کارمندان توجه داشته باشند، ما دومین کشور غمگین جهان هستیم!

0

پاراف کارمندان توجه داشته باشند، ما دومین کشور غمگین جهان هستیم! ، مشکلات کاری کارمندان گاهی اوقات گریبان خانواده را نیز می گیرد. گاهی اوقات مشکلات خانواده به کار و مشکلات کار به خانواده لطمه جدی وارد می کند. کارمندان به خصوص زوج های کارمند باید بسیار مراقب کار و زندگی خود باشند. نباید شرایطی به وجود آید که کار کردن و زندگی کردن سخت و طاقت فرسا شود. یعنی خود نباید مزید بر علت مشکلات بیرونی شویم. نقش ما تعدیل کننده مشکلات اطرافمان است نه آتش بیار معرکه!

حالا به این خبر توجه کنید تا متوجه شوید چرا باید بیش از پیش حواسمان را جمع و رفتارمان را اصلاح کنیم.
سیدحسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران و دبیر عملی ششمین همایش ملی آسیب‌های پنهان در مراسم افتتاحیه ششمین همایش آسیب‌های پنهان در دانشگاه کردستان اظهار کرد: امروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه ما پنهان نیستند و روند رو به رشدی را دارند. وی با اعلام سرعت‌گیری آسیب‌های اجتماعی گفت، ایران دومین کشور غمگین جهان از میان ۱۵۷ کشور مطالعه شده است.

وی ادامه داد: ما در بحث آسیب‌های اجتماعی روند رو به افزایشی را داشته‌ایم و کاهش سن آسیب‌دیدگان، افزایش درگیری در فضای مجازی، افزایش گرایش به موادمخدر صنعتی، ابتلا به ایدز و افزایش خشونت‌های خانوادگی گویای این مسئله است.

موسوی چلک بیان کرد: در حال حاضر نگران امنیت اجتماعی کشور هستیم، زیرا روند آسیب‌های اجتماعی به سرعت در حال افزایش است، لازم است که کارشناسانی به دور از تحلیل‌های سیاسی آسیب‌های اجتماعی کشور را رصد کنند. امروز هیچ مسئله‌ای در کشور ما بغرنج‌تر از حوزه آسیب‌های اجتماعی نیست و دلیل آن این است که ما غفلت کرده‌ایم و اکنون تاوان آن را داریم پس می‌دهیم.

موسوی چلک بیان کرد: کاهش سن مجرمین، زنانه‌تر شدن آسیب‌های اجتماعی و افزایش گرایش زنان به مواد مخدر مولفه‌های دیگری هستند که امروز گریبانگیر آنها هستیم.

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: ما کشور غمگینی هستیم و آمار اختلالات روانی، افسردگی، افزایش مصرف مشروبات الکلی و موادمخدر صنعتی و مشکلات فضای مجازی همه یک پیام دارند و آن این است که مردم ما شادی می‌خواهند اما دارند آن را از راه‌های نامشروع بدست می آورند.

وی افزود: طبق آمارها ما از آخر دومین کشور غمگین دنیا هستیم و طی بررسی‌هایی که میان 157 کشور دنیا صورت گرفته کشور ما رتبه 115 را در نشاط دارد.

طبیعی است که در جامعه ما هیچ قشری از آسیب‌های اجتماعی مصون نیست.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید