دانلود رایگان اصول و روش های بایگانی

هم‌رده دانلود رایگان اصول و روش های بایگانی : اصول بایگانی از زمانی که بشر توانست جزئیات و مدارک شخصی مربوط به زندگی و فعالیت های اقتصادی خود را بر روی اجسام و مواد با دوام ثبت کند به وجود آمد و برای انجام این کار از روش های مختلفی مانند استفاده از نرم افزار بایگانی استفاده شده است.به دلیل توسعه فعالیت های اقتصادی ، حقوقی و … در هر سازمان اندیشه و فعالیت هایی صورت می گیرد که حاوی اطلاعات گران بهایی بوده و یکی از ابزار مهم در برنامه ریزی و تصمیم گیری های سازمان محسوب می شود.

دانلود رایگان اصول و روش های بایگانی

اصول بایگانی و دفترداری

اصول بایگانی و دفترداری ، هم به عنوان مجموعه ای از امور سازمان و هم به عنوان جا و مکان اسناد اقدام به طبقه بندی و تنظیم و نگهداری اسناد می نماید. نحوه بایگانی اسناد بر پایه دو اصل زیر شکل گرفته است : اصل منشاء یا خاستگاه و اصل نظم اولیه.

ساختار اطلاعاتی بایگانی:

بایگانی مجموعه ای از اسناد و مدارک است که با افزوده شدن حجم آنها امکان دسترسی به این اسناد و مدارک روزبه روز مشکل تر می کند. از طرفی در روشهای سنتی بایگانی، بازیابی اسناد تنها از طریق کلاسه آنها امکان پذیر است و بنابراین تنها از یک طریق می توان به اسناد مورد نظر دسترسی داشت. در سیستم بایگانی برید امکاناتی فراهم شده است تا بتوان اقلام اطلاعاتی پرونده ها و اسناد درون آنها را استخراج نموده و در سیستم تعریف کرد. لازم به ذکر است که هنگام ورود این پرونده ها و اسناد در سیستم، اقلام اطلاعاتی برای آنها وارد می شود که این پرونده ها و اسناد مذکور با استفاده از هریک از این اقلام اطلاعاتی قابل جستجو خواهند بود.

Rate this post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.