کارمندان از سال آینده روزانه یک صفحه قرآن تلاوت خواهند کرد

0
کارمندان از سال آینده روزانه یک صفحه قرآن تلاوت خواهند کرد
کارمندان از سال آینده روزانه یک صفحه قرآن تلاوت خواهند کرد

پاراف کارمندان از سال آینده روزانه یک صفحه قرآن تلاوت خواهند کرد: حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی دبیر کمیسیون فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد تلاوت یک صفحه قرآن روزانه در بین دانش‌آموزان، دانشجویان و کارمندان از سال آینده انجام خواهد شد.

وی گفت: قرار است از سال آینده تلاوت یک صفحه قرآن در کشور روزانه همزمان در بین دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و لایه‌های نظامی انجام شود.

ارتباط با قرآن و منبع اصلی هرچه مستقیم‌تر باشد بهتر است و یکی از عوامل اصلی در ترویج فرهنگ قرآنی توجه به توسعه هدفمند زبان عربی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی دبیر کمیسیون فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در دوازدهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی تربیتی رشد ویژه کتاب‌های قرآنی که در مدرسه دارالفنون برگزار شد در سخنانی با اشاره به سوره الرحمن اظهار داشت: تنها صفت حضرت حق که جای الله را می‌گیرد صفت رحمان است و یکی از دستمایه‌های اساسی که دانش‌آموز می‌تواند با آن زیست کند سوره الرحمن است.

وی افزود: تمام آموزه‌های قرآنی به عنوان بخش اساسی تعلیمات فطری انسان مطرح است و در حقیقت هر انسانی که متولد می‌شود یک قرآن با آن متولد می‌شود و از میان مجموعه صفات قرآن صفت‌ حکیم، کریم، مجید و صفت ذکر است.

موفقیت در آموزش قرآن و عترت زمانی حاصل می‌شود که بچه‌ها نماز بخوانند و یکی از رفتارها اقامه نماز است و باید تلاش کنیم فرهنگ تلاوت دائمی قرآن داشته باشیم و قرار است در سال آینده تلاوت یک صفحه همزمان قرآن در کل کشور بین دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و لایه‌های نظامی انجام شود تا هر روز یک صفحه قرآن تلاوت شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی بیان کرد: تمام حقایق قرآن کریم فطری و بین‌المللی است و ما با موجودی سروکار داریم که خداوند اینطور او را آفریده است.

دبیر کمیسیون فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه عدم ارتباط کتاب‌ها با نیازهای جامعه بحث حساسی است، گفت: چیزی که باید توجه کنیم این است که کتاب درسی به عنوان محصول قرآنی می‌تواند مورد توجه قرار گیرد و این کتاب می‌خواهد آموزش‌های فطری را یادآوری کند.

وی یادآور در ایران با دو زبان فارسی و یک زبان که خداوند انتخاب کرده است تا از آسمان به زمین بیاید، مواجهیم و زبان اصلی رابط خالق با مخلوق زبان عربی است و به دلیل قرابت زیاد بین فارسی و عربی که وجود دارد ما با عربی‌زدایی مخالف هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی یادآور شد: ارتباط با قرآن و منبع اصلی هرچه مستقیم‌تر باشد بهتر است و یکی از عوامل اصلی در ترویج فرهنگ قرآنی توجه به توسعه هدفمند زبان عربی است.

وی افزود: رشد متوازن معرفت، ایمان و رفتار نتیجه خوبی دارد و یکی از ویژگی‌های مهم، بحث سنت محور بودن است و روش پیامبر (ص) آموزش سوره است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی تصریح کرد: آموزش و پرورش اگر ۵ جزء قرآن را آموزش دهد رسالتش کامل است و در آموزش سوره‌ای آموزش حفظ، ترجمه و مفاهیم است و اگر ۳۰ فرهنگ را در آموزش و پرورش ایجاد نکنیم آب در هاونگ کوبیده‌ایم.

دبیر کمیسیون فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فرهنگ‌های قرائت، استشفاه و استراحم در قرآن افزود: فرهنگ تدبر و تفکر اگر در کتاب‌های درسی به آنها توجه نشود دوباره ناکام هستیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید