جزئیات اصلاحات جدید قانون خدمات کشوری، همسان سازی و افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

0
جزئیات اصلاحات جدید قانون خدمات کشوری، همسان سازی و افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان
جزئیات اصلاحات جدید قانون خدمات کشوری، همسان سازی و افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

پاراف جزئیات اصلاحات جدید قانون خدمات کشوری، همسان سازی و افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان : جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در نشست شورای اداری استان کردستان در سنندج با اشاره به اینکه امسال آخرین سال دوره آزمایشی قانون خدمات مدیریت کشوری است، گفت: حقوق بازنشستگان در اصلاحات جدید قانون خدمات کشوری افزایش می یابد.

بازنگری این قانون تمام شده است و تغییرات و اصلاحات مهمی در این قانون پیش بینی شده است که در صورت تصویب در دولت، اجرایی خواهد شد.

تغییرات جداول فصل

وی افزود: تغییرات قابل توجهی در جداول فصل دهم قانون مدیریت کشوری صورت گرفته است که به وسیله آن ناهماهنگی هایی که در طول سال های گذشته و در حوزه پرداخت حقوق کارکنان دولت وجود دارد رفع می شود. بر اساس این اصلاحات، برای افزایش حقوق بازنشستگان توافق خوبی با سازمان برنامه و بودجه انجام شده که در صورت تصویب آن در هیات دولت، در آینده شاهد کاهش تفاوت معنادار پرداختی بازنشستگان و شاغلین دولتی در یک دوره ۵ ساله خواهیم بود به طوری که این تفاوت بین ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر نباشد.

انصاری افزود: ایران به لحاظ شاخصه های اقتصادی و سیاسی نسبت به سایر کشورهای منطقه بسیار موفق تر بوده است و این نشان از قدرت و اهتمام دولت تدبیر و امید در راستای توسعه اقتصادی و امنیت سیاسی کشور است.

وی ادامه داد: دولت یازدهم در شرایطی مسولیت را برعهده گرفت که به دلیل تحریم ها و بی تدبیری مسئولان دولت قبلی، نرخ تورم بالای ۳۶ درصد بود که باعث کاهش توان خرید مردم و افزایش بیکاری و نابسامانی اقتصادی شده بود. دولت تدبیر و امید توانست با کمترین هزینه و در زمان مناسب، نرخ تورم را تک رقمی کند و به توان خرید مردم و زندگی بهتر کمک کند.

اقدام غیر کارشناسی دولت قبلی در خصوص انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی که مورد اعتراض بسیاری از کارشناسان و اساتید دانشگاه ها نیز قرار گرفت باعث سوء مدیریت در دولت قبل شده بود که دولت یازدهم به محض روی کار آمدن و مشورت با مجلس شورای اسلامی، تصمیم به احیای این سازمان گرفت.

انصاری با اعلام اینکه این سازمان پس از احیا به ۲ قسمت سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی تقسیم شد افزود: سازمان برنامه و بودجه مسئولیت برنامه ریزی و تخصیص بودجه را برعهده دارد و سازمان اداری و استخدامی کشور نیز مسئولیت توسعه دولت الکترونیک و تامین نیروی انسانی دولت را عهده دار است.

وی همچنین به بحث شیلات در کردستان نیز گریزی زد و افزود: با توجه به برداشت ۱۸ هزار تن شیلات در سه استان شمالی کشور، تولید ۹ هزار تن آبزیان و شیلات در استان کردستان نشان از نقش بسیار چشمگیر این استان در تولید شیلات کشور دارد.

انصاری همچنین به توان بالای ذخایر معدنی استان نیز اشاره کرد و گفت: کردستان از لحاظ ذخایر معدنی رتبه قابل توجهی در کشور دارد و با ایجاد صنایع معدنی می توان توسعه بیشتر استان را فراهم ساخت. کردستان می تواند یک اقتصاد توانمد داشته باشد آنچنانکه مشکلات و کمبودهای اقتصادی کشور نتواند به اقتصاد استان لطمه ای بزند.

انصاری اضافه کرد: با حمایت بیشتر دولت و بکارگیری نیروهای متخصص بومی اقتصاد استان می تواند به سوی شکوفایی بیشتری گام بردارد و امیدواریم این مهم در آینده ای نزدیک اتفاق بیفتد.ایرنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید