تعیین میزان افزایش حقوق و پاداش کارکنان شرکت‌های دولتی در سال ۹۸

 بخشنامه بودجه سال آینده با رویکرد اصلی حس ثبات اقتصادی، مهار تورم و صیانت از تولید و اشتغال، مقابله فعالانه با تحریم‌ها و تعیین معیشت مردم از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شده است.

به گزارش هم رده به نقل از ایبنا، دولت در قالب بخشنامه ضوابط مالی ناظر بر تهیه بودجه سال ۹۸ و پیش بینی هزینه شرکت‌های دولتی، میزان پاداش کارکنان را حداکثر یکماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی عنوان کرد.

بررسی بخش هایی از ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ در خصوص پیش بینی هزینه های شرکت های دولتی نشان می دهد که افزایش ضریب حقوق، مزایا و فوق العاده های کارکنان شرکت های دولتی (مندرج در احکام استخدامی مربوط) مطابق افزایش حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی خواهد بود.

همچنین کمک های رفاهی و سایر پرداختی ها به هر نحو و به هر شکل از محل هرگونه منابع صرفا در چارچوب مقررات، ضوابط و دستورالعمل های مصوب مراجع قانونی (از جمله مصوبات شورای حقوق و دستمزد) پیش بینی شود. از سویی شرکت های دولتی مجازند حداکثر به میزان یکماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی برای کارکنان پاداش پیش بینی نمایند.

در بخش دیگری از پیش بینی هزینه های شرکت های دولتی آمده است: سهم دولت از سود پیش بینی شده موضوع بند (ج) ماده (۲۸) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) به میزان ۵۰ درصد محاسبه شود.

شرکت های دولتی در عین حال موظفند اعتبار لازم برای انجام امور پژوهشی و توسعه فناوری در زمینه های مرتبط به وظیفه اصلی خود را را رعایت مقاد بند (پ) ماده (۶۴) برنامه ششم توسعه کشور و سایر قوانین پیش بینی نمایند.

در بخش پیش بینی هزینه های شرکت های دولتی و موسسات اعتباری انتفاعی وابسته به دولت موضوع دیگری نیز عنوان شده که این شرکت ها موظفند تمام تعهدات سررسید شده خود از جمله تعهدات ماده (۶۲) قانون محاسبات عمومی، بازپرداخت وام های داخلی و خارجی و اوراق مشارکت (اصل و فرع) مربوط به سال ۱۳۹۸ و تعهدات مربوط به ماده (۳۲) قانون برنامه و بودجه را در بودجه پیشنهادی منظور نمایند.

بخشی از دیگر محدودیت ها و ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین بودجه سال ۹۸

 

  • سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار را در بودجه سال ۱۳۹۸ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۱۳۹۷ (مبتنی بر موافقتنامه متبادله سال ۱۳۹۷) پیش بینی نمایند.
  • مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) را در بودجه سال ۱۳۹۸ معادل (۱۰٫۷۸۰٫۰۰۰) ریال پیش بینی نمایند. مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
  • اعتبار مأموریت (داخلی و خارجی) کارکنان را حداکثر معادل پیش بینی عملکرد سرانه اعتبار سال ۱۳۹۷) مبتنی بر موافقتنامه متبادله سال ۱۳۹۷) و پاداش یک ماهه معادل یک ماه حقوق و مزایای کارکنان را از محل صرفه جویی اعتبارات پیش بینی نمایند.
  • دستگاه های اجرایی مکلفند اعتبار پاداش پایان خدمت خود را حداکثر تا ۷ برابر حداقل حقوق و مزایای موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری در ازاء هر سال خدمت تا سقف ۳۰ سال، مانده مرخصی پرداخت نشده بازنشستگان در سال ۱۳۹۸ و مطالبات بازنشستگان سنوات قبل خود را در سقف اعتبار خود پیش بینی نمایند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وب سایت هم رده به فروش میرسد. برای خرید به تلگرام پیام دهید.ورود به تلگرام