روز کارمند، روز یادآوری خدمتگذاری و قدرشناسی

0
روز کارمند
روز کارمند

پاراف روز کارمند، روز یادآوری خدمتگذاری و قدرشناسی : چهارم شهریور ماه به نام روز کارمند نامیده شده است، قشر خدومی که اکثریت آن را انسان‌هایی پرتلاش و کم توقع تشکیل می‌دهند که دسترنجشان با نیت خدمت به مردم و رضای خدای متعال از حصر وصف خارج است.

همه ساله در هفته دولت روز ۴شهریور به عنوان روز کارمند اختصاص می یابد و در این روز به منظور تجلیل از کارگزاران دولت جمهوری اسلامی و ارج نهادن به خدمت، با تبیین ملاک های انتخاب، کارمندان نمونه به عنوان نمایندگان خیل عظیم کارکنان نظام در اقصی نقاط کشور، انتخاب و مورد تشویق و تقدیر قرار می‌گیرند.

روز کارمند بیش از آنکه از جهت فرمایشی و شعاری حائز اهمیت باشد فرصتی است مناسب برای تبیین جایگاه و رفع مشکلات کارمندان. از آنجا که کارمندان با دلسوزی و حسن نیت وقت خود را صرف خدمت به مردم و نظام می کنند دولت باید توجه ویژه ای نسبت به آنان مبذول دارد و با طراحی برنامه های صحیح بیشترین استفاده را از این نیروی صادق و زحمتکش جهت پیشبرد اهداف خود ببرد. اگر بررسی های لازم انجام شود شاید نمونه های بسیاری از رفتارهای غیر منطقی و نامعقول در سطح ادارات خود را نشان دهد.

بی مناسبت نیست که در این روز از یکسو نگاهی دوباره و توجهی جدی به وضعیت معیشت کارمندان کشور بخصوص در عرصه آموزش و پرورش و نظام اداری کشور داشته باشیم و از سوی دیگر تلاش مستمر و بی‌وقفه‌ای را پیگیری کنیم تا با اصلاح ساختارهای ناکارآمد اداری مردم بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن مطالباتشان را از دستگاه‌های اداری بگیرند و با اتخاذ روشهای صحیح و بکارگیری شیوه‌های نوین به ویژه ابزار IT محور موجبات کاهش مراجعات حضوری را فراهم نماییم همچنین با اعمال کنترل‌های داخلی بتوانیم در آینده نزدیک شاهد رفع تبعیض و عدالت در دستیابی همگانی بر اطلاعات و فرایندهای اداری کشور باشیم.

بدون تردید خدمتگزاری ملت، در هر لباس و کسوت، عبادتی بزرگ و عملی سزاوار ستایش است که اجر واقعی آن جز در ید حضرت رحمان نیست اما به پاس قدردانی از تمامی تلاشگران عرصه سازمانی در تمامی نهادها و ادارات جمهوری اسلامی و گرامی داشت منزلت کارمندان شریف و زحمتکش، این روز خجسته را به تمامی کارکنان و کارمندان شریف ایران اسلامی و همچنین خانواده‌های محترم تبریک و تهنیت گفته، توفیق هر چه بیشتر در خدمت به ملت بزرگ ایران مسألت داریم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید