جزئیات بیمه عمر بازنشستگان تأمین اجتماعی و افزایش حقوق بازنشستگان هیأت علمی

0

پاراف جزئیات بیمه عمر بازنشستگان تأمین اجتماعی و افزایش حقوق بازنشستگان هیأت علمی : علی‌اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی مبلغ حق بیمه‌ عمر بازنشستگان را ۳۶ هزار تومان عنوان کرد و گفت: از این مبلغ ۲۴ هزار تومان را سازمان تأمین اجتماعی می‌پردازد و مابقی نیز در چهار قسط سه هزار تومانی از بازنشستگان کسر می‌شود.
وی افزود: بازنشستگانی تحت پوشش بیمه عمر قرار می‌گیرند که بیمه تکمیلی داشته باشند.

تمامی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از اول آذر سال ۹۳ تا پایان آبان امسال تحت پوشش بیمه عمر قرار دارند و درصورتی که بازنشسته‌ای در این تاریخ فوت کرده باشد شرکت بیمه‌گر موظف به پرداخت مبلغ ۳ میلیون تومان به خانواده متوفی است.

بیات گفت: تعداد بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است و بیمه عمر آنها محدودیت سنی ندارد.

افزایش ۳میلیون تومانی حقوق بازنشستگان هیأت علمی

به دنبال گلایه برخی اعضای هیأت علمی بازنشسته قبل از ۱۳۸۳ نسبت به حقوق دریافتی خود، رئیس مرکز امور هیأت های علمی وزارت بهداشت از ترمیم حقوق بازنشستگان قبل از سال ۸۳ خبر داد.
دکتر سیدعلی حسینی،رئیس مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت از توافق دو وزارتخانه علوم و بهداشت با اشاره به افزایش حقوق اعضای هیأت علمی که قبل از سال ۸۳ بازنشسته شده‌اند، گفت: این موضوع ماه گذشته در کمیسیون امور اجتماعی دولت مطرح شد و به تصویب رسید و آماده است که در جلسه هیأت دولت مطرح شود.

در حال حاضر، دریافتی استادی که سال ۸۳ بعد از ۳۰ سال بازنشسته شده است، سه میلیون تومان است اما اگر این امر تصویب شود، به دریافتی این افراد به طور متوسط دو الی سه میلیون تومان اضافه می‌شود، البته این میزان با توجه به درجه علمی، محل خدمت و… متفاوت است.*ایران.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here