جزئیات برنامه های بنیاد در موضوع بیمه و خدمات درمانی ایثارگران و آخرین وضعیت قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

0
بیمه و خدمات درمانی ایثارگران
بیمه و خدمات درمانی ایثارگران

پاراف جزئیات برنامه های بنیاد در موضوع بیمه و خدمات درمانی ایثارگران و آخرین وضعیت قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران : عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران  در همایش فصلی مدیران کل استانی و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح برنامه ها و اقدامات بنیاد در موضوع خدمات درمانی جامعه ایثارگری ابراز امیدواری کرد: تشکیل شورای راهبری کمیسیون پزشکی بنیاد منجر به افزایش رضایتمندی جامعه ایثارگری شود.

خدمات بیمه ای بنیاد نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است و تمامی خدمات شامل بستری، سرپایی، پاراکلینیک و …. بدون سقف و فرانشیز است.

وی افزود: طبق ضوابط قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، پرداخت هزینه درمان ایثارگران شاغل به عهده دستگاه ها است، سال گذشته دستگاه ها اقدامی انجام ندادند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی این موضوع را به بنیاد واگذار کرد و بنیاد شاغلین را به جز نیروهای مسلح تحت پوشش قرار داد و تصور می کنیم که باز هم بنیاد باید این خدمت را به ایثارگران ارائه دهد و به زودی تکلیف نوع بیمه و افراد تحت پوشش مشخص خواهد شد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد همچنین در تشریح طرح پایش سلامت عمومی خاطرنشان کرد: در این طرح بیش از ۱۶۴ هزار نفر از ایثارگران تحت پوشش قرار گرفتند که این خدمات شامل ویزیت در منزل، پرستاری و مراقبت در منزل و … را شامل می شود.

عباسپور در ادامه سخنان خود برخی از طرح های معاونت بهداشت و درمان بنیاد را تهیه و تدوین راهنمای بالینی درمان عوارض مصدومیت های شیمیای با گاز خردل، اعزام ۲۵ تیم تخصصی به استان ها و ویزیت و درمان تعداد زیادی از ایثارگران، تشکیل ستاد جذب متخصصین و ۳۹ نفر پزشک متخصص در قالب ۱۷ تیم پزشکی به صورت مدعو از خارج از کشور اعلام کرد.

آخرین وضعیت قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

سعید عندلیبی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران  در همایش مدیران کل استانی و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجتمع فرهنگی اداری جانباز شهید رسول‌زاده با اشاره به ضرورت اصلاحات قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، اظهار کرد: از آنجایی که تصویب و اجرای آزمایشی این قانون قریب به ۱۰ سال به طول انجامید اکنون با موانع عدیده حقوقی در این خصوص رو به رو هستیم که در آستانه فرا رسیدن سال پایانی اجرای آزمایشی آن باید اصلاحاتی انجام بگیرد.

  استراتژی بنیاد در این خصوص متکی بر چند اصل بوده که بیش از همه رفع تعارضات قانون و پراکندگی‌های مقررات را مدنظر قرار داده است که با رفع این موارد کیفیت و کمیت خدمات رسانی به جامعه ایثارگری بهبود می‌یابد.

وی ادامه داد: در معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد کار کارشناسی با حضور کارشناسان متعدد در حوزه مختلف انجام شده است که در وهله اول توانمندسازی و ارتقای قابلیت ایثارگران، سپس پرهیز از پراکندگی و تعدد قوانین در خدمت رسانی، همچنین رفع تعارضات در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و نیز نگاه واقع بینانه به شرایط کشور و امکانات و محدودیت‌های دولت مورد ارزیابی و توجه قرار گرفته است.

  با اجرای آزمایشی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران این انتظار وجود داشت که قوانین سابق کنار برود و یک مشی ثابتی در جریان امور حاکم شود ولی چنین اتفاقی در عمل رخ نداد و ما شاهد آن هستیم که برخی قوانین سابق با قانون جامع در تضاد است که باید هرچه زودتر این مسئله برطرف شود.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص ضرورت نگاه واقع بینانه به شرایط کشور و دولت در اجرای قانون جامع نیز تصریح کرد: قانون جامع متعلق به سال ۸۵ بوده و از آن زمان تاکنون کشور دچار تحولاتی شده است لذا همین تغییرات در اجرای برخی مواد قانونی مشکلاتی ایجاد کرده و علاوه بر این با توجه به تغییرات ساختاری و تشکیلاتی در دولت نیازمند اصلاحاتی در قانون هستیم.ایثار.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید