تسهیلاتی شما می‌توانید با افتتاح حساب در موسسه اعتباری کوثر ، تا دو برابر مبلغ سپرده خود تسهیلات دریافت کنید. سقف تسهیلات طرح کوثر ۷ که بصورت نقدی پرداخت می‌شود، ۵۰۰ میلیون تومان تعیین شده که در صورت احراز شرایط به فرد متقاضی و دارنده حساب تعلق می‌گیرد. در این طرح حداقل مدت سرمایه گذاری حساب سپرده، ۲ ماه اعلام شده است.

 • نوع سپرده کوتاه مدت
 • حداقل مدت سپرده ۲ ماه
 • سود سپرده ۰
 • حداکثر مبلغ تسهیلات ۵۰۰ میلیون
 • سود تسهیلات ۱۸%
 • حداکثر تعداد اقساط ۶۰ ماه

در طرح تسهیلاتی کوثر ۷ بعد از گذشت مدت زمان لازم برای دریافت تسهیلات (حداقل ۲ ماه) هیچ رقمی از سپرده بلوکه نمی‌شود و فرد متقاضی برای دریافت تسهیلات خود، باید ضمانت‌های لازم را به موسسه ارائه کند. طبق قوانین این طرح، برای دریافت تسهیلات تا سقف ۳۰ میلیون تومان ارائه ضامن معتبر رسمی (کسر از حقوق) و برای تسهیلات بالای ۳۰ میلیون تومان ارائه وثیقه ملکی الزامی است.

جزئیات وام ۴۰ میلیون تومانی بانک قرض الحسنه مهر ایران(طرح مهر زرین)

متقاضیان با ایجاد حداقل میانگین به مبلغ ۱ میلیارد ریال طی ۳ ماه از وام قرض الحسنه به میزان ۴۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۲۴ ماهه بهره مند می شوند.

در این طرح متقاضیان اشخاص حقیقی هستند که با افتتاح سپرده قرض الحسنه ویژه بانکداری اجتماعی- مهر زرین می توانند با ایجاد حداقل میانگین به مبلغ ۱ میلیارد ریال طی ۳ ماه از تسهیلات بانک به میزان ۴۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۲۴ ماهه بهره مند شوند.

متقاضیان می توانند با ایجاد حداقل میانگین به مبلغ ۱.۵میلیارد ریال در مدت ۳ ماه، از تسهیلات بانک به میزان ۴۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه استفاده کنند. مبلغ تسهیلات پرداختی به هر فرد در این طرح ۴۰۰ میلیون ریال است.

دریافت وام ۲۰ میلیونی بانک قرض الحسنه رسالت

برای محاسبه مبلغ وام تعلق گرفته به شما نیز بانک پس از اخذ معدل حساب شما از سیستم برابر با آن به شما تسهیلات قرض الحسنه پرداخت خواهد کرد بطوری که اگر معدل حساب شما پس از طی مدت زمان ۶ ماه مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال باشد مبلغ تسهیلات تعلق گرفته به شما ۱۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۱۵ ماهه می باشد و شما در صورتی که به مبلغ بیشتری احتیاج داشته باشید باید مبلغ بیشتری سپرده گذاری نمایید یا اینکه مدت بازپرداخت اقساط را کاهش داده تا مبلغ وام تعلق گرفته به شما افزایش پیدا کند.

تسهیلات پرداختی بانک قرض الحسنه رسالت با سود صفر درصد و کارمزد ۲ درصد سالیانه تعلق می گیرد می توانید جهت آگاهی از نحوه محاسبه کارمزد وام های قرض الحسنه مطلب ایران بانکر با عنوان ” نحوه محاسبه کارمزد وام قرض الحسنه ” را مشاهده نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود رایگان قالب و افزونه های پریمیوم و اورجینال فارسی شده برای وردپرسکلیک کنید