تقابل پزشکان و پرستاران

0
تقابل پزشکان و پرستاران
تقابل پزشکان و پرستاران

پاراف تقابل پزشکان و پرستاران: وزیر بهداشت نسبت به تقابل پزشکان و پرستاران هشدار داد. همچنین رئیس کل سازمان نظام پرستاری خواستار تعامل وزارت بهداشت با جامعه پرستاری شد. بزرگداشت «روز پرستار» امسال با حاشیه‌هایی همراه شد. نخست اینکه فعالان صنفی تصمیم گرفتند برای خود همایشی جدا برگزار کنند و از آن تریبون، گلایه‌های خود را به گوش وزارت بهداشت، درمان و‌آموزش پزشکی برسانند.

از روز اول گفته‌ام که نیازی نیست یک پزشک وزیر بهداشت باشد. در دنیا و در بسیاری از کشورها وزیر بهداشت اقتصاددان بوده و این‌طور نیست که اگر پزشک نباشد پرستار وزیر شود. دکتر هاشمی درباره خبر خوب برای پرستاران در روز پرستار گفت: اگر بگویم که هر روز گرفتار این موضوع هستم که پرداختی پرستاران را به‌روز کنیم، حرف نادرستی نزده‌ام. دغدغه اصلی‌ام در حوزه پرستاری آن است که بتوانم مطالباتشان را به روز کنم و امیدواریم این موضوع تا پایان سال به سرانجام برسد.

وزارتخانه بهداشت و معاونت پرستاری نیز در جشنی جداگانه درباره مشکلات مدیریتی در این حوزه حرف زدند و وزیر پاسخ برخی انتقادات به خود را که در همایش نظام پرستاری عنوان شده بود، از این تریبون بیان کرد. سازمان صنفی پرستاری با این دلیل که تا برآورده نشدن مطالبات اصلی جامعه پرستاری جشنی برگزار نخواهد کرد در برج میلاد میزبان صدها پرستار از نقاط مختلف کشور در یک همایش بود.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری در همایش روز پرستاری بر ضرورت پاسخگویی مطالبات جامعه پرستاری تأکید کرد. طاهره زاهد صفت گفت: «انتظار می‌رود مسئولان بر اجرایی شدن قوانین مصوب کاهش ساعت کاری در بیمارستان‌های خصوصی و خیریه، اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب سال ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی و همچنین صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری تلاش کنند.» مسعود پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی نیز از فاصله درآمد تیم پزشکی و پرستاران گلایه کرد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور با بیان اینکه درد ما پول نیست، بحث هویت پرستاری است، اظهار داشت: امیدواریم این ندای پرستاران را جدی بگیرند.
وزیر بهداشت: برای امروز ناراحتم

وزیر بهداشت در جشن روز پرستاری از برگزاری دو مراسم جداگانه برای روز پرستار گلایه کرد و با اشاره به اقدامات دولت یازدهم برای حل مشکلات صنفی و بهبود حقوق این قشر گفت: ما و شما هم عقیده‌ایم اما نمی‌دانم چرا در برخی زمینه‌ها توضیحات ما برای برخی مؤثر نیست شاید مشکل از خود ماست که نمی‌توانیم سخنان نافذ بگوییم. دکتر هاشمی گفت: برای امروز ناراحت هستم. دلم نمی‌خواست دو مجلس داشته باشید. نمی‌دانم این مباحث کی می‌خواهد درست شود. وی ادامه داد: پزشکان و پرستاران حتی اگر به دنبال مطالباتشان هستند باید یک مجموعه پیوسته باشند اگر جدای از هم عمل کنیم، نه سیاست‌مداران گوششان بدهکار خواهد بود و فکر می‌کنند ما با هم دعوا داریم و بر سر مسائل صنفی، گروهی و شخصی‌مان غائله داریم و نه مردم می‌پسندند.

وزیر بهداشت به بحث مدیریت درحوزه سلامت اشاره و اظهار کرد: از روز اول گفته‌ام که نیازی نیست یک پزشک وزیر بهداشت باشد. در دنیا و در بسیاری از کشورها وزیر بهداشت اقتصاددان بوده و این‌طور نیست که اگر پزشک نباشد پرستار وزیر شود. دکتر هاشمی درباره خبر خوب برای پرستاران در روز پرستار گفت: اگر بگویم که هر روز گرفتار این موضوع هستم که پرداختی پرستاران را به‌روز کنیم، حرف نادرستی نزده‌ام. دغدغه اصلی‌ام در حوزه پرستاری آن است که بتوانم مطالباتشان را به روز کنم و امیدواریم این موضوع تا پایان سال به سرانجام برسد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here