دستورالعمل آموزش و پرورش درباره تبدیل وضعیت نیروهای رسمی آزمایشی، پیمانی، قراردادی و شرکتی و ایثارگران

حمید بادامی رئیس کمیسیون آموزش پژوهش و فناوری شورای عالی استانها و عضو شورای شهر همدان بر پیگیری اصلاح دستورالعمل آزمون تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تاکید کرد.

وی در خصوص دستورالعمل اخیر سازمان دهیاری و شهرداریهای کشور در خصوص تبدیل وضعیت و برگزاری آزمون استخدامی این نیروها اظهار کرد: با توجه به اینکه نیروهای متخصص زیادی در شهرداریهای کشور چندین سال است که به صورت شرکتی فعالیت دارند باید این نیروها تبدیل وضعیت شده و در آزمون استخدامی شرکت داده شوند.

به گزارش هم رده به نقل از مهر، وی اضافه کرد: نیروهای شاغل در شهرداری چه قراردادی و چه شرکتی سرمایه های باتجربه در حوزه امور شهری هستند که باید شرایط استخدامی آنها فراهم شود.

در ابتدای سال ۱۳۹۶ اسامی افراد مشمول پس از بررسی‌های تطبیقی و جامع توسط شهرداری‌ها و تایید استانداری‌های مربوطه به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال و پس از بررسی‌های نهایی در اواخر تابستان ۱۳۹۶ طی نامه‌ای تایید و سهمیه‌های استانی ابلاغ شد.

بادامی با اشاره به مجوز و دستورالعمل ابلاغی سازمان استخدامی کشور در اواخر سال ۹۵ مبنی بر تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی شهرداری‌های کشور گفت: برابر این مجوز تمامی پرسنلی که دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی و حداقل ۳ سال رابطه استخدامی متوالی تمام وقت در شهرداری بوده باشند با توجه به جدول رشته‌های مورد تقاضا می‌توانستند در آزمون تبدیل وضعیت شرکت کنند.

وی با بیان اینکه اخیرا نامه‌ای از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به استانداری‌های کشور پیرو مکاتبات و مجوزات قبلی ابلاغ شده که در آن صرفا به پرسنل قراردادی شهرداری اشاره شده و پرسنل شرکتی شهرداری که اکثرا دارای مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس تخصصی و در پست های سازمانی اداری بصورت تمام وقت متوالی چندین سال مشغول به خدمت هستند اشاره‌ای نشده است، گفت: این نامه موجب حذف این قشر از جامعه از شرکت در آزمون شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.