برنامه ششم توسعه هنوز نهایی نشده است

0
برنامه ششم توسعه هنوز نهایی نشده است
برنامه ششم توسعه هنوز نهایی نشده است

پاراف برنامه ششم توسعه هنوز نهایی نشده است : نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از قطار شهری مشهد گفت: برنامه ششم توسعه هنوز بسته نشده و در حال تدوین برنامه در قالب ۴۴ تبصره و ۱۳۰۰ برنامه برای سال‌های ۹۵ تا ۹۹ هستیم.

۲۶۷ هزار میلیارد تومان رقم بودجه سال ۹۵ است که لایحه آن نیمه اول دی ماه تقدیم مجلس می‌شود و ۲۱۰ هزار میلیارد تومان آن بودجه اجرایی و بقیه نیز بودجه سایر حوزه‌ها است و بیشترین سهم در حوزه عمرانی است و سهم استانها نیز پس از برنامه ریزی در استانداری‌ها معین می‌شود و قطعا خراسان رضوی به دلیل وجود امام هشتم و زائران میلیونی در طول سال از اعتبار ویژه‌ای برخوردار می‌شود اما فعلا عدد و رقم آن را نمی‌توان بیان کرد.

وی اظهار داشت: به دلیل تقدس مکانی شهر مشهد از ابتدای فعالیت دولت یازدهم سفرهای متعددی به این شهر صورت گرفته است و در طی دو سال گذشته ۱۶ کیلومتر خط قطار شهری در مشهد مقدس احداث شده است.

نوبخت تصریح کرد: امروز که دو سال از نخستین سفر به مشهد می‌گذرد شاهد آن هستیم که بیش از ۱۶ کیلومتر از خطوط قطار شهری مشهد آماده شده است و همفکری دولت و استانداری و شهرداری سبب رشد و توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری شده است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه حمل و نقل شهری و به ویژه ریلی مورد توجه قرار گرفته است، رسانه‌ها با تردید عملکردها را ارزیابی کردند اما شواهد نشان داد حرکات صورت گرفته اثرگذار بوده است.

نوبخت افزود: برای تکمیل طرح‌ها اعتباراتی اختصاص یافته است و توافقاتی نیز با شهردار مشهد داشته‌ایم و استاندار خراسان رضوی نیز پیگیری ویژه‌ای در حمل و نقل ریلی دارند و سهم مشهد از سرجمع اعتبارات بودجه ۹۵ در حمل و نقل ریلی به صورت ویژه اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بیان کرد: در قراردادهای دوجانبه میان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و شهرداری مشهد نقطه نظرات شهردار مشهد مورد توجه قرار می‌گیرد.

نوبخت افزود: برنامه ششم توسعه هنوز بسته نشده و در حال تدوین برنامه در قالب ۴۴ تبصره و ۱۳۰۰ برنامه برای سال‌های ۹۵ تا ۹۹ هستیم.تسنیم.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here