پیشنهادهایی برای رفع آسان مشکلات رایج گوشی های اندرویدی

0

پاراف پیشنهادهایی برای رفع آسان مشکلات رایج گوشی های اندرویدی :اغلب گوشی های همراه موجود در بازار دارای سیستم عامل آندروید هستند. تبلت ها هم چنین وضعیتی را دارند. به طوری طبیعی  مشکلاتی در نحوه استفاده از این گوشی ها در نتیجه آندرویدی بودن آنها به وجود می آید. ما پیشنهاد هایی برای رفع به بخشی از این مشکلات داریم. با یکدیگر آنها را مرور می کنیم:

* فضا کافی نیست: اندروید اغلب یک فضای ذخیره سازی ثابت را برای برنامه ها اختصاص می دهد که کاربران نمی توانند آن را افزایش دهند. به گزارش zoomit ، سریع ترین راه برای آزادسازی حافظه، استفاده ازبرنامه های آزادسازی حافظه مانند CCleaner است. همچنین اگر دوست دارید کل حافظه را به صورت بصری ببینید و به محل ذخیره و اندازه آن ها دسترسی پیدا کنید، می توانید از برنامه DiskUsage استفاده کنید.

* چگونه می توان حافظه دستگاه اندرویدی را زیاد کرد: منظور از حافظه همان بخش RAM گوشی است. ساده ترین راه برای حل این مشکل، حذف برنامه های غیر ضروری است.

* دانلودها کار نمی کنند: اندروید یک مدیریت دانلود اختصاصی دارد که ممکن است حافظه پنهان آن آسیب دیده باشد. در این صورت با پاک کردن حافظه پنهان آن، می توانید این مشکل را برطرف کنید. برای این کار، به مسیر settings/apps/all بروید و از سربرگ downloads ،all را انتخاب کنید. سپس wipe cache را بزنید و دستگاه را ری استارت کنید.

* نمی توانم فایل های دانلود شده را پیدا کنم: در اندروید یک پوشه ذخیره پیش فرض برای دانلود وجود دارد. برای این که آن را پیدا کنید، به یک مدیریت فایل (file manager) نیاز دارید. بعد از نصب آن با رفتن به مسیر کارت حافظه یا حافظه خود گوشی می توانید آن را پیدا کنید.

* ویدئوهای دانلود شده را نمی توانم پخش کنم: برای این کار می توانید از VLC player یا MX player استفاده کنید.

* نمی توانم به شبکه وای فای متصل شوم: بهترین کار این است که هم router و هم دستگاه را یک بار ری استارت کنید و دوباره وصل شوید.

* چگونه می توانم رمز عبور اندروید را بشکنم: اگر برای حفاظت از گوشی، از پسورد استفاده می کنید و آن را فراموش کرده اید، می توانید از مسیر bootloader و از طریق factory reset دوباره آن را بازیابی کنید. در واقع Bootloader یک محیط preboot روی اندروید است که به شما اجازه می دهد سیستم عامل خود را دوباره بازسازی کنید. برای این کار اول نیاز دارید وارد مسیر bootloader شوید. مسیر های مختلفی روی دستگاه ها برای ورود به آن وجود دارد؛ اما در اغلب آن ها می توانید از این مسیر استفاده کنید:اول گوشی را خاموش کنید، بعد با فشردن همزمان کلید + (یا افزایش volume) و کلید پاور (Power ) وارد بوت لودر شوید. پس از ورود به این بخش، با انتخاب گزینه factory reset گوشی را ریست و دوباره آن را ری استارت کنید.هشدار: اگر از یک رام سفارشی (custom) استفاده می کنید، این کار را انجام ندهید. ریست کردن دستگاه در چنین مواقعی، باعث غیر قابل بوت شدن (unbootable) دستگاه شما می شود.

* دستگاه روی boot کار نمی کند: اگر گوشی شما روی بوت (boot) کار نکرد، از طریق مسیر safe mode می توانید مشکل را حل کنید. Safe mode به کاربران اجازه می دهد همه برنامه هایی را که خودبه خود اجرا می شوند و باعث اختلال در عملکرد گوشی می شوند ، از کار بیندازد. همچنین می توانید مواقعیﮐﻪ دستگاه اندرویدی به صورت مداوم ﻫﻨﮓ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺼﺐ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﯼ ﺑﺎﻋﺚ ﺍﯾﺠﺎﺩ اختلال می شود نیز از Safe mode استفاده کنید.ﺑﺮﺍﯼ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖ Safe Mode، ﮐﻠﯿﺪ Power ﺭﺍ ﻧﮕﻪ ﺩﺍرید ﺗﺎ ﺑﺎ ﭘﻨﺠﺮﻩ ﺧﺎﻣﻮﺵ کردن دستگاه ﻣﻮﺍﺟﻪ ﺷﻮﯾﺪ. ﺣﺎﻝ ﺩﺳﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺭﻭﯼ Power Off ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﯾﺪ ( ﺁﻥ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﻧﮑﻨﯿﺪ) ﺗﺎ ﭘﯿﻐﺎﻡ ﺩﯾﮕری ﺑﺮﺍﯼ ﺷﻤﺎ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺍﻋﻼﻡ میﮐﻨﺪ ﺁﯾﺎ ﺗﻤﺎﯾﻞ ﺑﻪ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ Safe Mode ﺩﺍﺭﯾﺪ؟

* کارت حافظه توسط دستگاه خوانده نمی شود: در این رابطه می توانید کارت حافظه را از طریق دستگاه فرمت کنید. اگر قبلا این کار را نکرده اید، ارزش امتحان کردن را دارد. برای فرمت کردن SD card به مسیر settings/storage بروید.در این مسیر”format SD card ” را انتخاب کنید.

* ریست کردن: اگر مشکلات شما با هیچ یک از این راهکارها برطرف نشد ،می توانید به مسیر settings/ Backup & reset بروید و گزینه reset را انتخاب کنید.

* نمی توانم دستگاه را به رایانه وصل کنم: ۲ روش برای وصل کردن گوشی به رایانه وجود دارد : استفاده از( Android Debug Bridge(ADB و یا استفاده از(Media Transfer protocol(MTP. سیستم ADB به کاربران اندروید اجازه می دهد با این سیستم عامل بیشتر تعامل داشته باشند در حالی که MTP تنها اجازه می دهد که به بخش های خاصی دسترسی داشته باشید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here