با کارمند و رئیس مشکل ساز چگونه برخورد می کنند!؟

0
با کارمند و رئیس مشکل ساز چگونه برخورد می کنند!؟
با کارمند و رئیس مشکل ساز چگونه برخورد می کنند!؟

پاراف با کارمند و رئیس مشکل ساز چگونه برخورد می کنند!؟ : به گزارش پاراف احتمالا شما هم در محل کار خود با کارمند یا رئیس مشکل ساز برخورد کرده اید. اما آیا نحوه برخورد با اینگونه اشخاص را نیز آموخته اید؟ به شما مطالعه موارد زیر را پیشنهاد می کنیم:

*با فرد مشکل ساز مستقیما وارد گفتگو شده و مشکل را حل کنید. دیگران را در این کار دخالت ندهید.

*قبل از روبه رو شدن با فرد مورد نظر مشکل را بخوبی وارسی کرده و ترجیحا آن را مکتوب کنید تا در هنگام گفتگو بدانید بر روی چه چیزهای باید متمرکز شوید.

*در جایی که دیگران مزاحم گفتگوی شما نیستند، صحبت کنید تا بتوانید بهتر و راحت تر در مورد مشکل ایجاد شده گفتگو کنید.

*اشتباه یک همکار را با همکار دیگر در میان نگذارید. این کار وضع را بدتر می کند.

*ممکن است مدیرتان شخصی است که شما را به دنبال کار های شخصی اش می فرستد. در این صورت بهتر است سیاست مدارانه موضوع را با رئیس تان در میان بگذارید. با او اعلام کنید که تمایل دارید متناسب با مسئولیت تان به کار گرفته شوید. به این شکل می توانید خیلی محترمانه به او یادآوری کنید که شما برای انجام داده کارهای شخصی او استخدام نشده اید.

*اگر رئس تان گاهی از اوقات در حضور دیگران سرتان داد زده و یا بی احترامی می کند، در این صورت با آرامش کامل و با حواس جمع موضوع را با او مطرح کنید. از او بخواهید مواردی از کارهایتان را که باعث عصبانیت او می شود، برای شما بازگو کند. به این شکل، می توانید بفهمید آیا واقعا شما دارید اشتباهات بزرگی مرتکب می شوید یا اینکه او دارد بهانه جویی می کند و بی خود و بی جهت داد و بی داد به راه می اندازد.

* در مقابل رؤسای شلوغ کن و بد دهن، سیاست سکوت و ادای تسلیم را در پیش بگیرید. تا آرام شدن اوضاع این سیاست را بصورت کج دار و مریض دنبال کنید.

* اگر رئیستان پاداش و اضافه کارتان را کمتر از بقیه پرداخت می کند، و این بر خلاف رویه های گذشته و عملکرد و قول و قرارهای قبلی بوده است، قبل از هر گونه نتیجه گیری و شلوغ بازی، موضوع را با وی در میان بگذارید تا در ماه های بعدی این روند دنبال نشود. شاید سوء تفاهمی ایجاد شده و یا مشکلی پیش آمده باشد.

* در مقابل مشکلات، همان قدر که از دیگرا انتظار دارید، خودتان نیز منعطف باشید.در حد امکان رفتارتان را با شرایط موجود سازگار کنید و نحوه رفتار با تیپ های شخصیتی متفاوت یاد بگیرید.پاراف.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید