جزئیات رتبه‌بندی معلمان، فرهنگیان در چهار رتبه طبقه‌بندی می‌شوند

0

پاراف جزئیات رتبه‌بندی معلمان، فرهنگیان در چهار رتبه طبقه‌بندی می‌شوند به نقل از تسنیم ، علیرضا منادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح رتبه بندی معلمان از سوی دولت به مجلس ارائه شده است، اظهار داشت: بررسی طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب و دیروز نیز در هیئت دولت بررسی و مقرر شد در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری بررسی شده و برای اجرا ابلاغ شود و دیگر به مجلس ارائه نشود. همچنین افزایش ارتقای کیفیت معیشت و آموزش و پژوهش معلمان اهداف اصلی طرح رتبه بندی است و در قالب این طرح فرهنگیان به چهار گروه تقسیم بندی می شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: رتبه نخست در طرح رتبه بندی معلمان شامل 70 درصد آنها می شود که مواردی همچون 5 سال سابقه معلمی و گذراندن دوره های آموزشی از شروط آن است، فرهنگیانی که در رتبه نخست ساماندهی شوند، به میزان حقوق دریافتی آنها 450 تا 500 هزار تومان اضافه می شود. رتبه های بعدی شامل رتبه های دو، سه و چهار است که فرهنگیان با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه کار و سوابق پژوهشی همچون تهیه مقاله و تألیف کتاب در این گروه ها دسته بندی می شوند.

منادی ادامه داد: رتبه چهار بالاترین سطح در طرح رتبه بندی معلمان است و افرادی که در این رتبه ساماندهی شوند، تا سه برابر فوق العاده شغل را دریافت خواهند کرد و حقوق آنها به 4 میلیون تومان در ماه خواهد رسید. وی بیان کرد: یکی از درخواست های ما این است که در طرح رتبه بندی تمهیداتی فراهم شود که طی دوره های ضمن خدمت به عنوان امتیاز برای معلمان محسوب شود.

سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش نیز طی هفته جاری از پایان بررسی طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد و گفت: در این طرح، فرهنگیان بر اساس تجربه، مدرک تحصیلی و تلاش در حوزه های علمی، پژوهشی و حرفه ای امتیازاتی را کسب می کنند و بر این اساس فوق العاده شغل آنها متناسب با امتیازات کسب شده افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: امیدواریم در روزهای باقی مانده سال 93 طرح رتبه بندی معلمان برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شود و از مهر 94 مرحله عملیاتی آن آغاز شود. افزایش حقوق ناشی از اجرای طرح رتبه بندی معلمان 100 یا 150هزار تومانی که اعلام می شود، نیست بلکه فردی که موفق به کسب رتبه یک شود که شرایط آن نیز بسیار ساده است 70 درصد فوق العاده شغل آن افزایش می یابد.

بطحایی ادامه داد: معلمان درخواست دارند که حقوق آنها همانند کارکنان سایر وزارتخانه ها شود و در قانون خدمات کشوری شرایط و ضوابطی وجود دارد که کارکنان آموزش و پرورش می توانند مانند کارکنان سایر وزارتخانه ها از آن استفاده کنند اما تفاوت میان کارکنان آموزش و پرورش با کارکنان دولت به دلیل این است که کارمندان سایر نهادها به دلیل برخی قوانین خاص از امتیازاتی بهره مند می شوند که منجر به افزایش دریافتی آنها می شود در حقیقت در دستگاه هایی که منابع آنها اجازه می دهد، خدمات رفاهی بیشتری ارائه می شود و کمک هزینه رفاهی بیشتری به کارکنان خود ارائه می کنند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید