مدارک لازم برای تعویض‌ و المثنی کارت‌های معافیت و پایان خدمت وظیفه عمومی

0

پاراف مدارک لازم برای تعویض‌ و المثنی کارت‌های معافیت و پایان خدمت وظیفه عمومی : تعویض: توجه ۱ : کارت‌های معافیت غیر هوشمند از تاریخ ۰۱-۰۴-۱۳۹۲ (یکم تیر ۱۳۹۲) فاقد اعتبار خواهند بود.تعویض کارت پایان خدمت عادی به هوشمند برای آن دسته از کسانی است که از تاریخ ۰۱-۰۱-۱۳۶۰ (یکم فروردین ۱۳۶۰) به بعد خدمت آنان به اتمام رسیده است. کسانی که کارت خود را مفقود نموده‌ و یا غیر قابل استفاده باشد می بایست برای دریافت کارت مراحل مربوط به صدور کارت المثنی را طی نمایند. (مشاهده مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت معافیت المثنی): ثبت و درخواست تعویض کارت پایان خدمت برای کارکنان نیروهای مسلح که از خدمت رها شده‌اند (بازنشسته، بازخرید، مستعفی، اخراجی و پایان خدمت) در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس + ۱۰) انجام می‌شود و کارکنان نیروهای مسلح که هنوز شاغل بوده و در حال خدمت هستند می‌بایست به یگان خدمتی خود مراجعه نمایند.

۱- اصل و تصویر پشت و رو کارت ملی. ۲- اصل شناسنامه عکسدار به همراه تصویر صفحه اول و توضیحات. ۳- دو (۲) قطعه عکس ۴×۳ صرفاً رنگی فقط با زمینه سفید و تمام رخ، مطابق با شئونات اسلامی فاقد زیور آلات، کراوات یا هرگونه پیرایش مو و محاسن. ۴- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی مربوطه. (در صورتی که وضعیت تحصیلی به نسبت به گذشته تغییر کرده باشد) ۵- اصل کارت معافیت یا پایان خدمت قبلی که دارای مهر طلاکوب بوده، شماره سریال آن مشخص و با اطلاعات ارائه شده از سوی متقاضی مطابقت داشته باشد. ۶- واریز هزینه های تعویض

المثنی: توجه) متقاضیان کارت معافیت المثنی قبل از هر اقدامی، می‌بایست با مراجعه به سایت www.police.ir قسمت خدمات الکترونیک از عدم پیدایش کارت مفقودی خود اطمینان حاصل نمایند. در صورتی که به هر دلیل این استعلام مقدرو نباشد، از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی استعلام به عمل آید.

مدارک مورد نیاز: تهیه فرم‌های درخواست المثنی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی و تکمیل آن. تصویر (کپی) تمام صفحات شناسنامه عکس دار و صفحه توضیحات. تصویر(کپی) کارت ملی. یک (۱) قطعه عکس ۳x4 صرفاً رنگی فقط با زمینه سفید و تمام رخ و مطابق با شئونات اسلامی پشت نویسی شده علاوه بر عکسهای الصاقی به برگه‌ها. تصویر(کپی) کارت قبلی در صورت وجود. لاشه کارت در صورتی که بخشی از آن سوخته و یا از بین رفته باشد (در صورت وجود)
پرداخت و ارائه قبوض.درخواست المثنی معافیت برای متقاضیان خارج از کشور به دو صورت امکان پذیر است:
مراجعه به سفارت یا نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت و تایید فرم تعهد و ارسال مدارک از طریق سفارت به وزارت امور خارجه که با هماهنگی به عمل آمده کارت از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی صادر و از طریق وزرات امور خارجه به کشور مقصد ارسال خواهد شد. پس از تایید فرم تعهد توسط سفارت یا نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پدر و مادر و یا وکیل قانونی مشمول به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی در داخل کشور مراجعه و از این طریق به درخواست آنان رسیدگی خواهد شد.

مدارک لازم برای تعویض‌ و المثنی کارت‌های معافیت و پایان خدمت وظیفه عمومی

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here