بررسی دو نوع وام خرد و سریع

0
بررسی دو نوع وام خرد و سریع
بررسی دو نوع وام خرد و سریع

پاراف بررسی دو نوع وام خرد و سریع : کارمندان پشت باجه ها با چشمانی گره خورده به مانیتور می نگرند. گویی دنیا در مانیتور آن ها خلاصه شده است.حتی فرصت نگاه کردن به مشتریان را هم ندارند. فرم های پر شده برای دریافت وام در باجه ها دست به دست می چرخد. صدای جیرینگ جیرینگ طلا توجه مرا به باجه ای جلب کرد.
زوج جوانی برای دریافت وام مراجعه کرده بودند. گزارش های میدانی نشان می دهد که در بانک کارگشایی دو نوع وام وجود دارد. وام هایی که هر کدام می تواند بخشی از نیاز های شما را برآورده کند.

پرداخت دیرهنگام حقوق برای بسیاری از کارمندان و کارگران عادی شده است. عادی شده اما زندگی سخت می گذرد. آنقدر سخت که خرج زندگی روزمره با چالش مواجه می شود. در این شرایط، دریافت وام هایی که بتواند گره ای کوچک از زندگی شما را بگشاید، مفید به نظر می رسد. بانک کارگشایی یکی از محل هایی است که می توانید با وثیقه قراردادن طلا از آن وام دریافت کنید. «دخل و خرج» امروز به بررسی چند و چون دریافت این وام ها پرداخته است.

وام قرض الحسنه؛ ۲میلیون؛ ۱۱درصد

وام اول، وام قرض الحسنه است. برای دریافت این وام لازم است طلای خود را نزد بانک کارگشایی امانت بگذارید تا وام دریافت کنید. به ازای هر گرم طلا مبلغ ۱۰ هزار تومان وام دریافت می کنید اما این وام دارای سقف ۲ میلیون تومانی است و نهایت وامی که می توانید دریافت کنید، ۲ میلیون تومان است. برای دریافت وام ۲ میلیونی لازم است ۲۰۰گرم طلا ارائه کنید.۲۰۰ گرم حدود ۴۳ مثقال است. اگرچه ۴۳ گرم طلای زیادی است اما در بسیاری از خانه ها پیدا می شود.بازپرداخت این وام به صورت راسی است و در پایان یک سال باید آن را بپردازید. این وام کارمزد ۱۱ درصدی دارد که ۴ درصد آن بابت کارمزد قرض الحسنه است و ۷ درصد را هم به عنوان حق نگهداری از طلای شما دریافت می کنند. بنابراین، بعد از یک سال مبلغ ۲۲۲۰۰۰۰ تومان باید پرداخت شود و اگر توانایی پرداخت را نداشتید می توانید با پرداخت تنها کارمزد یک سال، سال دیگر تمدید نمایید. سال سوم باید پول را با کارمزد ۲۳ درصد روز شمار پرداخت نمایید. بنابراین برای دریافت وام ۲میلیونی یک ساله باید ۲۲۲هزار تومان سود تسهیلات بپردازید.

وام جعاله؛ بین ۳ تا ۱۰ میلیون تومان

سقف ۲ میلیونی وام قرض الحسنه، مشکل اصلی آن است.۲ میلیون تومان آنقدر کم است که کمتر دردی را دوا می کند. برای این منظور وام جعاله نیز در بانک کارگشایی ارائه می گردد. برای دریافت این وام باید ابتدا ۶۰ هزار تومان حساب باز کرده و درخواست وام دهید. بعد از این که نوبت شما فرارسید با شما تماس می گیرند و وامتان را پرداخت می کنند. براساس شنیده ها مدت زمان انتظار برای دریافت این وام حدود دو هفته است. البته هیچ تضمینی برای این زمان وجود ندارد و هر چه مبلغ وام شما بیشتر باشد، باید انتظار بیشتری را تحمل کنید.

به ازای هر گرم طلا، ۶۰ هزار تومان وام می دهند که حداقل از ۵۶ گرم طلا که معادل ۳ میلیون تومان است شروع شده و تا سقف ۱۸۵ گرم که معادل ۱۰ میلیون تومان است پرداخت می شود. این وام قابل تمدید نیست و اگر توان پرداخت بعد از یک سال را نداشتید طلای شما به حراج گذاشته می شود. پس باید مراقب باشید که برای دریافت وام طلای خود را از دست ندهید. سود وام جعاله، ۲۰ درصد است که از سود تسهیلات در نظام بانکی کشور بیشتر است. در حال حاضر سود تسهیلات در نظام بانکی کشور ۱۸ درصد است. البته دستیابی به وام های نظام بانکی بسیار دشوار است اما بانک کارگشایی به آسانی به شما وام می دهد.خراسان.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید