1. هم‌رده
  2. مالی اقتصادی
  3. اقتصاد و رفاه
  4. کارمندان و کارگران در سال ۹۸ چقدر باید مالیات بپردازند

کارمندان و کارگران در سال ۹۸ چقدر باید مالیات بپردازند

کارگران

نمایندگان مجلس این روزها در حال تصمیم‌گیری برای تعیین میزان مالیات کارمندان و کارگران برای سال ۹۸ هستند. و احتمالاً هفته‌های آتی تصمیم خود را برای میزان مالیات و افزایش حقوق اعلام خواهند کرد.

میزان مالیات پرداختی کارمندان و کارگران در سال ۹۸

به گزارش هم‌رده به نقل از مشرق جلال میرزایی عضو این کمیسیون گفت: کمیته ای در کمیسیون تلفیق برای بررسی اخذ مالیات از حقوق کارمندان و کارگران تشکیل شده است. دولت در لایحه پیشنهاد داده سقف معافیت مالیاتی برای حقوق کارگران و کارمندان همچون سال گذشته ۲٬۳۰۰٬۰۰۰ تومان باشد.

نمایندگان پیشنهاد داده‌اند تا سقف معافیت مالیاتی برای کارکنان دولت ۲٬۵۰۰٬۰۰۰ تومان باشد، همچنین پیشنهادشده تا افرادی که بین ۲٬۵۰۰٬۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰ حقوق دریافت می‌کنند ۱۵ درصد مالیات پرداخت کنند.

افرادی که بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون حقوق دریافت می‌کنند ۲۵ درصد و افرادی که بالای ۱۵ میلیون حقوق دریافت می‌کنند ۳۵ درصد مالیات پرداخت کنند.

میرزایی تصریح کرد: با توجه به اینکه این پیشنهاد در لایحه دولت ذکر نشده است، مقررشده تا کمیته‌ای که تشکیل‌شده این پیشنهاد را چکش‌کاری کند و به کمیسیون تلفیق ارائه کند تا به صحن علنی مجلس ارجاع شود.

پیشنهاد نمایندگان برای افزایش حقوق کارگران در سال ۹۸

مشرق نوشت: شکور پور حسین، عضو ناظر مجلس در شورای عالی حقوق و دستمزد گفت: تاکنون پیشنهادات متعددی از سوی نمایندگان برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطرح‌شده است.

افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارگران در سال آینده را یکی دیگر از پیشنهادات نمایندگان به کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ است اما پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارگران کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد، زیرا طبق اعلام مرکز آمار، نرخ تورم، بیش از ۴۰ درصد است.

یکی دیگر از پیشنهادات برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارگران است. طبق این پیشنهاد، می‌بایست حقوق کارگران در سال آینده و طبق بودجه ۹۸، ۲۵ درصد افزایش یابد، این پیشنهاد با استقبال تعداد زیادی از نمایندگان مجلس مواجه شده است.

طبق تصمیمی که در شورای عالی حقوق و دستمزد اتخاذشده، قرار است عمده‌ترین پیشنهادات نمایندگان برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده و طبق بودجه سال ۹۸، در این شورا بررسی‌شده و درنهایت به تصمیم جامعی برسیم.

نظر شما چیست؟ چه میزان افزایش حقوق باعث می‌شود تا تورم‌های سالانه را برای شما جبران کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست