اجرای آزمایشی نسخه الکترونیکی و طراحی مدل جدید طبقه‌بندی مشاغل

0
اجرای آزمایشی نسخه الکترونیکی و طراحی مدل جدید طبقه‌بندی مشاغل
اجرای آزمایشی نسخه الکترونیکی و طراحی مدل جدید طبقه‌بندی مشاغل

پاراف اجرای آزمایشی نسخه الکترونیکی و طراحی مدل جدید طبقه‌بندی مشاغل : اجرای آزمایشی سیستم نسخه الکترونیکی با حضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در استان یزد آغاز شد.

به گزارش پاراف به نقل از ایرنا، در راستای اجرای این طرح قرار است سیستم نسخه نویسی به صورت الکترونیکی اجرا شود که در مرحله اول، بیماران خاص از نسخه الکترونیکی در استان یزد به صورت آزمایشی بهره‌مند می‌شوند؛ همچنین در راستای اجرای این طرح علاوه بر اینکه دفترچه حذف می‌شود کنترل هزینه‌ها برای سازمان تأمین اجتماعی نیز امکان پذیر می‌شود.

سید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در آیین رونمایی از سیستم نسخه الکترونیکی گفت: نسخه الکترونیکی ویژه بیماران خاص در استان یزد به صورت آزمایشی آغاز شده است، اما تا رفع مشکلات اصلی این سیستم از دفترچه‌های بیمه درمانی نیز برای این افراد استفاده می‌شود.وی افزود: از ماه‌ها قبل نیز تلاش کرده‌ایم، یک سیستم جایگزین دفترچه تأمین اجتماعی شود اما مشکل جدی در کشور ما این است که زیرساخت‌های فناوری اطلاعات اجازه ارائه خدمات درمانی به بیماران بدون قطع اینترنت را نمی‌دهد؛ چرا که در حوزه درمان حتی پنج دقیقه قطعی اینترنت قابل پذیرش نیست.

به گفته مدیرعامل تأمین اجتماعی، این سازمان نیاز به یک سیستم آفلاین و آنلاین دارد که برای این موضوع اقداماتی در حال انجام است. نوربخش ادامه داد: بر اساس این سیستم جدید با توجه به اینکه اطلاعات تمام 40 میلیون بیمه شده تأمین اجتماعی را داریم، فقط با دادن کد ملی توسط بیمار می‌توان نسخه الکترونیکی برای آنان تجویز کرد و پزشک، زمانی که در سیستم نسخه را تجویز می‌کند بیمار می‌تواند در هر جایی داروهای مورد نظر خودش را دریافت کند.

طراحی مدل جدید طبقه‌بندی مشاغل

علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را از برنامه‌های راهبردی وزارت کار برشمرد و گفت: در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۲۰۰ تشکل کارگری و کارفرمایی تشکیل شده که نشان دهنده رشد ۳۲ درصدی آنها بوده است.

وزیر کار، اجرای طرح مسکن اجتماعی را از دیگر برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کارگران، بازنشستگان و خانواده‌های دارای معلول عنوان کرد و با اشاره به اینکه تدوین این طرح به اتمام رسیده و سازمان تأمین اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی در این زمینه همکاری می‌کنند، افزود: در تلاش هستیم ساز و کاری طراحی کنیم که یارانه سود تسهیلات به متقاضیان این طرح اعطا شود.

ربیعی، طراحی مدل جدیدی از طرح طبقه‌بندی مشاغل را از برنامه‌های پیش رو عنوان کرد و با تأکید بر اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توسعه بنگاه‌های خُرد و متوسط بهبود اشتغال را مدنظر قرار داده است، خاطر‌نشان کرد: طرح‌هایی مبتنی بر این موضوع تدوین و در استان‌ها در حال اجراست.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here