جزئیات، آمار و سرنوشت درآمد میلیاردی آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش

0
جزئیات، آمار و سرنوشت درآمد میلیاردی آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش
جزئیات، آمار و سرنوشت درآمد میلیاردی آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش

پاراف جزئیات، آمار و سرنوشت درآمد میلیاردی آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش : پس از انجام ثبت نام و برگزاری آزمون حالا نوبت ذکر جزئیات است. آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برای جذب 5 هزار نیروی انسانی در تاریخ 27 شهریور توسط سازمان سنجش برگزار شد.

در این آزمون برای داوطلبان سؤالات زیادی مطرح شد. سؤالاتی که عمدتاً به ظرفیت کم پذیرش،‌ دلایل جذب محدود زنان،‌چرایی در اولویت بودن فرزندان فرهنگیان و هزینه بالای شرکت در آزمون اشاره داشت.

1300 سهمیه استخدامی به خانواده شهدا و ایثاگران اختصاص داشت و 178 هزار نفر برای ورود 3700 نفر به آموزش و پرورش با یکدیگر به رقابت پرداختند.

هر داوطلب برای ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید مبلغ 48 هزار تومان پرداخت می‌کرد. بسیاری از داوطلبان نسبت به هزینه بالای برگزاری این آزمون اعتراض داشتند.
178 هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش وپرورش ثبت‌نام کردند و اگر هر نفر 48 هزار تومان پرداخت کرده باشد، رقمی معادل 8 میلیارد تومان از داوطلبان دریافت شده است اما سؤال بسیاری از مخاطلبان ما این بود که هزینه‌ واقعی برگزاری این آزمون چقدر است.

سید حسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش می گوید : حدود 177 هزار نفر در آزمون استخدامی آمزوش و پرورش که روز جمعه 27 شهریور برگزار شد، شرکت کردند که اگر این تعداد را بر ظرفیت سه هزار و 700 نفری که قرار است در آموزش و پرورش جذب شوند، تقسیم کنیم، از هر 47 نفر یک نفر استخدام می‌شود.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که بسیاری از مردم می‌‌پرسند، چرا فرزندان فرهنگیان باید در اولویت قرار بگیرند، گفت: شما تصور می‌کنید چقدر احتمال دارد که دو نفر نمره مساوی کسب کنند از هر 10 هزار نفر شاید یک یا دو نفر همانند هم نمره بیاورند چون یک تست در نتیجه بسیار تأثیرگذار است به همین دلیل احتمال کسب نمره مساوی پایین است.

مربیان پیش دبستانی و فرزندان فرهنگیان در این آزمون اولویت دارند و اولویت آنها در شرایط مساوی است یعنی اگر نمرات یکسان باشد اولویت با فرزند فرهنگی است. این اولویت طبق قانون است و اگر قانون اجازه نمی‌داد سازمان مدیریت این بند را تصویب نمی‌کرد، آگهی استخدام آموزش و پرورش به تصویب سازمان مدیریت رسیده است

حسینی در پاسخ به این پرسش که درآمدی حدود 8 میلیارد تومان از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش بدست آمده است این درآمد چگونه صرف خواهد شد، عنوان کرد: از هر نفر 48 هزار تومان برای برگزاری آزمون دریافت کردیم که 34 هزار تومان آن برای سازمان سنجش و 14 هزار تومان برای آموزش و پرورش است. از آنجایی که تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش زیاد بود، سازمان سنجش این مبلغ را اعلام کرد و اگر تعداد شرکت کنندگان کمتر بود میزان مبلغ دریافتی بالاتر بود.

وی ادامه داد: برای 56 رشته سوالات مختلفی طراحی شد همچنین گستردگی آزمون در سطح کل کشور بود یعنی در هر استان در چند منطقه آزمون برگزار شد. سؤالات عمومی و تخصصی برای آزمون طراحی شد که تمام موارد هزینه بر است.*تسنیم.

حدود 8 میلیارد تومان بابت ثبت نام در آزمون استخدامی جمع آوری شده است که 6 میلیارد آن به حساب سازمان سنجش برای برگزاری آزمون واریز شده است و دو میلیارد آن سهم آموزش و پرورش است که به حساب خزانه واریز می‌شود؛ آموزش و پرورش باید این درآمد را به حساب خزانه وارد کند بنابراین درآمدی از این محل ندارد و این پول از خزانه به حساب ما بازنمی‌گردد

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here