تعیین نوع شغل بیمه شده بر اساس لیست بیمه است

پاراف تعیین سهمیه استخدام تربیت بدنی به استانها، بازنشستگی ۴۰‌هزار معلم در ‌سال ٩۶ و اعلام ضوابط نقل‌وانتقال معلمان در مناطق تهران : مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش درگردهمایی معاونین تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در سنندج  گفت: سهمیه استخدام و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در حوزه تربیت بدنی به استان ها واگذارشده است.

سهمیه استخدام دبیر تربیت بدنی و مراقب بهداشت به استان ها واگذار شده است و باید برای دریافت سهمیه بیشتر تلاش شود. اختیارات،تنظیم و تعیین کمبود نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی و سلامت به استان ها سپرده شده است و انتطار می رود استانها از این ظرفیت بهره برداری کنند..

یکی از شاخص های موفقیت معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش را میزان کسب سهمیه استانی می دانم. در بودجه سال ۹۷ آموزش و پرورش باید سهم حوزه تربیت بدنی را به ۴۰ درصد برسانیم. علاوه بر مورد مذکور اجرای پروژه مهر هم به استان ها واگذارشده است که باید ظرفیت این پروژه در حوزه تربیت بدنی و سلامت تقویت شود.ایسنا.

بازنشستگی ۴۰‌هزار فرهنگی در ‌سال ٩۶

اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش از تدوین «سند نیروی انسانی آموزش و پرورش» برای مدیریت بحران کمبود نیرو در سال‌های آتی خبر داد.

احتمالا سند تا اواسط شهریور امسال از آموزش و پرورش و از طریق سازمان اداری و استخدامی، تقدیم دولت خواهد شد. سال ۹۶ حدود ۴۰‌هزار نفر بازنشسته می‌شوند، اما برای سال‌های آینده باید ببینیم در قانون بودجه چه تدابیری اتخاذ خواهد شد و سپس متناسب با قانون بودجه، می‌توان مشخص کرد که چه تعداد بازنشسته در سال‌های بعدی خواهیم داشت

تأکید آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی ادامه خدمت کسانی که مشمول بازنشستگی می‌شوند، برابر ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش با اشاره به بازنشستگی تعداد زیادی از فرهنگیان طی سال‌های پیش‌رو و همچنین پیش‌بینی بحران کمبود نیروی انسانی در ۵-۴سال آینده، از قانون برنامه ششم توسعه به‌عنوان چراغ راه یاد کرد و گفت: «قانون تکلیف را روشن کرده است؛ به این ترتیب که ماده ۶۳ قانون برنامه توسعه ۵‌سال ششم، دولت را موظف کرده که نیازهای آموزش و پرورش را تأمین کند.»

بر این مبنا، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی موظف به تأمین نیازهای نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش هستند. درخصوص تعداد و نحوه توزیع این تعداد در طول ۵-۴‌سال آینده اما باید منتظر خروجیِ مهندسی نیروی انسانی بود که از آن با عنوان «سند نیروی انسانی آموزش و پرورش» یاد می‌شود.

به محض آماده‌شدن سند که حاوی کمیت و روش‌های تأمین نیرو است، آن را به سازمان اداری و استخدامی کشور ارایه خواهیم کرد. بنابراین تا قبل از نهایی‌شدنِ سند و چارچوب مهندسی نیروی انسانی، هر اظهارنظر دیگری می‌تواند منشأ یک‌سری داوری‌ها و ارزیابی‌هایی غلط و غیرمصوب بشود و اختلال ایجاد کند، لذا باید منتظر تصویب «سند نیروی انسانی آموزش و پرورش» در دولت باشیم و سپس آن را مبنای اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق قرار بدهیم.ایلنا.

ضوابط نقل‌وانتقال بین منطقه‌ای فرهنگیان شهر تهران

نقل‌وانتقال بین منطقه‌ای فرهنگیان شهر تهران به صورت اینترنتی انجام می‌شود و فرهنگیان متقاضی تا ۱۹ مرداد ماه فرصت ثبت درخواست خود را دارند. ضوابط نقل‌وانتقال بین منطقه‌ای فرهنگیان شهر تهران بدین شرح است: جهت ایجاد توازن و رفع کمبود نیروی انسانی شاغل در واحدهای آموزشی، افزایش بهره وری کارکنان و استفاده بهینه از سرمایه نیروی انسانی و تسریع و تسهیل امور مربوط به انتقال کارکنان شیوه نامه نقل و انتقال بین مناطق ۱۹ گانه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران درسال تحصیلی ۹۶-۹۷ ابلاغ شد.

فرهنگیان هنگام ثبت نام باید به موارد ذیل توجه داشته باشند:

 • با توجه به نیاز شدید به نیروی آموزگار در مناطق ۱۰ تا ۱۹ ثبت تقاضای انتقال از مناطق مذکور به منزله موافقت با انتقال نخواهد بود.
 • با توجه به کمبود نیروی انسانی دوره متوسطه درجنسیت مرد اولویت تخصیص نیرو در این جنسیت با مناطق ۱۵ تا ۱۹ است.

فرآیند ثبت اطلاعات در سامانه نقل و انتقال

 • نقل و انتقال فرهنگیان بین مناطق ۱۹ گانه شهر تهران به صورت رایانه‌ای انجام می‌شود.
 • درخواست انتقال صرفا از طریق آدرس www.tehranedu.ir صورت می‌پذیرد.
 • متقاضیان واجد شرایط انتقال جهت ارائه تقاضای خود لازم است کد فعالسازی را از مدیر آموزشگاه مربوطه دریافت و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
 • همکاران شاغل در پست های اداره آن منطقه چنانچه تمایل به شرکت در نقل و انتقال بین منطقه ای را داشته باشند می‌توانند به امور اداری منطقه مراجعه و کد دریافت کنند.
 • رابط طرح و برنامه منطقه با همکاری دوره‌های تحصیلی آن مدیریت، جداول اعلام نیاز و عدم نیاز خود را با هماهنگی و تأیید نهایی گروه طرح و برنامه این اداره کل تکمیل و در سایت مذکور ثبت و ارائه کنند.

ضوابط و مقررات انتقال بین منطقه‌ای

 • حداقل دارای ۵ سال سابقه از زمان استخدام رسمی و پیمانی تا پایان شهریور ۹۶٫
 • اخذ و ارائه ابلاغ رایانه‌ای برای سال تحصیلی جدید در امور اداری منطقه مبدأ.
 • هر یک از متقاضیان مجاز به انتخاب سه منطقه به ترتیب اولویت هستند.
 • متقاضیان باید با توجه به رشته، مدرک تحصیلی، و رشته شغلی که در حکم کارگزینی آنها منظور شده تقاضای خود را ارائه کنند.
 • مدیران و معاونان واحدهای آموزشی و کارکنان شاغل در پست‌های اداری منحصرا می‌توانند در رشته تدریس قبل از انتصاب در سمت مدیریت یا معاونت و متناسب با مدرک تحصیلی خود منتقل شوند.
 • امتیاز در نظرگرفته شده در خصوص ایثارگران(جانبازان، آزادگان، فرزندان شاهد و سایر ایثارگران) در فرم امتیاز بندی براساس اطلاعات موجود در پرونده ذی نفعان قابل احتصاب است.
 • فرهنگیانی که دچار بیماری صعب العلاج به تشخیص شورای پزشکی هستند یا همسر و فرزند معلول حسی-حرکتی یا ذهنی داشته باشند لازم است پس از ثبت تقاضا مدارک پزشکی خود را به امور اداری منطقه ارائه دهند تا پس از بررسی های لازم به شورای پزشکی (درمانگاه فرهنگیان مرکزی) معرفی شوند. موافقت با انتقال این افراد با توجه به نیاز مناطق و رعایت شرایط با نظر اداره کل آموزش و پرورش خواهد بود.
 • فرهنگیانی که مشمول این بند می‌شوند باید مدارک را پس از اخذ معرفی نامه از منطقه محل خدمت در تمام روزهای هفته (شنبه تا پنج شنبه) از ساعت ۸ تا ۱۲ قبل از ظهر شخصا به درمانگاه مرکزی فرهنگیان ارائه دهند.
 • در مهلت مقرر در سامانه امکان بازبینی و هرگونه تغییر شرایط توسط متقاضی وجود دارد و نیاز به مراجعه حضوری نیست.
 • فرهنگیانی که درسالهای گذشته منتقل شده اند تا ۵ سال حق شرکت در نقل و انتقالات را ندارند.بنابراین بررسی، تأیید و مسئولیت آن به عهده امور اداری منطقه مبدأ است.
 • فرهنگیانی که سال گذشته پس از اعلام نتایج از انتقال، انصراف داده‌اند مجاز به ثبت درخواست در انتقالات سال جاری نیستند.
 • افرادی که در مرخصی، مأموریت و انتقال موقت تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۶ به پایان می‌رسد می‌توانند همانند سایر فرهنگیان نسبت به تکمیل تقاضای خود اقدام کنند.
 • مناطق مبدأ بعد از اعلام نتیجه قطعی رایانه‌ای ضمن تطبیق اصل مدارک انتقال با امتیازات کسب شده نسبت به صدور حکم انتقال قطعی با پرداخت حقوق توسط مقصد از تاریخ اول مهر ۹۶ و ارسال مدارک مربوط اقدام کنند.
 • ارسال پرونده کامل منتقلین حداکثر ۴۵ روز بعد از صدور حکم انتقال توسط مبدأ به مقصد الزامی است.
 • نقل و انتقالات بین مناطق شهر تهران رایانه‌ای و یک مرحله‌ای است و به هیچ وجه قابل تمدید نیست.
 • انتقال و جابجایی کارکنان آموزشی شاغل در مدارس استثنایی مشمول این بخشنامه نبوده و صرفا با نظر و تأیید اداره استثنایی امکان پذیر است.
 • عدم مراجعه افراد پس از اعلام نتیجه انتقالات به منطقه مقصد غیبت تلقی شده و با آنها برابر مقررات رفتار خواهد شد. بنابراین منطقه مبدأ حق بکارگیری مجدد این نیروها را نداشته و مناطق مقصد وظیفه دارند موضوع را سریعتر به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش منعکس کنند.
 • در شرایط اجتناب ناپذیر و ضروری موضوع انصراف از انتقال پس از موافقت مقصد و طرح در کمیته نقل و انتقالات قابل بررسی و اقدام خواهد بود و در صورت موافقت متقاضی مجاز به شرکت در فرآیند نقل و انتقال سال بعد نخواهد بود.
 • فرهنگیان متقاضی برای ثبتپ نام تا ۱۹ مرداد ماه فرصت دارند و تا ۳۱ مرداد نتیجه شورای پزشکی برای افرادی که مدارک پزشکی ارائه کرده بودند، اعلام می‌شود.نتایج قطعی نقل و انتقالات نیز در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۶ اعلام خواهد شد.تسنیم.

برای آگاهی از آخرین اخبار اداری، شغلی، مالی و اقتصادی با کانال پاراف در تلگرام همراه شوید: عضویت در کانال پاراف

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.