توزیع سبد کالا و افزایش وام بازنشستگان نیروهای مسلح

0
توزیع سبد کالا و افزایش وام بازنشستگان نیروهای مسلح
توزیع سبد کالا و افزایش وام بازنشستگان نیروهای مسلح

پاراف توزیع سبد کالا و افزایش وام بازنشستگان نیروهای مسلح : سردار محمدرضا گودرزی، رئیس سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در نشست خبری  خود، اظهار داشت: بیش از نیمی از جامعه هدف ما ایثاگران هستند که این موضوع مسئولیت ما را در قبال آنها افزایش می‌دهد.

وی افزود: تلاش می‌کنیم فعالیت‌ها و برنامه‌های مستمر پایدار و فراگیر باشد و برنامه‌های مقطعی و کوتاه مدت برای ما به جز موارد استثناء جایگاهی ندارد. امروز با سازمان اتکاء قراردادی داریم که در راستای آن سه اقدام برای بازنشسته‌ها پیش‌بینی شده است. اقدام اول استفاده از خدمات فروشگاه اتکا در بخش سوپرمارکت که تخفیف آن برای شاغلین 15 درصد است اما برای بازنشسته‌ها این تخفیف 25 درصد درنظر گرفته شده است که طی 6 ماه نخست سال بیش از دو میلیون بار خرید با این تخفیف انجام شده است و برای مابه‌التفاوت 15 تا 25 درصدی شاغلین و بازنشسته‌ها ماهانه 2.2 میلیاردتومان یارانه به سازمان اتکا پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در گذشته ارتباط ما با جامعه هدف یعنی بازنشسته‌ها کم رنگ بوده و آنها نمی‌دانستند از چه طریق مشکلات خود را به سرعت حل کنند سامانه پاسخگویی تلفنی 09621 طی هفته‌های اخیر راه‌اندازی شده است که کارشناسان آماده پاسخگویی به سؤالات بازنشستگان هستند.

برای ایام دهه فجر نیز توزیع بسته غذایی شامل روغن، گوشت و برنج برای بازنشسته‌ها دو برابر شاغلین در نظر گرفته شده که اعتبار آن بالغ بر 65 میلیارد تومان بوده است. فعالیت سوم خرید لوازم خانگی تا سقف 10 میلیون تومان برای جامعه هدف است که اقساط آن برای شاغلان 10 ماهه اما برای بازنشستگان 24 ماه در نظرگرفته شده است

سردار گودرزی با اشاره به اینکه حمایت از تعاونی‌های بازنشستگی را در برنامه خود داریم، افزود: در هر تعاونی به هر عضو رقم 5 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با کارمزد سه درصد پرداخت خواهیم کرد و به دنبال کاهش تصدی‌گری سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح هستیم. سقف وام مذکور 5 میلیون تومان درنظرگرفته شده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال جاری 120 تا 150 میلیارد تومان وام به بازنشستگان پرداخت شود.

گودرزی گفت: موضوع بعدی مطالبات بازنشستگان از سال 92 است که در اجرای قانون خدمات کشوری به وجود آمده بود که بخشی از آن در همان سال به صورت نقد و بخشی دیگر به صورت سهام به بازنشستگان پرداخت شد. متأسفانه شرکت «اَمین توان آفرین ساز» که 30 درصد از سهام آن متعلق به بازنشستگان است به هر بازنشسته 1600 سهام واگذار شده است که با همکاری مؤسسه توانمندسازی و شرکت مذکور سامانه خرید و فروش سهام راه‌اندازی شد و از امروز به صورت آزمایشی در دو استان قم و مرکزی آغاز به کار می‌کند و ظرف دو هفته آینده در کل کشور راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بازنشستگانی می‌توانند سهام را خرید و فروش کنند که برگه سهام خود را دریافت کرده باشند، گفت: بازنشستگان با مراجعه به دفاتر الکترونیک ما در سراسر کشور می‌توانند نسبت به این امر اقدام کنند. شرکت «اَمین توان آفرین ساز» با استفاده از نیروهای متخصص در بازار بورس نیز شرکت کرده است و تا به امروز ارزش خوبی برای سهامداران ایجاد شده است.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح تصریح کرد: برای ورثه بازنشستگانی که فوت کرده‌اند اگر ورثه مستمری‌بگیر هستند، روال طبق گذشته ادامه پیدا می‌کند اما اگر ورثه مستمری‌بگیر سازمان نیستند می‌توانند نسبت به دریافت پول خود به ارزش روز سهام اقدام کنند و اختیار این موضوع با خودشان است.*تسنیم.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here