کارمندان با مدرک دکتری در اولویت تبدیل وضعیت به هیات علمی

0
کارمندان با مدرک دکتری در اولویت تبدیل وضعیت به هیات علمی
کارمندان با مدرک دکتری در اولویت تبدیل وضعیت به هیات علمی

پاراف کارمندان با مدرک دکتری در اولویت تبدیل وضعیت به هیات علمی : دکتر مجتبی علوی‌فاضل، رئیس مرکز هماهنگی امور استان‌ها و هیات‌های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در پنجمین جلسه شورای استان دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار کرد: تدریس کارکنان در خارج از ساعات اداری در واحد خودشان هیچ مانعی ندارد و کارمندانی که دارای مدرک دکترای هستند، در اولویت تبدیل وضعیت به هیات علمی هستند.

به گزارش پاراف به نقل از آنا، دانشگاه آزاد اسلامی بر یک مبنای پاک بنا نهاده شده و نیت بنیانگذاران دانشگاه ارائه خدمات آموزشی به نقاط محروم کشور و دسترسی آسان به سیل مشتاقان تحصیل بود.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: هدف از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی به معنی واقعی ایجاد دانشگاهی مردمی بود که خدمات آموزشی را در اقصی‌ نقاط کشور و در محروم‌ترین مناطق ارائه کند.

وی گفت: سیاست دانشگاه به هیچ عنوان جمع‌آوری واحدهای کوچک یا تعطیلی و اخراج کارکنان نیست. اقتضای کار ایجاب می‌کند که هر جایی که درآمد آن با هزینه آن تطبیق نداشته باشد، مدیریت شود. بیشتر هزینه‌های دانشگاه، هزینه‌های جاری است. شرایط امروز با شرایط تاسیس دانشگاه فرق دارد، شرایط امروز یک تناقض دارد و مدیریتی متفاوت می‌طلبد.

وی افزود: چند سال اخیر حدود 2500 دانشگاه غیردولتی تاسیس شده که اصلی‌ترین حرکت برای تضعیف دانشگاه آزاد اسلامی بوده است. هدف از گسترش رشته‌های دانشگاه پیام‌نور بدون امکانات، با حمایت دولت قبل، چیزی جز زمین زدن دانشگاه آزاد اسلامی نبود. کار اصلی ما آموزش نیروی انسانی است؛ تلاش‌های دکتر میرزاده البته با حمایت‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی پس از مدت‌ها به تصویب رسید.

علوی‌فاضل با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در مورد سند چشم‌انداز 20ساله کشور ادامه داد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید چشم‌انداز دانشگاه مطابق سند چشم‌انداز کشور در سال 1404 و تولید 50 درصد تولید ناخالص ملی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان باشد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید