جزئیات استخدام های بی ضابطه در آموزش و و پرورش و شرایط استخدام جدید

0

پاراف جزئیات استخدام های بی ضابطه در آموزش و و پرورش و شرایط استخدام جدید : علی اصغر فانی در دیدار با نمایندگان تشکل های صنفی معلمان سراسر کشور نسبت تعداد دانش آموز به کل پرسنل آموزش و پرورش را 11.5 عنوان کرد و ادامه داد: این عدد بیانگر بهره وری پایین نیروی انسانی در آموزش و پرورش است و اعتقاد من این است که آموزش و پرورش چاره ای جز کاهش نیروی انسانی و رسیدن به یک عدد معقول ندارد.

استخدام های بی ضابطه!

فانی با انتقاد از سیاست های کارشناسی نشده و شتابزده در سال های قبل اضافه کرد: در دولت دهم در مدت 44 ماه ، 116 هزار نفر را بدون ضابطه و نیاز و بعضاً براساس روابط خانوادگی و قومی استخدام کرده اند.

وی تأکید کرد: استخدام های کارشناسی نشده و بدون نیازسنجی را در آموزش و پرورش به دلیل بهره وری پایین نیروی انسانی، خیانت به نظام تعلیم و تربیت دانسته و راه حلّ اساسی برون رفت از این مشکل را کاهش نیروی انسانی آموزش و پرورش به تعداد 750 هزار نفر می دانم.

نیروهای مازاد!

وی با بیان اینکه فقط در شهر تهران 2300 معلم در دوره دوم متوسطه به صورت مازاد هستند، خاطرنشان کرد: قبل از آغاز به کار دولت یازدهم، مسئولان وقت به دلیل آنکه می دانستند در دولت جدید مسئولیتی نخواهند داشت راه ورود بی ضابطه نیرو به شهر تهران را باز کردند و مشکلات عدیده برای آموزش و پرورش دولت یازدهم فراهم کردند.

وی اجرای سیاست ساماندهی نیروی انسانی در سال 93 را بسیار موفقیت آمیز خواند و تصریح کرد: با اجرای این سیاست و به دور از هرگونه تبلیغ و هیاهو، جلوی خالی ماندن 40 هزار کلاس درس را در ابتدای سال تحصیلی جاری گرفتیم و علاوه بر صرفه جویی به میزان 1000 میلیارد تومان، گامی عملی در ساماندهی نیروی انسانی برداشته شد که این موفقیت از افتخارات دولت در بخش آموزش است.

برخی  از 5 هزار معلم قرآن استخدام شده، قادر به خواندن قرآن نیستند

فانی با بیان اینکه امسال 38 هزار معلم بازنشسته می شوند، گفت: باید توزیع نیروی انسانی و استخدام های جدید بر مبنای بومی گزینی و بومی پذیری باشد تا شاهد مشکلات جدید نباشیم.

وی با بیان اینکه در دولت قبل 5 هزار ردیف استخدام به معلمان قرآن داده شده است، گفت: متأسفانه تعدادی از این استخدام ها بر اساس ضابطه نبوده به گونه ای که تعدادی از این افراد که به عنوان معلم قرآن وارد آموزش و پرورش شده اند قادر به خواندن قرآن نیستند و مایه تأسف است که بگویم این استخدام ها دردی از آموزش و پرورش دوا نکرده است.

تعداد بازنشسته ها

وی اضافه کرد: طی 10 سال آینده، 500 هزار معلم بازنشسته می شوند و باید همزمان ورودی های جدید آموزش و پرورش مدیریت شود تا بهره وری افزایش پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش 196 هزار نفری جمعیت دانش آموزی در سال تحصیلی جاری، گفت: از این تعداد 26 هزار نفر در مقطع ابتدایی و بقیه کودکان بازمانده از تحصیل بودند که این امر گام بزرگ آموزش و پرورش در راستای توسعه عدالت آموزشی محسوب می شود و مایه مباهات است که دولت تدبیر و امید توانسته است کودکان بازمانده از تحصیل را به کلاس های درس بیاورد..

کمبود معلم مرد در پایتخت

همچنین سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه به شدت در بخش آموزگار و دبیر مرد با کمبود نیرو رو به رو هستیم گفت: پیش بینی می شود برای سال جاری تعداد ۳ هزار فرهنگی بازنشسته شوند.

مسعود ثقفی درباره تعداد بازنشسته های فرهنگی شهر تهران اظهار کرد:سال گذشته تعداد ۲ هزارو ۷۰۰ فرهنگی بازنشته شدند.پیش بینی می شود برای سال جاری تعداد ۳ هزار فرهنگی در تهران بازنشسته شوند.

وی افزود: در حوزه آموزگار و دبیر مرد در دوره متوسطه اول و دوم به شدت با کمبود نیرو مواجه هستیم اگر وزارت آموزش و پرورش با ورود نیرو به شهر تهران موافقت کند بخشی از کمبود های نیروی انسانی حل می شود.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران یاد آور شد: همچنین برای جبران بخشی دیگر ازکمبود نیروی انسانی می توانیم از بازنشسته های فرهنگی که تمایل به ادامه تدریس دارند، استفاده کنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید