اخلاق و معنویت لازمه فضای اداری کشور

0
اخلاق و معنویت لازمه فضای اداری کشور
اخلاق و معنویت لازمه فضای اداری کشور

پاراف اخلاق و معنویت لازمه فضای اداری کشور : عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور  در همایش مشاوران امور روحانیون استانداری های سراسر کشور گفت: با توجه به جایگاه روحانیت مردم به شما اعتماد دارند و دستور شما را از باب تکلیف اجرا می کنند.

با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب بر مقابله با آسیب اجتماعی و تشکیل جلسات اعضای شورای اجتماعی کشور در محضر معظم له باید مردم برای مقابله با اینگونه آسیب ها به صحنه بیایند و سیاست اجتماعی کردن مبارزه با آسیب ها دنبال شود.

وزیر کشور خطاب به مشاوران امور روحانیون استانداری ها گفت: شما در محل فعالیت خود علاوه بر جایگاه اداری، جایگاه معنوی دارید و باید تلاش کنید از جایگاه معنوی خود و با اعتماد ، دلسوزی و نگاه تعاملی مشکلات را حل کنید.

برای حفظ ارزش های دینی و انقلابی جامعه، فضای اداری کشور باید توأم با اخلاق و معنویت باشد .

رحمانی فضلی با تأکید بر این نکته که کار فرهنگی زمانبر است به موضوع آسیب های اجتماعی اشاره کرد و اظهارداشت: با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب بر مقابله با آسیب اجتماعی و تشکیل جلسات اعضای شورای اجتماعی کشور در محضر معظم له باید مردم برای مقابله با اینگونه آسیب ها به صحنه بیایند و سیاست اجتماعی کردن مبارزه با آسیب ها دنبال شود.

وزیر کشور همچنین با ترسیم شرایط سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی کشور به موضوع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه پرداخت و گفت: از آذرماه امسال رسما انتخابات را شروع خواهیم کرد و با آغاز فعالیت دانشگاه ها در مهر ماه امسال فضای کشور از نیمه دوم امسال عملاً انتخاباتی خواهد شد .

رحمانی فضلی انتخابات را مانور قدرت ملی و نمایش مردم سالاری دینی از طریق انتقال قدرت خواند و افزود: همه باید بر این موضوع متمرکز شویم که انتخابات قانونی ، سالم و امن برگزار شود.

وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی کشور از ثبات لازم برخوردار است افزود : درحوزه اقتصادی تأکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور روی اجرای اقتصاد مقاومتی است و برای پیشبرد آن لازم است همه پای کار بیایند به ویژه آنکه در موضوعاتی مثل نرخ ارز و کالاهای مصرفی مردم نوسانی در کشور مشاهده نمی شود و تورم کنترل شده است.

رحمانی فضلی افزود: در حوزه سیاست داخلی اختلاف نظر و جود دارد اما دعوا و کشمکش نیست چون همه ما به ولایت فقیه ، قانون ، منافع ملی و امنیت اعتقاد داریم و پیشبرد امور را در وحدت می بینیم چون نگاهمان توحیدی است.

وی نگاه حاکمیت به اهل سنت را بسیار مثبت توصیف کرد و اظهارداشت: هم نگاه حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و هم قوانین موضوعی کشور نشان داده است که هموطنان اهل سنت ما برادران و خواهران دینی ما هستند و در طول تاریخ نشان دادند که مرزدارانی شایسته اند . با این حال باید تلاش شود با رسیدگی به مناطق مرزی و برخورداری این مناطق از امکانات کشور بیش از پیش به امنیت و پیشرفت حوزه های مرزی کمک کنیم.

وزیر کشور با بیان دستاوردهای برجام در کشور گفت: موضوع برجام موضوع مهمی است و چندین سال ما را در سطوح بین المللی درگیر چالش کرد که آثار آن در سطوح بین المللی و داخلی مشهود بود . با این حال با حمایت وهدایت مقام معظم رهبری به سرانجام رسیدهرچند نمی توانیم همه چیز را قابل قبول و قطعی بدانیم اما برجام آثار روشن و شفافی دارد که قابل کتمان نیست و نقاط ابهامی دارد که باید به کمک هم رفع کنیم .

رحمانی فضلی افزود: برجام یک شری را از خانه دور کرد ، تبلیغات ایران هراسی را متوقف کرد و ظرفیت فروش نفت از یک میلیون بشکه به دو و سه دهم میلیون بشکه افزایش یافت. البته دولت در داخل کشور همه چیز را در برجام خلاصه نکرد بلکه به همان نسبت اقتصاد مقاومتی را پیش می بریم و شاید الان انرژی دولت معطوف به اقتصاد مقاومتی است تا برجام.پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور.