کارمندان را با انتقاد و رفتار بد ، مدیریت کنید!

0
کارمندان را با انتقاد و رفتار بد ، مدیریت کنید!
کارمندان را با انتقاد و رفتار بد ، مدیریت کنید!

پاراف کارمندان را با انتقاد و رفتار بد ، مدیریت کنید! : علیرغم انتقادات زیادی که به سبک مدیریت مستبدانه‌ی استیو جابز وارد می‌شود، همه هم‌عقیده هستند که جابز می‌دانست چگونه به اهداف‌اش دست یابد.

یکی از چشمگیرترین ویژگی‌های رویکرد جابز به مدیریت این است که هیچ‌کس، حتی نزدیک‌ترین همکاران‌اش، از انتقادهای ناراحت‌کننده‌ی او در امان نبود. «ارون سورکین» برای نوشتن فیلم‌نامه‌ی «استیو جابز» به کارگردانی «دنی بویل» ، تحقیقاتی درباره‌ی زندگی جابز انجام داد. نکته‌ای که در این تحقیقات توجه سورکین را جلب کرد، این بود که جابز در اکثر مواقع از تهدید و ایجاد هراس استفاده می‌کرد تا بیشترین بازدهی را از کارکنان اپل بگیرد.

در جریان یک میزگرد، به میزبانی نیویورک تایمز، سورکین اشاره کرد که سبک مدیریت جابز دقیقا در تضاد با رویکرد بویل قرار دارد؛ (سورکین، بویل را “حامی و مشوق” توصیف کرد) اگرچه هر دوی آنها مهارت فوق‌العاده‌ای در انگیزه دادن به همکاران‌شان داشتند.

سورکین گفت: “من حتی تصورش را هم نمی‌توانم بکنم که شخصی را با رفتار تند و خشن مجبور کنم کارش را به نحو احسن انجام دهد.”

پس چرا جابز بر رفتار ظالمانه با کارمندان اصرار داشت؟ منطقی‌ترین پاسخ این است که روش جابز همیشه جواب می‌داد، بدون اینکه کسی از او دلخور شود یا کینه‌توزی کند.

سورکین با سبک مدیریت جابز مخالف است؛ اما وقتی دید تعداد زیادی از کسانی که خشم رییس‌شان را تجربه کرده‌ بودند، از او به نیکی یاد می‌کردند، شگفت‌زده شد: “همه‌ی کسانی که با آنها صحبت کردم، یک تجربه‌ی نه چندان خوشایند با استیو داشتند، اما با این وجود، آنها با اشتیاق راجع به او صحبت می‌کردند و می‌گفتند که استیو باعث پیشرفت آنها شد.”دیجیمگ.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید