دانلود جزوه حسابداری دولتی پیشرفته ارشد حسابداری استاد حاجی زاده

0

پاراف دانلود جزوه حسابداری دولتی پیشرفته ارشد حسابداری استاد حاجی زاده : پاراف اینبار جزوه حسابداری دولتی پیشرفته ارشد حسابداری استاد حاجی زاده را برای علاقمندان خود فراهم نموده است.ضمن سپاس از خوانندگانی که نسبت به تهیه این منابع اقدام میکنند.دریافت این جزوه آموزشی کاملا رایگان است.برای دریافت آن کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید.فایل مربوطه بصورت پی دی اف است.

آشنایی با حسابداری دولتی:

مدیریت فرآیند تصمیم گیری است و تصمیم گیری نیازمند اطلاعات است. از میان اطلاعات گوناگونی که مدیران برای اخذ تصمیمات خود بدان نیازمندند، اطلاعات مالی جایگاه ویژه ای دارد، چرا که اکثر قریب به اتفاق تصمیمات مدیران مستقیما آثار و پیامدهای مالی داشته و یا بطور غیر مستقیم وضعیت مالی موسسه را تحت تاثیر قرار می دهند. اطلاعات مالی و حسابداری ابزار ارزشمندی جهت تصمیمات مربوط به تامین، تخصیص و کنترل منابع اقتصادی در اختیار مدیران قرار می دهد.
هر یک از دستگاههای اجرایی کشور عهده دار انجام برخی از وظایف دولت هستند و لذا برای ایفای وظایف محوله، بودجه ای در قالب اعتبار مصوب از محل بودجه کل کشور در اختیار آنها گذاشته می شود تا پس از تخصیص اعتبار و دریافت وجه از خزانه براساس مقررات موضوعه و جهت تحقق اهداف معین دستگاه آن را به مصرف برسانند.
حسابداری فقط با وقایعی که بتوان آن را با پول اندازه گیری کرد، سروکار دارد. باین ترتیب بسیاری از رویدادها و واقعیتهای مهم یک سازمان که قابل بیان به زبان پول نیستند در دفاتر مالی آن ثبت و ضبط نمی شوند.

مبانی حسابداری دولتی:

1- حسابداری نقدی-2- حسابداری تعهدی-3- حسابداری نیمه تعهدی-4- حسابداری تعهدی تعدیل شده-5- حسابداری نقدی تعدیل شده

دانلود جزوه حسابداری دولتی پیشرفته ارشد حسابداری استاد حاجی زاده

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید