جزئیات استخدام در آموزش و پرورش، اولویت‌های استخدامی در آزمون آموزش و پرورش

1

پاراف  جزئیات استخدام در آموزش و پرورش، اولویت‌های استخدامی در آزمون آموزش و پرورش به نقل از ایرنا : علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: سپردن مسئولیت های مدیریتی به زنان در آموزش و پرورش از جمله جهت گیری هایی است که دنبال می کنیم اما این فرآیند زمان بر است.
وی اظهار داشت: همچین ضروری است دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش نسبت به وضعیت زنان سرپرست خانوار مشغول در این وزارتخانه توجه بیشتری داشته باشد و به رغم مشکلات اعتباری نسبت به رفع مسایل این همکاران اقدام کند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون حدود 14 هزار فرهنگی زن سرپرست خانوار در این وزارتخانه مشغول به فعالیت هستند ، بر توجه ویژه به این افراد تاکید کرد.
همچنین وزیر آموزش و پرورش در خصوص آزمون استخدامی جدید گفت: مجوز استخدام نیرو در این وزارتخانه به طور شفاهی اعلام شده و به محض ابلاغ مجوز کتبی، دستور العمل و جزییات آن منتشر می شود. این آزمون استخدامی با همکاری سازمان سنجش و آموزش و پرورش برگزار می شود و کسانی که پذیرفته می شوند باید یک سال در دانشگاه فرهنگیان آموزش معلمی ببینند.
وی ادامه داد: استخدام نیرو بر حسب نیاز و با توجه به جنسیت، رشته و جایگاه جغرافیایی آموزش و پرورش صورت می گیرد.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تغییر عناوین استادیار و دانشیار در قالب طرح رتبه بندی معلمان اظهار کرد: در قانون مدیریت خدمات کشوری 5 رتبه مقدماتی، پایه، ارشد، خبره و عالی پیش بینی شده که طبق آن طرح رتبه بندی معلمان تدوین و اجرا می شود.
وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره پرداخت مطالبات فرهنگیان نیز گفت: روز گذشته پیگیر پرداخت این معوقات بودیم و اگر آن ها را بپردازیم دیگر اعلام نمی کنیم.

اولویتهای استخدامی:
ایسنا نوشته : وزیر آموزش و پرورش گفت: فرزندان فرهنگیان و مربیان پیش دبستانی در اولویت استخدام آموزش و پرورش هستند.علی اصغر فانی با اشاره به جذب پنج هزار نیروی استخدامی در چند ماه آینده در آموزش و پرورش اظهار کرد: این نیروها از رشته‌های مختلف و از طریق آزمون جذب می‌شوند.

وی افزود : در حال حاضر هیچ گونه کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود ندارد، بلکه توزیع نیروی انسانی در آموزش و پرورش مناسب و متوازن نیست.

وی اظهار کرد: نیروهای موجود آموزش و پرورش در برخی از مناطق تورمی و در برخی از مناطق به نسبت جنسیت و رشته و تخصص و موقعیت جغرافیایی کمبود وجود دارد.

فانی افزود: سیاست آموزش و پرورش بر بومی سازی است که طبق این سیاست، اولین گروه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بهمن سال گذشته با تاکید بر سیاست بومی سازی وارد مراکز تربیت معلم شدند.

وی ادامه داد: بدیهی است که بر حسب نیاز به نیروی انسانی با توجه به جنسیت، رشته و جایگاه جغرافیایی آموزش و پرورشی که داریم توزیع نیازمان را در آن دستورالعمل اعلام خواهیم کرد و آزمون برگزار می شود.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید