آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۵ برگزار می شود

0
آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۵ برگزار می شود
آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۵ برگزار می شود

پاراف آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۵ برگزار می شود : علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: آزمون استخدامی این وزارتخانه در سال جاری برگزار می‌شود و امسال آن دسته از نیروهای آموزش و پرورش که سابقه خدمت دارند در آزمون استخدامی در اولویت خواهند بود.

وزیر آموزش و پرورش درباره پرداخت معوقات فرهنگیان گفت: در این خصوص اقدام شده چون با تاخیر همراه بوده، ما شرمنده همکاران هستیم.

 فانی درباره پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار کرد: در این خصوص اقدام شده اما چون با تأخیر همراه بوده، ما شرمنده همکاران هستیم. وی درباره به کارگیری آموزشیاران نهضت سواد آموزی نیز گفت: به کارگیری نیروی انسانی در آموزش و پرورش همانند دستگاه‌های دولتی از طریق آزمون استخدامی است، سال گذشته نیز آزمون استخدامی داشتیم و امسال هم آزمونی برگزار خواهیم کرد و نیروهایی که سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارند در اولویت خواهند بود.

فانی درباره به کارگیری آموزش‌یاران نهضت سواد آموزی نیز گفت: به کارگیری نیروی انسانی در آموزش و پرورش همانند دستگاه‌های دولتی از طریق آزمون استخدامی است، سال گذشته نیز آزمون استخدامی داشتیم و امسال هم آزمونی برگزار خواهیم کرد و نیروهایی که سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارند در اولویت خواهند بود.

وی درباره مشکلات بازنشستگان فرهنگی گفت: پرونده بازنشستگان فرهنگی دست ما نیست و اکنون در صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارد. با وجود این جلساتی برای پیگیری امور مربوط با صندوق بازنشستگی داشته‌ایم اما قانوناً نمی‌توانیم اقدام خاصی درباره بازنشستگان فرهنگی انجام دهیم.

فانی درباره احتساب سابقه خدمت نیروهای حق‌التدریس گفت: قوانین کشور محدودیت‌هایی برای ما ایجاد کرده است و تعدادی از همکاران رسمی و پیمانی ما سابقه‌شان محاسبه نشده که پیگیر این موضوع از طریق سازمان مدیریت هستیم.

علی اصغر فانی در حاشیه مراسم سپاس معلم که در دبستان شهیدان تقی‌زاده کهریزک برگزار شد در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بهترین هدیه‌ای که از دانش‌آموزان‌تان گرفته‌اید چه بوده است، گفت: بهترین هدیه‌ای که از دانش‌آموزانم گرفتم، توانمند شدنشان بود. دانش‌آموزانی که به محتوای آموزشی و تربیتی عنایت داشتند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلم رکن اصلی تعلیم و تربیت و آینده‌سازی کشور است، گفت: امیدواریم امسال دولت با رونق اقتصادی بتواند بخشی از تلاش‌های معلمان را در حوزه معیشتی جبران کند.

وزیر آموزش و پرورش درباره مربیان پیش‌دبستانی نیز تأکید کرد: مجلس سال گذشته مصوبه‌ای داشت و در آن درباره به کارگیری نیروهای پیش‌دبستانی با رشته‌های مرتبط تاکید داشت و ما به استناد قانون مصوب مجلس عمل می‌کنیم.

فانی گفت: تبدیل وضعیت مربیان پیش‌دبستانی نیز منوط به برگزاری آزمون استخدامی است. هرچند در سال‌های گذشته افرادی بدون ضابطه جذب آموزش و پرورش شده‌اند اما ما براساس قوانین موجود کشورعمل می‌کنیم. امسال به مجرد دریافت مجوز از سازمان مدیریت، آزمون استخدامی برگزار خواهیم کرد و آن دسته از نیروهای ما که سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارند در اولویت استخدام خواهند بود.ایسنا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here